Навігатор
ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ВІДЕОЧЕЛЕНДЖУ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НАПРЯМКУ ПІДГОТОВКИ «ЗВАРЮВАЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО» В ЗП(ПТ)О ДОНЕЧЧИНИ
Щороку в останню п'ятницю травня в Україні відзначається День зварювальника. У 2024 році День зварювальника припадає на 31 травня.
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області з 20.05.2024 по 30.05.2024 року організував проведення обласного відеочеленджу для здобувачів освіти ЗП(ПТ)О за напрямком підготовки «Зварювальне виробництво» за темою: «Моя професія – моє майбутнє!».
Це професійне свято об’єднує тих, хто працює з металом, створюючи надійні конструкції та забезпечуючи безпеку наших будівель і споруд. Робота зварювальника вимагає високої точності, терпіння, уважності та вміння працювати в колективі. Зварювальники – це справжні майстри своєї справи, що володіють унікальними знаннями та навичками, які роблять наш світ безпечнішим і кращим!
Мета заходу – залучення широкого кола здобувачів освіти до свідомого вибору професії, мотивації до професійної діяльності, популяризації та підняття престижу професій зварювального виробництва, виховання любові і поваги до обраної професії, розширення інформаційної бази професій зварювального виробництва, розвиток творчих здібностей і пізнавальної активності учнів в оволодінні обраною професією та підвищення їх професійної майстерності.
Представники ЗП(ПТ)О Донеччини, які ведуть підготовку зварювальників, долучилися до відеочеленджу та презентували свої творчі роботи:
Тема: «Моя професія – моє майбутнє!». Посилання на відео: https://drive.google.com/file/d/1Oo-9wJ6iHAxoyhxIv3w1f8jAqaqh4-_Q/view?usp=sharing
Колектив Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області висловлює щиру вдячність всім учасникам, які взяли участь в онлайн заході! Бажаємо всім мирного неба, переможного настрою, позитивних емоцій, творчих успіхів та професійного зростання!
Тримаймо освітній фронт! ПЕРЕМОГА за нами! Слава Україні!
22 травня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласний онлайн семінар-практикум на тему: «Простір освітніх лайфхаків у професійно-практичній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників».
До заходу долучилися 57 педагогів професійної підготовки ЗП(ПТ)О області за напрямками: «Будівництво та архітектура», «Зварювальні роботи», «Залізничний транспорт», «Автомобільний транспорт».
Відкрила семінар-практикум модератор заходу Ірина ФІЛЯЄВА, профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області, яка закцентувала увагу присутніх на питаннях організації професійно-практичної підготовки в ЗП(ПТ)О області, що через російську воєнну агресію були релаковані в інші, більш безпечні міста країни, та попри всі труднощі, змогли налагодити продуктивний освітній процес в нових реаліях.
Досвідом роботи з організації виробничого навчання та виробничої практики в умовах релокації ЗП(ПТ)О поділилися:
Семінар-практикум був змістовним і корисним, учасники обмінялись досвідом роботи за темою заходу та подякували організаторам за отримані нові знання.
Тримаймо освітній фронт! Працюємо на майбутнє України! Слава Україні!
В межах Року європейських професійних навичок, 10.05.2024 р. відбулося друге засідання круглого столу викладачів-філологів ЗП(ПТ)О Донецької області «Читання як життєва стратегія. Моніторингові дослідження читацької грамотності учнів ЗП(ПТ)О за міжнародною програмою PISA».
Незважаючи на всі складнощі і труднощі, Україна невпинно рухається до єдності з Європейським Союзом. На освітянах з цього питання лежать важливі задачі формування сучасного громадянина. Адже Педагогічна Конституція Європи зазначає, що «високий професіоналізм і компетенції учителя спрямовуються на формування повноформатного суб'єкта європейського процесу – людини глибоких знань і культури, носія гуманістичної філософії, світогляду і моралі, національних і загальнолюдських цінностей, виховання вмінь, потреби і прагнення їх реалізації в європейському і світовому життєвому просторі».
У вік цифровізації, особливо серед молоді, зменшилась культура книгочитання. Тому виникла нагальна потреба розроблення і схвалення урядової стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія». Її завдання – доведення до відповідності інтелектуальних параметрів особистості європейським нормам, надання визначальної ролі читанню у становленні освіченої всебічної гармонійної компетентної особистості з розвиненим системним критичним мисленням. Задачі викладачів-словесників – учити учнів сприймати читання як невід’ємну складову освітньої практики упродовж життя.
Навчально-методичним центром ПТО у Донецькій області організовано і проведено моніторинг читацької грамотності учнів ЗП(ПТ)О через апробацію програми міжнародного оцінювання учнів (PISA)». З результатами вхідного етапу даного моніторингу коротко ознайомила присутніх методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно.
У своєму виступі «Розвиваємо читацьку грамотність сучасних учнів (формат PISA)» (http://surl.li/toxye), викладач англійської, української мови та літератур Курахівського професійного ліцею, Ірина Бобриш, яка пройшла навчання в Літній школі «Європейська якість навчання для кращої успішності учнів», що проводилася в рамках модуля Жана Моне в Інституті педагогіки НАПН України презентувала колегам глибинну сутність вислову «читацька грамотність» та джерела її оцінювання в дослідженнях PISA. Продемонструвала особистий досвід використання різних методів і прийомів для покращення навичок читання сучасних учнів.
Віталіна Козієва, викладач української мови та літератури, зарубіжної літератури Олександрівського професійного аграрного ліцею продовжувала роботу над вдосконаленням мотиваційних «гачків» для зацікавлення учнів. У своєму виступі «Дивуємо – значить мотивуємо!» (https://youtu.be/UFcQqr9fxhY) вона продемонструвала власно створенні буктрейлери, меми, відеоряд, «оживлення ілюстрацій», візуалізацію правил, комікси та інші технології з використанням інтернет-застосунків.
