ukenpl

БІНПО презентує навчальний посібник "Профілактика професійного та емоційного вигорання педагогічних працівників ЗП(ПТ)О" та програму тренінгу "Формування моральних цінностей здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти"

         

     Кафедрою педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти було видано:

1. Навчальний посібник "Профілактика професійного та емоційного вигорання педагогічних працівників ЗП(ПТ)О": https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/739148/

2. Програма тренінгу "Формування моральних цінностей здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти": https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/735368/

 

 

 

1. Довідник про діяльність Інституту професійної освіти НАПН України у 2018-2022 роках: https://lib.iitta.gov.ua/735242/ 

2. Бібліографічний покажчик праць наших науковців, аспірантів, докторантів: https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/735263  

 1. Орієнтовна освітня програма з професії "Штукатур", відповідно ДОС 7133.F.43.31-2024, затвердженого наказом МОН України від 14.06.2024 року № 860: ООП Штукатур, 2024 р.pdf

 2. Орієнтовна освітня програма з професії "Лицювальник-плиточник", відповідно ДОС 7132.F.43.33-2024, затвердженого наказом МОН України від 08.03.2024 року № 289: ООП Лицювальник-плиточник, 2024 р.pdf

НОВІ МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ РЕКОМЕНДОВАНО НМР ДОНЕЧЧИНИ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ЗП(ПТ)О
 
       13 червня 2024 року відбулось позачергове засідання Навчально-методичної ради професійної освіти Донецької області, протягом якого було розглянуто дві збірки методичних матеріалів від педагогів Донецької області:
  1. ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ Всеукраїнського практичного вебінару «Вдосконалення мовленнєвої компетентності педагогів ЗП(ПТ)О: сучасні виклики та їх подолання» від 25 квітня 2024 рок, який представили на розгляд НМР автори збірника, методисти НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Солодун, Наталя Павенкоhttps://www.ourboox.com/bp/1596370/
  2. Методичний кейс "ОНЛАЙН-ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ"який представла на розгляд НМР методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова: https://drive.google.com/file/d/1e-nrVL6KsNhvG4AXMY6Qfjn7-N0J-RoQ/view?usp=sharing

             Після презентації методичних матеріалів, учасники засідання обговорили їх зміст, важливість, необхідність та поставили запитання спікерам.
        Обговорення наданих на розгляд методичних матеріалів завершилось відкритим голосуванням та загальним рішенням НМР роботи рекомендовано до використання в освітньому процесі ЗП(ПТ)О Донецької області обидві збірки.
         Вітаємо авторські колективи та дякуємо за вашу активність і творчисть в роботі.
 
 
Навчально-методична рада НМЦ ПТО у Донецькій області 
рекомендує до використання в педагоічній роботі електронний посібник «Формування професійних компетентностей здобувачів освіти з професії «Штукатур»: 
 
Автор майстер виробничого навчання Торецького професійного ліцею Мацай Наталія Несторівна.
Протокол засідання НМР від 04.03.2024 р. № 1.
 
Колектив НМЦ ПТО у Донецькій області висловлює слова вдячності Мацай Наталії Несторівні та всім активним педагогам ЗП(ПТ)О Донеччини, які розповсюджують свій корисний педагогічний досвід!
 
Методичну розробку створено на безкоштовній версії платформи Створення книги на Ourboox
 

В межах Європейського року умінь та навичок Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області 18 грудня 2023 року проведено обласний вебінар за темою «Впровадження кращих практик в освітній процес при підготовці кваліфікованих робітників аграрного сектору». Учасниками вебінару були представники адміністрації, викладачі, майстри виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників аграрного сектору.

Відкрила засідання методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Долініна, яка привітавши учасників та акцентувала увагу на проблемах і перспективах забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників аграрного сектору в умовах сьогодення.

1. Про сучасні вимоги до викладачів спеціальних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти аграрного сектору у своєму виступі говорив Валерій Молодика, викладач Олександрівського професійного аграрного ліцею, а також поділився досвідом проведення уроків спеціальних дисциплін, продемонструвавши відеоролик з записом онлайн уроку.

