ukenpl

МАТЕРІАЛИ ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ЗА ТЕМОЮ: «ПРОФЕСІЙНЕ СПРЯМУВАННЯ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ НАУК» ВІД 01.11.2023 Р.

 
 
 
    1 листопада 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено онлайн засідання педагогічної лабораторії з дослідження питань, пов’язаних з професійною спрямованістю природничих та математичних предметів.
    Профільний методист Центру Ольга Пустовгарова привітала учасників, ознайомила з планом роботи секції, а також звернула увагу на актуальність зазначеного дослідження, яке охопило всі напрямки природничо-математичних предметів: математика, інформатика, фізика, біологія і екологія, хімія.
    Тетяна Мовчан, викладач біології і екології Краматорського вищого професійного училища розкрила реалізацію ключових і професійних компетентностей в процесі вивчення предмета. В яскравій, сучасній, анімованій презентації викладачка навела приклади уроків з професійним спрямуванням для груп кухарів та перукарів. Уроки насичені цікавими та корисними фактами, аналогіями, порівняннями, інтерактивними вправами та іграми, пов’язаними з реальним життям та майбутньою професійною діяльністю. З присутніми педагогами доповідач також провела цікаву інтерактивну вікторину «Моя професія і біологія».
     Використання інноваційних форм і методів роботи, поєднання ІТ з професійною діяльністю представила викладачка інформатики Краматорського вищого професійного училища Олена Тітаренко. Доповідачка дослідила, шо принцип професійної спрямованості ефективно працює під час виконання практичних робіт з інформатики, а також при систематичному розв’язанні задач і завдань із виробничим змістом відповідного професійного спрямування. Присутні ознайомились з великою кількістю практичних завдань для різних професій.
       STEАM- підхід при вивченні математики, методику проведення кейс-уроків представила викладачка ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» Ольга Горіна. Колеги ознайомились з цікавим відеороликом з кейс-уроку «Піраміда, переглянули STEАM-колаж «Таємниці української зачіски», STEАM-проєкт «Приготування пельменєподібних та вареничних напівфабрикатів».
          З досвідом впровадження професійної спрямованості на уроках фізики поділилась викладачка фізики ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» Ірина Орчелота. Тестові завдання, задачі професійного змісту, інтерактивні вправи, досліди та спостереження, предметні тижні – всі ці методи сприяють свідомому засвоєнню курсу фізики, формуванню пізнавального інтересу до предмета і в цілому підвищує ефективність освітнього процесу.
         Викладачка хімії та біології Краматорського вищого професійного училища Марина Гардаш провела з учасниками педагогічної лабораторії інтерактивну гру з трьох блоків: «Оселедець під шубою», «Залізна людина», «Краса навколо нас». Викладачі в ролі учнів, по черзі відповідали на запитання з хімії, пов’язані з майбутньою професійною діяльністю. Гра виявилась цікавою, пізнавальною, учасники – активними, кмітливими, веселими.
        По результатам дослідження педагогічної лабораторії проблеми впровадження професійного спрямування, всі одноголосно прийшли до висновку, що природознавчі предмети це справжнє підґрунтя для опанування професії, а обраний метод є достатньо ефективним.
          Наприкінці заходу колеги окреслили плани подальшої методичної роботи, висловили свої пропозиції та побажали один одному миру, скорішої Перемоги, творчого натхнення, позитивного настрою.
         
 
Посилання на презентаційні матеріали доповідачів:
1. Мовчан Тетяна Вікторівна, викладач біології Краматорського вищого професійного училища, «Професійне спрямування на уроках біології і екології як складова розвитку ключових компетентностей»
2. Тітаренко Олена Петрівна, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища, «Професійне спрямування на уроках інформатики»
3. Горіна Ольга Володимирівна, викладач математики ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», «Професійне спрямування на уроках математики»
4. Орчелота Ірина Миколаївна, викладач фізики ДНЗ«Костянтинівське вище професійне училище», «Методика викладання фізики з елементами професійного спрямування»
5. Гардаш Марина Володимирівна, викладач біології Краматорського вищого професійного училища, «Природознавчі предмети як підґрунтя для опанування майбутньої професії»
Колектив НМЦ ПТО у Донецькій області висловлює слова щирої вдячності всім спікерам онлайн засідання за вашу активність, насичені й цікаві доповіді та корисний матеріал.
ВІРИМО У НАШУ ПЕРЕМОГУ! СЛАВ АЗСУ! СЛАВА УКРАЇНІ!
Переглядів : 4

Контакти

home

місто Краматорськ,

Донецька область,

Україна, 84331

email

nmcptodon@meta.ua

nmcptodon@gmail.com

phone

+380505461201

(директор

Гончаров Едуард Вячеславович

 

© НМЦ ПТО у Донецькій області

Search

Много шаблонов Joomla на JooMix.org