Різноманітні засоби, способи, форми і методи, які заохочують учнів до активної роботи на уроках і в позаурочний час, які допомагають учням краще зрозуміти прочитаний текст, мотивують їх до читання і навчання, представили у своїх виступах із досвіду роботи такі викладачі: Євгенія Лаушкіна викладач англійської мови, зарубіжної літератури Краматорського вищого професійного училища – «Творять не тільки письменники, а й читачі (Г. Ібсен)» (https://youtu.be/jpLeB5cNuC4),; Ірина Панчук, викладач української мови та літератури ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» – «Шляхи формування мотивації до читання на уроках літератури» (https://youtu.be/6JSdHacAwOg); Дарина Ляхова, викладач англійської мови, зарубіжної літератури Селидівського професійного ліцею – «Добра книга як добрий товариш (спонукання учнів до читання англійською мовою)» ( https://youtu.be/EeBxaYlC5PI) та Алла Миронова, викладач зарубіжної літератури Селидівського професійного ліцею – «Сучасні способи і засоби заохочення учнів до читання творів зарубіжної літератури».
У своїх виступах викладачі продемонстрували вагомі професійні здібності, здатність швидко адаптуватися до складних умов і вимог сьогодення, уміння застосовувати інноваційні технології, швидке опанування комп’ютерних технологій і користування ними в повсякденній роботі; готовність працювати на становлення молодого покоління в умовах сьогодення.
Підводячи підсумки, Тетяна Васюхно, методист НМЦ ПТО у Донецькій області познайомила колег із подальшими завданнями в роботі з поліпшення читацької грамотності, оцінювання учнів на завершення навчального року та інших поточних робочих питань.
19 квітня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласну естафету обміну досвідом серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів фахової передвищої освіти «Цифрові інструменти педагога: як створити сучасний урок професійної підготовки».
До участі у заході долучилися 30 педагогічних працівників професійної підготовки за напрямками «Будівництво та архітектура», з професій «Живописець», «Виробник художніх виробів з кераміки» ЗП(ПТ)О, а також педагогічні працівники регіонального методичного об’єднання будівельного напрямку підготовки закладів фахової передвищої освіти Донецької області.
Засідання відкрила, модератор заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Філяєва Ірина Миколаївна. Привітала присутніх заступник директора НМЦ ПТО у Донецькій області Бєлова Ніна Олександрівна.
Спікери заходу, поділилися досвідом використання найпопулярніших технологій дистанційного навчання та цифрових інструментів для якісного проведення сучасного уроку професійної підготовки:
https://nvg213.wixsite.com/my-site
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області висловлює вдячність всім учасникам та спікерам заходу за активну участь та плідну співпрацю, бажає творчих ідей, позитивних емоцій. ПЕРЕМОГИ та МИРУ Україні! Все буде Україна! Все буде ПТО!
29 березня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласний онлайн семінар-практикум на тему: «Організація контролю знань здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання».
До заходу долучилися 65 педагогів професійної підготовки ЗП(ПТ)О області за всіма напрямками, які ознайомилися з системою роботи колег, з практичними досягненнями та цікавими ідеями у розробці завдань для проведення поточного, проміжного та вихідного контролю знань, умінь, навичок майбутніх кваліфікованих робітників під час проведення уроків професійної підготовки з використанням різних методів, засобів та інструментів дистанційної освіти для вдосконалення творчого потенціалу та професійної компетентності сучасного педагога, дізналися про необмежені можливості цифрових сервісів в системі роботи, орієнтованої на виклики сьогодення.
Засідання відкрила методист НМЦ ПТО у Донецькій області Філяєва Ірина Миколаївна, яка акцентувала увагу присутніх на важливості цифрових компетентностей педагога, що є однією з ключових в організації результативного освітнього процесу.
Спікери заходу, поділилися родзинками своєї роботи, продемонстрували вміння ефективної комунікації, презентували свій досвід використання найпопулярніших онлайн-платформ дистанційного навчання, які допомагають в організації контролю знань здобувачів освіти при проведенні уроків професійної підготовки:
https://drive.google.com/file/d/11-XDf12VdkrodxzTQHxe1phg2hlqbVdS/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1pTTtKxNNhcYXfUulViSiABvTc2BOBbHM/view?usp=sharing
Семінар-практикум був змістовним і корисним, учасники обмінялись досвідом та подякували організаторам за удосконалення своєї професійно-педагогічної компетентності, отримані нові знання.
Тримаймо освітній фронт! Працюємо на майбутнє України! Слава Україні!
14 березня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено онлайн захід педагогічна майстерня «Кращі практики професійної підготовки кваліфікованих робітників в умовах релокації та змішаного навчання».
В заході взяли участь 58 педагогів професійної підготовки ЗП(ПТ)О машинобудівного, електротехнічного, гірничого профілів та професій зварювального виробництва.
Відкрила захід та привітала учасників модератор заходу Тетяна Солодун, методист НМЦ ПТО у Донецькій області.
Досвідом роботи з організації освітнього процесу в умовах релокації та змішаного навчання ділилися:
Спікери розповідали про облаштування навчальних кабінетів та виробничих майстерень перевезеним обладнанням для проведення офлайн занять з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, поділилися напрацюваннями й здобутками. Виступи супроводжувалися презентаціями і відео. Учасники задавали запитання та навіть створили дискусійну панель.
Колег зацікавив виступ Ігора Резоглазова «Друге дихання у використанні програм PowerPoint і Paint при підготовці до уроків виробничого та теоретичного навчання». В учасників виникла пропозиція щодо проведення обласного тренінгу за цією темою.
Захід завершився словами подяки колег один одному за корисний досвід та побажаннями професійного вдосконалення за будь-яких умов, але краще в мирній, квітучій Україні!
Матеріали заходу:
-https://youtube.com/watch?v=1RSlk-HgPTM&feature=shared
Слава Україні! Героям СЛАВА! Плекаємо ПЕРЕМОГУ!
25 січня 2024 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області організував та провів регіональний онлайн семінар-практикум на тему: «Інтерактивні методи навчання: переваги та практичне використання в освітньому процесі» для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О торгово-кулінарного напрямку.
Мета заходу включала як теоретичний, так і практичний компоненти, спрямовані на розвиток навичок та знань педагогічних працівників у використанні інтерактивних методів в освітньому процесі.