Посилання на відеоролик https://youtu.be/XyZyY1mzSZ0?si=htKIU6v9Rv0eIqwA

2. Чульська Юлія, майстер виробничого навчання Селидівського професійного ліцею акцентувала увагу присутніх на питаннях забезпечення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників аграрного сектору в контексті з європейським досвідом.

3. Микола Пшиченко, майстер виробничого навчання Олександрівського професійного аграрного ліцею продемонстрував майстер-клас з професійно-практичної підготовки за темою «Водіння колісного трактора МТЗ 892 з причіпом 2ПСТ-4 по прямій та заднім ходом».

Посилання на відеоролик https://youtu.be/TS9yV0hslQY

4. Досвідом з провадження електронних підручників, як інноваційного дидактичного інструментарію та елементу інформаційно-освітнього середовища учасників навчально-виробничого процесу поділився Віктор Коваленко, викладач ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей». Посилання на відеоролик: підручник.mp4

5. Валентина Черепня, майстер виробничого навчання ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей» надала інформацію, щодо проведення тижня професій аграрного сектора в межах Європейського року умінь та навичок.

6. В обговоренні теми заходу взяли участь Володимир Стиранець, директор Сіверського професійного ліцею та Олег Узун, майстер виробничого навчання Великоновосілківського професійного ліцею.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області виражає щиру вдячність учасникам вебінару.

 

 

 
 
 
 
 

        13 грудня 2023 року відбулося онлайн засідання журі обласного Конкурсу на кращу методичну розробку дистанційного уроку серед педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донецької області за напрямком підготовки «Будівництво та архітектура», який проводився відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області на 2023 рік, з метою виявлення та поширення перспективного педагогічного досвіду роботи педагогічних працівників професійної підготовки щодо впровадження дистанційного навчання при підготовці кваліфікованих робітників за напрямком, удосконалення методики проведення дистанційних уроків, підтримки творчої діяльності викладачів спеціальних предметів і майстрів виробничого навчання у сфері новітніх інформаційних технологій, поширення професійних здобутків, обміну практичним досвідом серед педагогів ЗП(ПТ)О Донеччини.

        До складу журі конкурсу увійшли досвідчені педагогічні працівники ЗП(ПТ)О області:

  • Ірина Філяєва, методист кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області;
  • Ольга Пустовгарова, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області;
  • Ніна Глобіна, методист кабінету виховної та інформаційної роботи НМЦ ПТО у Донецькій області;
  • Тетяна Дехтяр, голова обласної методичної секції педагогічних працівників будівельних професій, методист Торецького професійного ліцею;
  • Олена Чорна, директор, викладач спеціальних дисциплін Курахівського професійного ліцею.

В конкурсі, взяли участь ЗП(ПТ)О області, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників за напрямком підготовки «Будівництво та архітектура».

На розгляд журі було надано 7 робіт (2 роботи – з професійно-теоретичної підготовки, 5 робіт – з професійно-практичної підготовки) із наступних закладів освіти:

  • ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти»;
  • Торецький професійний ліцей;
  • Білозерській професійний гірничій ліцей;
  • Лиманське професійно-технічне училище;
  • Курахівський професійний ліцей;
  • ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище».

Відповідно рішення журі обласного Конкурсу, переможцями стали:

Диплом І ступеню за зайняте І місце:

  • Валентина Доценко, майстер виробничого навчання Лиманського професійно-технічного училища.

Тема уроку: «Накидання розчину ковшем на поверхню стін» (професія, за якою ведеться підготовка: «Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Маляр. Штукатур»).

Диплом ІІ ступеню за зайняте ІІ місце:

  • Наталія Мацай, майстер виробничого навчання Торецького професійного ліцею.

Тема уроку: «Організація дистанційного навчання для здобувачів освіти з ООП в закладах профтехосвіти» (професія, за якою ведеться підготовка: «Штукатур»).

Диплом ІІI ступеню за зайняте ІІI місце:

  • Інна Красова, майстер виробничого навчання Білозерського професійного гірничого ліцею.

Тема уроку: «Обклеювання стін шпалерами» (професія, за якою ведеться підготовка: «Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків»).

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області дякує всім учасникам обласного Конкурсу за творчість, професійну майстерність, обмін практичним досвідом.

Також висловлюємо подяку журі Конкурсу, за продуктивну роботу, активність, підтримку та допомогу, бажаємо всім педагогам натхнення в роботі, професійного зростання та творчих здобутків на освітянській ниві.

ПЕРЕМОГИ та МИРУ Україні!

Посилання на матеріали переможця Конкурсу на кращу методичну розробку дистанційного уроку серед педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донецької області за напрямком підготовки «Будівництво та архітектура» Валентини Доценко, майстра виробничого навчання Лиманського професійно-технічного училища:

  1. Методична розробка уроку HTTPS://DOCS.GOOGLE.COM/DOCUMENT/D/1CRN0ap6XRE_8SA_8VOmfgiog3ZBhn7H1/EDIT?USP=SHARING&OUID=114876104589112196849&RTPOF=TRUE&SD=TRUE
  2. Посилання на запис синхронного уроку https://youtu.be/_EID4cFP9BE
  3. Посилання на запис показу дій майстром https://www.youtube.com/watch?v=-AfysUtumTA&t=3s
  4. Посилання на презентацію до уроку https://docs.google.com/presentation/d/1Qcr_A5kVSr4Zf5Q-g8fxT8i1FbZQZXF2/edit?usp=sharing&ouid=114876104589112196849&rtpof=true&sd=true
  5. Посилання на відтворення учнем дій майстра https://www.youtube.com/watch?v=S98I0PVUhvs
  6. Посилання Посилання для приєднання тесту до власної бібліотеки (іншим педагогам)

Посилання Посилання для перегляду аркуша іншими педагогами

Матеріали всіх учасників конкурсу будуть викладені на сторінках Методичного порталу "Будівництво та архітектура": https://nvg213.wixsite.com/my-site

 

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В ЗП(ПТ)О ДОНЕЧЧИНИ

       У межах Європейського року навичок та за рекомендацією Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області, в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників сільськогосподарського напрямку з 13 листопада по 18 листопада 2023 року проведено тиждень робітничих професій сільськогосподарської галузі.                 

       Тиждень професій сільськогосподарської галузі було приурочено до Дня працівників сільського господарства, який відмічається в нашій державі згідно з Указом Президента України «Про День працівників сільського господарства» від 7 жовтня 1993 року № 428/93 в третю неділю листопада.

       Метою тижня було підняття престижу, розширення інформаційної бази сільськогосподарських професій, знайомство з кращими європейськими практиками та впровадження їх в освітній процес, мотивація до професійної діяльності, обмін досвідом педагогічних працівників з підготовки кваліфікованих робітників, розвиток творчих здібностей і пізнавальної активності учнів в оволодінні обраною професією та підвищення їх професійної майстерності.

        Заклади освіти з творчим підходом та відповідальністю запланували заходи по проведенню тижня робітничих професій сільськогосподарської галузі та протягом тижня втілили їх у життя.

У Селидівському професійному ліцеї відкриття професійного тижня відбулося 13.11.2023 року з перегляду презентації «Моя професія», яку підготувала викладач Любов Довгоброд, інформаційної виставки «Розвиток тракторобудування», підготувленою майстром виробничого навчання Людмилою Сосновик спільно із здобувачами освіти Кирилом Корнєєвим та Кирилом Комковим та онлайн конкурсом-композиції «Свято врожаю» серед здобувачів освіти груп 2-3 курсів.