Анна ОПАНАСЕНКО, профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області створила можливість для обміну досвідом та взаємної підтримки між учасниками семінару, щоб підвищити ефективність використання інтерактивних методів. Методист наголосила на важливості передачі знань про різноманітні інтерактивні методи та пошуку інноваційних, творчих підходів до викладання.
Детальний розгляд конкретних прикладів використання інтерактивних методів в навчанні та рекомендацій щодо успішної імплементації висвітлений спікерами семінару:
Під час заходу педагогічні працівники поділились інструментами та знаннями, необхідними для успішного впровадження інтерактивних методів у власну педагогічну практику та запланували подальшу роботу методичної секції торгово-кулінарного напрямку.
НЕ ЗУПИНЯЄМОСЬ! ПРОДОВЖУЄМО ПРАЦЮВАТИ НА КОРИСТЬ КРАЇНІ!
25 січня 2024 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області провів онлайн засідання обласної секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О за напрямком підготовки «Будівництво та архітектура». Тема засідання: «Сучасні підходи до організації освітнього процесу підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі».
Мета заходу – впровадження ефективних цифрових технологій на уроках професійної підготовки, як однієї із базових і ключових компетентностей сучасного педагога. До заходу долучилося 15 педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області за напрямком підготовки.
Відкрила засідання профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ірина ФІЛЯЄВА, яка ознайомила присутніх з планом роботи методичної секції на поточний рік, звернула увагу на актуальність обміну інноваційним досвідом, який базується на творчому професійному підході педагога в організації роботи зі створення дидактичних, методичних матеріалів для проведення уроків професійної підготовки з використанням різних цифрових ресурсів.
Тетяна ДЕХТЯР, голова обласної методичної секції педагогічних працівників будівельних професій, методист, викладач спеціальних дисциплін Торецького професійного ліцею підвела підсумки роботи методичної секції за минулий календарний рік, проаналізувала участь педагогічних працівників в масових методичних заходах, внесла пропозиції до плану роботи, презентувала контент постійно діючого Методичного порталу з напрямку підготовки "Будівництво та архітектура" (https://nvg213.wixsite.com/my-site) та надала інформацію щодо його якісного наповнення.
Досвідом роботи з впровадження в освітній процес інноваційних технологій з підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі поділилися спікери заходу:
https://docs.google.com/presentation/d/1x9Ypjw98hu0resVV2aHhjOPiO5EHjku4rBWCRKhEy7E/edit#slide=id.p
Спікери розповіли про свої практичні напрацювання з використання цифрових ресурсів під час проведення уроків професійної підготовки у дистанційному форматі.
З практикою застосування сучасних освітніх сервісів під час проведення уроків виробничого навчання в умовах сьогодення, присутніх ознайомила та надала корисні поради їх використання, Любов БЕРЕЖНА, методист Лиманського професійно-технічного училища.
Під час засідання педагоги обговорили актуальні питання підготовки здобувачів освіти з ООП, які навчаються будівельним професіям в ЗП(ПТ)О області, та поділилися своїми напрацюваннями щодо групової і індивідуальної роботи з учнями, надали приклади створених матеріалів в форматі ігрових технологій за допомогою сучасних платформ та сервісів дистанційного навчання.
Захід пройшов насичено і цікаво, учасники узагальнили актуальні пропозиції з питань підготовки майбутніх кваліфікованих робітників в сучасних умовах, подякували спікерам за можливість підвищити свої цифрові та педагогічні компетентності.
Тримаймо освітній фронт! Слава Україні!
24 січня 2024 року в рамках методичної допомоги педагогічним колективам ЗП(ПТ)О області, Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області був проведено 7-й практичний онлайн тренінг на тему: «Інтерактивний робочий аркуш. Робота у застосунку "Wizer.me"». До навчання на платформі Google Meet долучилися 102 учасника.
Модератор заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, Ірина ФІЛЯЄВА, відкрила тренінгове заняття, нагадала педагогам що Інтернет-сервіси та цифрові технології стали невід’ємною частиною повсякденного життя, вони необхідні для забезпечення комунікації, пошуку та обміну інформацією, допомагають розвинути цифрові навички у здобувачів освіти та підвищують цифрову компетентність педагога і є запорукою організації результативного, цікавого, сучасного освітнього процесу.
Любов БЕРЕЖНА, тренер, методист Лиманського професійно-технічного училища, надала загальну інформацію про онлайн-ресурси, де можна розміщувати навчальний контент, презентувала зразки особисто розроблених інтерактивних матеріалів у застосунку Wizer.me, розкрила цікаві ідеї використання означеного сервісу, провела майстер-клас з алгоритму створення робочого аркушу та інтерактивних завдань різних типів.
В рамках тренінгу педагоги мали змогу розібратися із інтерфейсом онлайн-ресурсу Wizer.me, основними кроками зі створення та наповнення означеного сервісу, механізмом упорядкування матеріалів для самостійного опрацювання здобувачами освіти конкретної теми уроку, створення інтерактивного середовища для організації спільної роботи здобувачів освіти над вирішенням поставлених завдань.
Педагогам, що не змогли приєднатися до заходу, чи не все зрозуміли, тренер підготувала презентацію:
Тренінгове заняття пройшло цікаво і продуктивно, присутні висловили подяку тренеру та організаторам за отримані нові знання, за підвищення та вдосконалення цифрових компетентностей з використання онлайн-сервісів на уроках.
Тримаймо освітній фронт! Працюємо на майбутнє України! Слава Україні!
17 січня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено 6-й практичний онлайн тренінг щодо впровадження та удосконалення інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області при проведенні уроків.
Тема тренінгу: «Особливості використання платформи «Classtime» на уроках». До зустрічі на платформі Google Meet долучилися 106 учасників.
Ірина ФІЛЯЄВА, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, модератор заходу, привітала присутніх, розповіла про основні форми онлайн-комунікації, існуючі платформи і сервіси навчання для урізноманітнення освітнього процесу, наголосила, що сучасному педагогу у своїй професійній діяльності необхідно орієнтуватися на виклики сьогодення.