        Протягом тижня з метою поширення кращих практик в підготовці кваліфікованих робітників та підвищення професійної компетентності педагогічних працівників в закладах освіти проводилися відкриті уроки та майстер-класи:

1. У Селидівському професійному ліцеї:

- викладач Любов Довгоброд та майстер виробничого навчання Юлія Чульська провели відкритий інтегрований урок-конференцію за темою «Ресурсозберігаючі технології в землеробстві - технології майбутнього» https://youtu.be/c7ZCNqaLxQ4

- викладач Лілія Цалова провела урок «Безпека на дорозі».

2. У ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей» викладачем спецдисциплін з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» Віктором Коваленко проведено цикл відкритих уроків з предмета Трактори за темою «Принцип дії двигуна», з предмета Агрономія - «Протруювання насіння», з предмета Сільськогосподарські машини та устаткування - «Сучасні машини для внесення добрив».

        Відкриті уроки з виробничого навчання, провела майстер виробничого навчання Валентина Черепня на тему «Клепання», майстер виробничого навчання Михайло Максименко на тему «Частковий ремонт основних систем двигуна».

3. В Олександрівському професійному аграрному ліцеї майстер виробничого навчання Микола Пшиченко провів майстер-клас «Честь і шана» (опрацювання практичних навичок з підготовки сільськогосподарської техніки до роботи):

https://drive.google.com/drive/folders/1ihxTqN2RAsfHcPWRiLbmfpl_QP9oECqE?usp=drive_link

        З метою підвищення пізнавальної активності та вивчення рівня знань здобувачів освіти з предмета «Трактори» в Селидівському професійному ліцею проведено технічну вікторину:

https://wordwall.net/resource/62210347/%D0%B2%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B7-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%83-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8

       В Олександрівському професійному аграрному ліцеї проведена інтернет-вікторина з історії розвитку сільського господарства району «Честь і шана»: https://drive.google.com/file/d/1QXSzeiIiFppB_MrkzY0wpYv9b5a4r5KG/view?usp=sharing

Цікавими та пізнавальними для здобувачів освіти стали віртуальні екскурсії по підприємствам виробникам сільськогосподарської техніки України та країн Європейського Союзу.

       В ДНЗ «Словянський професійний аграрний ліцей» проведено екскурсії:

       Здобувачі освіти Селидівського професійного ліцею віртуально відвідали виставку сільськогосподарської техніки «АГРОЕКСПО-2023»: https://www.youtube.com/watch?v=qtk8BDWtCPY:

- Харківський тракторний завод: https://www.youtube.com/watch?v=kceZI3pJzBA

- Топ-10 фактів з історії заводу ХТЗ: https://www.youtube.com/watch?v=AL2Bs3CG6pE

        З Харківським тракторним заводом в ході віртуальної екскурсії ознайомилися здобувачі освіти Олександрівського професійного аграрного ліцеюhttps://drive.google.com/drive/folders/1aowICcGM9iEl0djv3walo9cGSPfbcCiO?usp=sharing

        Також в даному закладі був проведений пізнавально виховний захід «Сільське господарство: історія та сьогодення»: https://drive.google.com/drive/folders/1N4bhNGfn1vzgqoxMVwX1oYnjYppXezio?usp=drive_link

        Закінчився тиждень професій сільськогосподарської галузі відеопривітанням з Днем працівників сільського господарства Селидівським професійним ліцеєм, яке підготували класний керівник групи ТСВ-84 Наталія Шафієва, майстер виробничого навчання Людмила Сосновик разом з учнями: https://youtu.be/I1Bzp9lEpCc

        Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області висловлює щиру вдячність педагогічним колективам Селидівського професійного ліцею, ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей», Олександрівського професійного аграрного ліцею, які активно включилися в роботу з проведення Тижня професій сільськогосподарської галузі та провели ряд цікавих пізнавальних і загально-виховних заходів для здобувачів освіти та підвищили рівень професійної майстерності педагогічних працівників.

407.png

 

Презентація онлайн курсу "Новітні технології для навчання і успіху впродовж життя":

https://www.youtube.com/watch?v=RJMdCyzrnaY

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Інститутом професійної освіти НАПН України розроблено комплекс самоосвітніх тренінгових занять для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти із застосування цифрових технологій в освітньому процесі.
 