Тренер – Любов БЕРЕЖНА, методист Лиманського професійно-технічного училища, ознайомила присутніх та детально розібрала можливості платформи «Classtime», презентувала основні кроки зі створення, змістового наповнення власної колекції в означеному сервісі, розповіла про механізм упорядкування мультимедійних ресурсів для самостійного опрацювання здобувачами освіти конкретної теми уроку, провела практичний показ створення інтерактивного середовища при організації спільної роботи здобувачів освіти для вирішення поставлених завдань на уроці.
Веб-кімната платформи Google Meet обмежена щодо кількості учасників, тому для педагогів, що не змогли приєднатися до тренінгу або не все зрозуміли, тренер підготувала презентацію:
Навчання пройшло продуктивно і цікаво, учасники подякували організаторам і тренеру за пізнавальний досвід, за набуті нові знання і можливість підвищити свій професійний рівень з використання онлайн-сервісів на уроках, та прийшли до висновку, що платформа «Classtime» має багато переваг при організації навчання у дистанційному форматі, допомагає швидко оцінити рівень знань здобувачів освіти як під час уроку, так і на уроках контролю, це онлайн-ресурс який дозволяє вести аналітику навчального процесу і надає можливість педагогам використовувати готові та створювати власні інтерактивні завдання, сервіс об’єднує абсолютно всіх учасників освітнього процесу до активної участі на уроці у режимі реального часу де педагог відслідковує прогрес кожного здобувача освіти.
Тримаймо освітній фронт! Працюємо на майбутнє України! Слава Україні!
НА ДОНЕЧЧИНІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ НОВА БЕЗКОШТОВНА ТРЕНІНГОВА ПРОГРАМА ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗП(ПТ)О ОБЛАСТІ
11 січня 2024 року НМЦ ПТО у Донецькій області організував 5-й практичний онлайн тренінг за темою «Майстерка. Дидактичні ігри на уроках: сервіс дидактичних ігор Lumio», який зібрав в онлайн просторі 112 учасників.
На початку тренінгового заняття методист НМЦ ПТО у Донецькій області Людмила КРАВЧЕНКО підкреслила необхідність постійного самовдосконалення та саморозвитку педагогів, підвищення та вдосконалення цифрових педагогічних компетентностей і навичок, а також прагнення до творчості та урізноманітнення освітнього процесу заради покращення якості навчання здобувачів освіти.
Спікер тренінгу – Людмила ГУСАК, викладач Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, керівник школи перспективного педагогічного досвіду викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області, детально ознайомила присутніх педагогів з функціональними можливостями та принципом роботи сервісу Lumio – цифрового інструменту навчання, який перетворює уроки на активні спільні навчальні заняття, у яких беруть участь учні у своїх пристроях.
Сервіс Lumio дозволяє викладачам зробити урок більш ефективним та залучити учнів до процесу навчання, при цьому абсолютно неважливо у якому форматі викладач проводить заняття. Сервіс однаково цікавий і при проведенні класичного уроку, й у форматі змішаного навчання, і навіть при організації асинхронних уроків.
Під час тренінгу більшість учасників паралельно з тренером створювати свої дидактичні ігри.
Для педагогічних працівників, які не змогли взяти участь у тренінгу чи не встигли закінчити роботу, тренерка підготувала:
1. Презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1lAv_k0lL0jH_C7x3H-5gIpiTWfp1aG9Wd2cMvqu3gLQ/edit?usp=sharing
2. Відеоінструкцію зі створення тестів: https://youtu.be/1k0aph9abvg
3. Відеоінструкцію зі створення уроку: https://youtu.be/s3dtg_EaGKY
4. Відеоінструкцію зі створення ігор: https://youtu.be/DH0m-KrjQ-0
Тренінг пройшов продуктивно, корисно та цікаво. Як результат – нові знання, вміння, навички, які, безсумнівно, стануть у нагоді профтехоствітянам Донеччини.
Щиро дякуємо тренерці за представлений досвід та за цікаве тренінгові заняття.
Канікули (у здобувачів освіти) добігають кінця, проте НМЦ ПТО у Донецькій області має намір продовжувати проведення тренінгових занять для педагогічних працівників і під час другого семестру. Тому, попереду ще багато цікавого. Чекаємо всіх на наступний тренінг.
Працюємо кожен на своєму фронті! Віримо та всі разом наближаємо ПЕРЕМОГУ!
10 січня 2024 року відбувся 4-й регіональний практичний онлайн тренінг за темою «Чат GPT – потужний інструмент зі штучним інтелектом для полегшення роботи викладача».
На початку заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова привітала учасників, звернула увагу на необхідність постійного підвищення та вдосконаленні цифрових компетентностей, а також анонсувала подальшу організацію та роботу тренінгів.
Тренерка заходу Олена Тітаренко, досвідчена викладачка інформатики Краматорського вищого професійного училища ознайомила присутніх з загальними можливостями чатботів зі штучним інтелектом. Використання чатботів у роботі викладача вносить інновації в процес викладання і може бути корисним інструментом для полегшення ряду завдань, що звільнить час педагога для більш глибокого вивчення матеріалу та підготовки до занять.
Окремо учасники розглянули роботу чату GPT та чату Claude. Після нескладної реєстрації та системних налаштувань чатів тренерка пояснила і навела приклади запитів для чатботу. В практичній частині тренінгу педагогі почали надавати чату завдання: створити тест, вікторину, написати есе, план уроку, розв’язати задачу тощо.
Наприкінці тренінгу учасники дуже активно задавали тренеру питання, і одноголосно прийшли до висновку, що використання чату GPT відкриває багато можливостей для оптимізації роботи викладача. Проте людський фактор залишається ключовим у навчанні - технології лише доповнюють та покращують освітній процес. НМЦ ПТО у Донецькій області та учасники тренінгу висловили подяку Олені Тітаренко за ефективний, корисний, цікавий тренінг.
Допомагаємо ЗСУ та віримо у нашу перемогу! Слава Україні!