Ознайомитись з системою тренінгових занять можна за покликанням:
 
Зелені навички для відновлення України
17 жовтня 2021 р. за ініціативи громадської організації «RAZOM WE STAND» та ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» відбулась дискусія навколо теми «Зелені робочі місця та інвестиційний потенціал для відновлювальної енергетики (ВДЕ) в Україні». Участь у панельній дискусії, присвяченій «зеленим» робочим місцям для економічного відновлення країни взяв Директор Інституту професійних кваліфікацій Родіон Колишко.
Дискусія розпочалась презентацією основних результатів дослідження, підготовленого аналітиками громадської організації «RAZOM WE STAND» та ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля», метою якого була характеристика загальних передумов розвитку «зелених» робочих місць як однієї з основних передумов відновлення України у повоєнний період.
Радник Представництва ЄС в Україні з питань енергетики Торстен Воллерт, зокрема, відмітив необхідність розвитку відновлювальної енергетики як складової загального процесу підвищення сталості економіки України, чому, зокрема, мають сприяти значні інвестиції у сфери, пов’язані з енергоефективним виробництвом з боку ЄС та інших міжнародних структур.
Родіон Колишко у свою чергу відмітив, що будь-які інвестиції, зокрема, спрямовані на розвиток енергоефективних виробництв та технологій, мають супроводжуватися та реалізовуватися кваліфікованими фахівцями та працівниками у відповідній кількості та з необхідними, сучасними та відповідними рівню передбачених інновацій знаннями та навичками. «Сьогодні ми змушені свідчити значне відставання процесів формування загальних компетентностей у сфері енергоефективності практично у всіх ланках освіти. Це означає, що першокласники, які пішли у школу у 2023р. скоріше за все не будуть володіти адекватними вміннями та знаннями у сфері енергоефективності та формування циркулярної економіки по закінченню школи, на відміну від своїх однолітків у країнах ЄС», - зазначив експерт.
 Представники урядових структур (Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та Міністерства енергетики України) разом з представницею Вінницької міської ради, яка представила цікавий досвід сприяння розвитку енергозберігаючих технологій та відповідному інвестиційному клімату на рівні територіальної громади, поділилися баченням формування когорти професіоналів, яка буде працювати у сфері реалізації проектів з енергоефективності та відновлювальної енергетики у повоєнний період розвитку України.
 
Матеріал на сайті

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

ПРОПОНУЄМО ДО ВАШОЇ УВАГИ ТА ВИКОРИСТАННЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ РОБОТІ РОЗРОБЛЕНУ ОБЛАСНОЮ РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ПРОФТЕХОСВІТЯН ДОНЕЧЧИНИ ОРІЄНТОВНУ ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ З ПРОФЕСІЇ 7433 "КРАВЕЦЬ": 

https://docs.google.com/document/d/12mYQwZNk-Kwsq-hNqrwjwwfOhcjmJQB3IBzKLn81Hyw/edit?usp=sharing 

Протягом останнього тижня на Платформі «Світ професій» були розміщені нові навчальні матеріали:
• для професії «Штукатур» додано навчальний посібник «Енергозбереження в будівельній галузі»;
• для професії «Швачка» додано майстер клас «Як обробити капюшон в худі»;
• для професії «Манікюрник» додано майстер клас «Укріплення гелем, міцні нігті без сколів»;
• для професії «Офіціант» додано навчальне відео «Вивчення металевого посуду»;
• для професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» додано навчальне відео «Технологія зварювання оптоволоконного кабелю»;
• для професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» додано навчальне відео «Підключення асинхронного електродвигуна із короткозамкненим ротором»»;
• для професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» додано навчальне відео «Плуги та їх різновиди».
         Ми дякуємо авторам за сучасні навчальні матеріали і запрошуємо викладачів до подальшої співпраці з Платформою «Світ професій». 
         Оновлення Платформи «Світ професій» продовжується.
         Процедура додавання навчальних матеріалів на Платформу детально описана в розділі «Питання та відповіді» Платформи.
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області рекомендує до використання в освітньому процесі педагогічним колективам ЗП(ПТ)О, розроблені обласними творчими групами нові орієнтовні освітні програми:
 