Посилання на презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1Rf3kYmODrUaTe4Bd5cEoDIE0Ukbmu3ti/edit?usp=sharing&ouid=110610477497100943661&rtpof=true&sd=true
05 січня 2024 року в рамках методичної допомоги педколективам ЗП(ПТ)О Донецької області було проведено другий тренінг на тему: «Майстерка. Дидактичні ігри на уроках: Quizalize – сервіс для створення вікторин»
Тренінгове заняття відкрила методист НМЦ ПТО у Донецькій області Людмила КРАВЧЕНКО, яка підкреслила необхідність постійного самовдосконалення та саморозвитку педагогів, навчання впродовж життя і прагнення до творчості та урізноманітнення освітнього процесу заради покращення якості навчання здобувачів освіти.
Спікер тренінгу – Людмила ГУСАК, викладач Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, керівник школи перспективного педагогічного досвіду викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області, детально ознайомила присутніх педагогів з функціональними можливостями та принципом роботи даного сервісу. Учасники тренінгу мали можливість паралельно з тренером створювати свої вікторини.
Для педагогічних працівників, які не змогли взяти участь в тренінгу (адже веб-кімната розрахована на 100 учасників), або не все зрозуміли, чи не встигли закінчити роботу, тренерка підготувала:
Тренінг пройшов продуктивно, корисно та цікаво. Як результат – нові знання, вміння, навички та створені викладачами цікаві вікторини за своїми предметами або професіями.
Як показує практика, тренінгові заняття актуальні і користуються попитом серед педагогічних працівників ЗП(ПТ)О, а тому, НМЦ ПТО у Донецькій області має намір продовжувати цю справу і закликає всіх творчих педагогів до співпраці.
Допомагаємо ЗСУ! Працюємо на майбутнє України! Віримо та всі разом наближаємо ПЕРЕМОГУ!
1 день Всеукраїнського волонтерського марафону єдності від 19.12.2023 р.:
Відеозапи 1-го дня веінару: https://www.youtube.com/watch?v=zpdsBA5n1Xw
Презентації спікерів 1-го дня вебінару:
2 день Всеукраїнського волонтерського марафону єдності від 20.12.2023 р.:
Відеозапис 2-го дня вебінару: https://www.youtube.com/watch?v=mFvCp_1luEo
Презентації спікерів 2-го дня вебінару:
1. Тішакова Галина, викладач української мови та літератури Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса (Донецька область): https://www.youtube.com/watch?v=z7odvpxnYMU
2. Пицишин Тетяна, викладач біології ВСП «Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім. І. Пулюя» (Тернопільська область): https://docs.google.com/.../1ahLNP3hH2smB0yq.../edit...
3 день Всеукраїнського волонтерського марафону єдності від 21.12.2023 р.:
Відеозапис 3-го дня вебінару: https://www.youtube.com/watch?v=4-6zA_xPEiI
Презентації спікерів 3-го дня вебінару:
4 день Всеукраїнського волонтерського марафону єдності від 22.12.2023 р.:
Відеозапис 4-го дня вебінару: https://www.youtube.com/watch?v=UsROjY7Lj04
Презентації спікерів 4-го дня вебінару:
Відеозапис Всеукраїнського вебінару від 14.12.2023 року НМК ПТО у Кіровоградській області "Кращі практики використання цифрового інструментарію при організації підготовки кваліфікованих робітників в умовах змішаного навчання":
Матеріали обласного вебінару викладачів суспільно-економічних дисциплін, предметів «Фізична культура» та «Захист України» ЗП(ПТ)О
Згідно з планом роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області 07 грудня 2023 року викладачі суспільно-економічних дисциплін, фізичної культури і захисту України ЗП(ПТ)О Донецької області взяли участь в обласному вебінарі, дискусійній панелі «Сучасний вчитель та сучасний урок. Яким він має бути».
Онлайн зустріч даних методичних секцій мала на меті обговорення актуальних питань щодо якісного проведення уроків у дистанційному форматі.
Модератором зустрічі була методист кабінету загальноосвітньої підготовки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області Людмила Кравченко, яка під час свого виступу акцентувала увагу присутніх на важливості іміджу викладачів, адже образ педагога мусить надихати. Як би не був професійно підготовлений педагог, він просто зобов'язаний постійно вдосконалювати свої особистісні якості, створюючи, таким чином, власний імідж.
Спікерами обласного вебінару були викладачі-предметники, які презентували колегам свій досвід та висвітлювали власне бачення того, яким має бути сучасний урок та як зацікавити учнів своїм предметом.
1. Ярослав Горбаль, викладач суспільних дисциплін Великоновосілківського професійного ліцею, «Інтерактивні технології в навчанні: інтеграція та ефективне використання в сучасному уроці» - https://drive.google.com/file/d/1sJNB-Xo9B5u_ipcQh36-gOlsa5tZa_mq/view?usp=sharing
2. Вікторія Бойко, викладач суспільних дисциплін Олександрівського професійного аграрного ліцею, «Навички вчителя ХХІ століття: які вони?» - https://drive.google.com/file/d/1iYalZYJSKPVx-gCsInxJIjA8o-8L_Vd_/view?usp=sharing
3. Ольга Курочка, викладач української мови та літератури, захисту України Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, «Психологічні ресурси сучасного вчителя: як запобігти професійному вигорянню?» - https://docs.google.com/presentation/d/1RCBtaF0XMk-uEgi2ggyNs0aqwAd0eH6h/edit?usp=sharing&ouid=101817852815491324690&rtpof=true&sd=true
4. Людмила Гусак, викладач суспільних дисциплін Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, керівник методичної секції викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області, «Стратегія професійного зростання сучасного викладача» -
https://docs.google.com/presentation/d/1nVRJNu25F5Evd8hCBj0LPuuEG8uCLLE77-pu_CvDBJQ/edit?usp=sharing
5. Євген Клейно, керівник фізичного виховання, викладач фізичної культури Торецького професійного ліцею, «Підготовка сучасних методичних розробок для дистанційного та змішаного навчання освітньої галузі «Фізична культура» -https://drive.google.com/file/d/18U4xwoAgTLBZy0jGEDKxsuDI1x3bGHch/view?usp=sharing
Наприкінці заходу викладачі ознайомилися з орієнтовним планом масових методичних заходів, запланованих на 2024 рік та обговорювали почуту інформацію.
Тримаймо свій освітянський фронт! Працюймо на перемогу! Все буде Україна!
Матеріали Всеукраїнського вебінару «Бібліотека ЗП(ПТ)О онлайн: новий формат роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання» від 05.12.2023 р.
Модератор заходу, заступник директора Центру Ніна Бєлова, відмітила, що соціальні події останніх років кардинально змінили умови проходження освітнього процесу, в тому числі й роботу бібліотек. Наразі практично вся їх діяльність зорієнтована на розширення віртуального бібліотечного середовища.
Під час зустрічі колеги обговорили актуальні питання, пов’язані з новим форматом роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання. Своїми професійними знахідками й досягненнями поділилися бібліотекарі з Донецької, Вінницької, Херсонської, Волинської, Дніпропетровської, Чернігівської та Київської областей.
1. Павенко Наталя Вікторівна, бібліотекар Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса поділилася досвідом перетворення бібліотеки закладу освіти на інтегроване інформаційно-освітнє середовище. https://cutt.ly/jwPfwpWX
2. Довгейко Юлія Володимирівна, бібліотекар Лиманського професійного ліцею поділилася власним досвідом створення різноманітних цифрових інформаційних продуктів https://cutt.ly/gwPSuSNj
3. Пшеничка-Дрох Олена Олексіївна, бібліотекар КЗО «Першотравенський гірничий ліцей» ДОР» розкрила свої професійні секрети перетворення бібліотеки на осередок культурного розвитку та інформаційний центр ліцею https://cutt.ly/lwPSoXqZ
4. Макаревич Ірина Ігорівна, бібліотекар Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту познайомила колег з результатами дослідження читацьких звичок і вподобань підлітків та запросила колег до подальшої співпраці в цьому напрямку https://cutt.ly/qwPSapr1
5. Селедець Світлана Володимирівна, методист НМЦ ПТО у Волинській області окреслила основні напрямки роботи бібліотек закладів професійної освіти Волині в сучасних умовах та передала слово Надії Миколаївні Дятел, бібліотекарю ДНЗ «Ковельський центр професійно-технічної освіти», яка розповіла про інноваційні форми роботи під час проведення позакласних заходів https://cutt.ly/cwPSdkMJ
6. Науменко Світлана Федорівна, бібліотекар КЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» продовжила тему впровадження інноваційних форм масової роботи в бібліотеці https://cutt.ly/VwPSjwmO
7. Притоманов Сергій Олексійович, віцепрезидент Інституту професійних кваліфікацій познайомив присутніх з роботою установи та презентував сучасну онлайн платформу для потреб професійної освіти «Світ професій» https://cutt.ly/VwPSkDvh
Підводячи підсумки вебінару, можна з впевненістю сказати, що завдяки зусиллям компетентних, спрямованих на системне підвищення власного професійного рівня працівників, бібліотеки ЗП(ПТ)О поступово перетворюється на інтегроване інформаційно-освітнє середовище, що являє собою комплекс інтерактивних програмних засобів, сучасних технологічних розробок та цифрових освітніх ресурсів.
Засідання круглого столу 30.11.2023 р. складалося з трьох частин. Спочатку методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно представила викладачам урядову Стратегію розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та Операційний план її реалізації на 2023-2025 роки, наголосила на основних напрямках програми та задачах філологів у процесі виконання Операційний плану. Також повідомила про моніторинг читацької грамотності учнів і надала декілька порад щодо його проведення та оформлення. Даний моніторинг буде проводитися через апробацію програми міжнародного оцінювання учнів (PISA).
Матеріали круглого столу можна переглянути за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1u4CF5kyWdJlwLGRDEFqiX3jtvDOtKjwT?usp=sharing
26 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ ВІДБУВСЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОВОРКІНГ "АКТУАЛЬНІ КЛАСТЕРИ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО СУПРОВОДУЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ"
Матеріали онлайн засідання обласної секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донеччини сільськогосподарського профілю від 29.09.2023 р.:
Матеріали Всеукраїнського вебінару ІПО НАПНУ "Концепція консультування з молодіжного підприємництва: діалог науки і практики" від 21.09.2023 р.:
Матеріали Всеукраїнського вебінару ІПО НАПНУ "Кращі практики державно-приватного партнерства у країнах Європейського Союзу" від 28.09.2023 р.:
Матеріали обласної школи перспективного педагогічного досвіду «Організація дистанційної роботи викладача» від 27.09.2023 р.
Посилання на відеопрезентацію другого онлайн заняття ШППД: https://www.youtube.com/watch?v=bT6pwLRTmmw
Матеріали онлайн засідання обласної методичної секції викладачів захисту України та фізичної культури ЗП(ПТ)О області від 27.09.2023 р.:
1. Презентація: https://docs.google.com/presentation/d/1JQYXsv9zqBr_mfL9H41EmQKNmoe9EBSU/edit?usp=sharing&ouid=101817852815491324690&rtpof=true&sd=true
2. Відеоролик: https://www.youtube.com/watch?v=HXmI0bGna3M
Матеріали онлайн засідання методичної секції викладачів хімії, біології та географії ЗП(ПТ)О області від 26.09.2023 р.:
МАТЕРІАЛИ ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИКИ ЗП(ПТ)О ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІД 21.09.2023 Р.:
Матеріали засідання обласної методичної секції викладачів суспільно-економічних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти від 20.09.2023 р.:
1. Людмила Кравченко, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, інструктивно-методичних рекомендацій щодо викладання предметів громадянської та історичної освітньої галузі у 2023/2024 навчальному році. Посилання на презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1uzTTNwiGFCfBgF63xYVGMrCj0wv2KxAn/edit#slide=id.p15
Практичні поради щодо урізноманітнення форм і методів роботи при дистанційному навчанні та шляхів розповсюдження власного педагогічного досвіду надавали колегам досвідчені викладачі суспільних дисциплін.
2. Вікторія Бойко, викладач Олександрівського професійного аграрного ліцею, «Уроки історії в умовах дистанційного навчання: прості сервіси на кожен день»:
https://drive.google.com/file/d/1wHUMA6XXdq_vKMmnQwzwggDeag8X_Y8t/view
3. Людмила Гусак, викладач Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, керівник методичної секції викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області, «ТОП-8 онлайн платформ для публікації уроків, методичних розробок»: https://view.genial.ly/6311f1ac324b7d00103b5c0d/guide-metodichnij-navigator
МАТЕРІАЛИ ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНИХ МЕТОДИЧНИХ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗП(ПТ)О ОБЛАСТІ ЗА НАПРЯМКАМИ ПІДГОТОВКИ: «АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ», «ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ», «ВИРОБНИЦТВО КЕРАМІКИ», «ЖИВОПИСЕЦЬ» ВІД 20.09.2023 Р.:
Матеріали онлайн засідання обласних методичних секцій викладачів математики та інформатики ЗП(ПТ)О Донецької області від 19.09.2023 р.:
МАТЕРІАЛИ ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНИХ МЕТОДИЧНИХ СЕКЦІЙ: «БУДІВНИЦТВО ТА АРХІТЕКТУРА», «ЗВАРЮВАЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО, «СЛЮСАРНА СПРАВА» ВІД 15.09.2023 Р.:
Матеріали онлайн засідання обласної методичної секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О торгово-кулінарного напрямку та напрямку підготовки «Технічні працівники» від 15.09.2023 р.:
https://docs.google.com/presentation/d/1mKMEFt2oLOesWkmnE5nJv0My1-LCj5Ri_87arNpjb08/edit?usp=sharing
Матеріали онлайн засідання обласної методичної секції викладачів-філологів ЗП(ПТ)О Донецької області від 14.09.2023 р.:
https://drive.google.com/drive/folders/1XOEjOrvKH0hrCCCp3Xq4KZT0Ga31zDLD?usp=drive_link
Матеріали спікерів ознайомчої зустрічі від 30.08.2023 р. проєкту "Розвиток трудового потенціалу для України”, що реалізує ГО "Міжнародна фундація розвитку" за сприяння Проєкту USAID "Економічна підтримка України":
Матеріали проєкту "Розвиток трудового потенціалу для України".rar
Підготовка до 2023/2024 навчального року: Постанова КМ України про початок н. р., лист МОН України про підготовку закладів освіти до н. р. + конспекти перших уроків за посиланням:
Фінальна конференція Програми EU4Skills «Кращі навички для розвитку України». Будемо підбивати підсумки проєкту за 4 роки
Матеріали обласної підсумкової методичної онлайн наради профтехосвітян Донеччини від 23.06.2023 р.:
1. Посилання на презентацію виступу Гончарова Е. В.:
2. Посилання на презентацію виступу Опанасенко А. С.:
3. Посилання на презентацію виступу Пустовгарової О. В.: https://docs.google.com/presentation/d/1LSi_twrHNVlQoOYiWY3v3vy7kRShWTjE/edit?usp=sharing&ouid=110610477497100943661&rtpof=true&sd=true
4. Посилання на презентацію виступу Філяєвої І. М.:
30 травня 2023 року відбулося засідання журі обласного конкурсу на кращий профорієнтаційний відеоролик «Моя професія – тракторист» серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О Донецької області з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», який був організований НМЦ ПТО у Донецькій області.
В конкурсі, взяли участь 6 ЗП(ПТ)О області з 8, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». На розгляд журі було надано 7 робіт із наступних закладів освіти:
Журі у складі: Ніни Бєлової, голова журі, в. о. заступника директора НМЦ ПТО у Донецькій області; методистів кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяни Долініної, Ірини Філяєвої, Тетяни Солодун; заступника директора Олександрівського професійного аграрного ліцею Інни Шевченко; Ольги Антюхової, методиста Великоновосілківського професійного ліцею обговорили надані на конкурс роботи та визначилися з переможцями.
Відповідно Наказу НМЦ ПТО у Донецькі йобласті від 31.05.2023 р. № 35:
І місце – Андрій Круть, здобувач освіти Великоновосілківського професійного ліцею. Конкурсна робота: https://youtu.be/x4XqkNmA4i0
ІІ місце – Аліна Мещерякова, здобувачка освіти ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей». Конкурсна робота: https://youtu.be/RU_0EiMZiWM
ІІ місце – Данило Риков, здобувач освіти ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей». Конкурсна робота: https://youtu.be/AYso2VLuZLY
ІІІ місце – Владислав Андраш, Владислав Цис, Артур Панченко, група здобувачів освіти Волноваського професійно-технічного училища. Конкурсна робота: https://youtu.be/8UnKDySjl_c
ІІІ місце – Євгенія Ведющенко, здобувачка освіти Олександрівського професійного аграрного ліцею. Конкурсна робота: https://youtu.be/vK6sXMDeaJw
Журі одноголосно прийняло рішення висловити подяку за участь у конкурсі:
Вітаємо переможців та всіх учасників за активну участь у конкурсі і бажаємо подальших успіхів у здобутті обраної професії!
24 травня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області у рамках Тижня професійної освіти України проведено відкритий обласний онлайн-фестиваль «Донеччина – історична спадщина кулінарії».
Проведений захід – це творча інтеграція загальноосвітньої та професійної підготовки у ЗП(ПТ)О області. Серед спікерів – викладачка суспільних дисциплін, викладачі спеціальних дисциплін кулінарного профілю, майстри виробничого навчання, а також роботодавці – приватні підприємці міста Костянтинівка. Модераторами заходу виступили Анна Опанасенко – методист кабінету професійної підготовки та Людмила Кравченко – методист кабінету загальноосвітньої підготовки.
Матеріали фестивалю:
https://sway.office.com/xyADLbUXgLoHtCGe#:~:text=https%3A//sway.office.com/xyADLbUXgLoHtCGe%3Fref%3DLink
Працюємо кожен на своєму місці, наближаємо ПЕРЕМОГУ! Все буде УКРАЇНА!
16 травня 2023 року в рамках Всеукраїнського фестивалю науки – 2023 та Тижня професійної освіти в Україні відбулося онлайн засідання круглого столу «Молодіжне підприємництво в умовах воєнного стану та відновлення економіки України у повоєнний час», підготовленого та проведеного співробітниками лабораторії професійної кар’єри Інституту професійної освіти НАПН України. Модератори заходу: Валерій Орлов, доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії професійної кар’єри Інституту професійної освіти НАПН України; Дмитро Закатнов, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії професійної кар’єри Інституту професійної освіти НАПН України. У науково-практичному заході взяли участь понад 55 педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, працівників навчально(науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти Вінниччини, Волині, Донеччини, Житомирщини, Луганщини, Київщини, Одещини, Хмельниччини, наукових працівників Інституту професійної освіти НАПН України, аспірантів та докторантів.
Відеозапис вебінару: https://www.youtube.com/watch?v=mHdMBtzdXSI
Матеріали спікерів обласного практичного вебінару «Державна кваліфікаційна атестація в період воєнного стану у ЗП(ПТ)О Донецької області» від 10.05.2023 р. (посилання на презентації)
|
1. Іванченко Юлія Іванівна |
Великоновосілківський професійний ліцей |
ДКА – старт для побудови успішної кар'єри з професії «Кухар. Кондитер» |
|
|
2. Бондаренко Наталія Володимирівна |
Старший майстер Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П.Ф.Кривоноса |
Організація роботи старшого майстра з підготовки груп до проведення пробних кваліфікаційних робіт |
https://drive.google.com/file/d/1Jrvv1XpB2MCPlVyYNzgPnldgA83TzVqw/view?usp=sharing |
|
3. Вепрецька Наталія Олександрівна |
Майстер в/н Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П.Ф.Кривоноса |
Пробна кваліфікаційна робота, як складова частина ДКА |
https://drive.google.com/file/d/1_IAVHOaSQMKBrWlYwbrpQum1U_92rIyK/view?usp=drive_web |
|
4. Захарова Оксана Миколаївна |
Заступник директора з НВР ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» |
Організація проведення ДКА в умовах воєнного стану з професії «Швачка» |
https://docs.google.com/presentation/d/1ytXinJIgyBEvlD7sKM28uUHm23dM_WpJGaLW40j2Nhw/edit?usp=sharing |
|
5. Долініна Тетяна Іванівна, |
методист НМЦ ПТО у Донецькій області |
Особливості проведення ДКА за професіями сільськогосподарського напрямку |
|
|
6. Негодуйко Людмила Миколаївна |
заступник директора з НВР ДНЗ «Краматорське вище професійне металургійне училище» |
Досвід проведення ПКА та ДКА з інтегрованої професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварник ручного зварювання» |
|
|
7. Чепа Олена Анатоліївна |
майстер виробничого навчання і викладач спеціальних дисциплін з професії «Виробник художніх виробів з кераміки» |
Вихід зі стресових ситуацій під час проведення ДКА у період воєнного стану |
26 квітня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області в онлайн режимі було проведено семінар-практикум для педагогів професійної підготовки за важливою та актуальною темою «Розвиток мовної компетентності в професійній освіті».
Робота семінару була спрямована на підвищення рівня володіння мовно-мовленнєвою та комунікативною компетентністю педагогів.
З вітальним словом до учасників виступила модератор заходу, методист кабінету професійної підготовки Тетяна Солодун, яка наголосила на важливості вдосконалення вмінь володіння українською мовою педагогами для формування мовленнєво-компетентних кваліфікованих робітників.
Спікер Тетяна Васюхно, методист кабінету загальноосвітньої підготовки, розповіла учасникам про обов’язкове дотримання мовного законодавства в освітньому процесі, стан забезпечення україномовною літературою з предметів загальноосвітньої та професійної підготовки та результати моніторингу стану мови навчання в ЗП(ПТ)О області.
Спікер Людмила Кравченко, методист кабінету загальноосвітньої підготовки, в своїй доповіді звернула увагу на найрозповсюдженіші помилки, які зустрічаються в усному та писемному мовленні педагогічних працівників, провела тренінг з інтерактивними вправами, дала поради щодо шляхів вдосконалення знань з української мови та відповіла на питання учасників семінару-практикуму.
Спікер Ольга Костюченко, старший майстер та методист Краматорського вищого професійного училища, розповіла учасникам про роботу закладу з розвитку мовної компетентності педагогів та шляхи її вдосконалення.
Спікер Марина Василенко, викладач професійно-теоретичної підготовки Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, поділилася з учасниками власним досвідом з удосконалення мовної компетентності та методами роботи з цього питання зі здобувачами освіти.
Доповіді спікерів супроводжувалися змістовними презентаціями, які стануть у нагоді всім учасникам семінару-практикуму.
Наприкінці заходу, при підведенні підсумків, учасники зазначили, що з користю провели час, змогли самі побути в ролі здобувачів освіти під час тренінгу спікера Людмили Кравченко, отримали важливі поради щодо розвитку мовної компетентності та висловили сподівання на продовження семінарів за такою темою.
Матеріали семінару-практикуму:
https://docs.google.com/presentation/d/1j7SBeV7xebKwx2oV7Le_xgeALI8rRL-N/edit#slide=id.p1
https://drive.google.com/file/d/1yEZZG_QH7DX8ogg-dX4bYU2Gvom3JbdQ/view
Технічні словники:
https://repository.encyclopedia.kyiv.ua/items/browse?collection=5
https://repository.encyclopedia.kyiv.ua/files/original/c7a8b06bd92ab990698cab620b8dc226.pdf
https://repository.encyclopedia.kyiv.ua/files/original/a8d668ab3b429c46f8bce01a40c89d4c.pdf
Працюємо далі! Разом вдосконалюємося. Віримо в беззаперечну перемогу України!
місто Краматорськ, Донецька область, Україна, 84331 |
|
+380505461201 (директор Гончаров Едуард Вячеславович) |