1. ОРІЄНТОВНА ОСВІТНЯ ПРОГРАМА з професії 7212 «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах»https://docs.google.com/document/d/1KBZvrarfmJxoN7kDZv0xGD505VzbAC6W/edit?usp=sharing&ouid=112418656333750927555&rtpof=true&sd=true
 2. ОРІЄНТОВНА ОСВІТНЯ ПРОГРАМА з професії 7231 «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»https://docs.google.com/document/d/1lneEx2jf5aVH3wXMdU9-zl7ljMwvOWBw/edit?usp=sharing&ouid=112418656333750927555&rtpof=true&sd=true
         Як зазначила Виконавча директорка Конфедерації роботодавців України Оксана Медведська, «Розроблення веб-сторінки з навчальними матеріалами з охорони праці для системи  професійної освіти стало можливим завдяки підтримці Проекту Міжнародної організації праці «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці» та співпраці з Інститутом професійних кваліфікацій, який розробив веб-платформу «Світ професій», розуміючи важливість цього предмету для підготовки майбутніх працівників».
        У вебінарі взяли участь представники Державної служби України з питань праці, проекту  МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці», спеціалізованих видань у сфері охорони праці, закладів професійної освіти.
        Відразу після вебінару Директор Інституту професійних кваліфікацій, Радник Конфедерації роботодавців України Родіон Колишко презентував веб-сторінку з матеріалами з охорони праці під час онлайн-конференції «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип і право у сфері праці», присвяченій Всесвітньому дню безпеки та здоров’я на роботі, організованого Науково-виробничим журналом «Охорона праці» за підтримки Проєкту Міжнародної організації праці «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці».
Матеріал на сайті
      Протягом останнього тижня на Платформі «Світ професій» були розміщені нові навчальні матеріали:
- для професії «Адміністратор» додано збірник інструкційних карток з виробничого навчання «Основ кадрового менеджменту», «Планування, організації і технології управління персоналом підприємства», «Української ділової мови».
- для професії «Кондитер» додано відео «Технологія приготування десерту «Трайфл»».
- для професії «Кухар» додано майстер – клас «Приготування яблучно-макового пляцка».
- для професії «Маляр» додано відео «Опорядження поверхні зовнішнім кутовим шпателем».
- для професії «Столяр будівельний» додані майстер – класи «Виготовлення табурета», «Виготовлення тумбочки», «Ліжко своїми руками», «Виготовлення двотумбового стола».
- для професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» додано навчальне відео «Проведення шино монтажних робіт».
          Ми дякуємо авторам за сучасні навчальні матеріали і запрошуємо викладачів до подальшої співпраці з Платформою «Світ професій».Оновлення Платформи «Світ професій» продовжується.
          27 квітня до Всесвітнього дня охорони праці, Інститут професійних кваліфікацій, презентував новий розділ Платформи "Охорона праці". Запрошуємо фахівців долучитися до подальшого наповнення цього розділу сучасними матеріалами. Процедура додавання навчальних матеріалів на Платформу детально описана в розділі «Питання та відповіді» Платформи.

 СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ОХОРОНИ ПРАЦІ В ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ. МАТЕРІАЛИ УСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ 26 жовтня 2022 року: 

https://lib.iitta.gov.ua/733616/1/%D0%97%D0%91%D0%86%D0%A0%D0%9D%D0%98%D0%9A%2026.10.22.pdf

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПРИЗЕРІВ обласного конкурсу на кращий відеоурок серед педагогічних працівників професійної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області:
I. У номінації професійно-теоретична підготовка:
- І місце, Диплом І ступеню - Кучма Лариса Володимирівна, викладач спеціальних дисциплін Краматорського вищого професійного училища. Тема уроку: «Рульове керування автомобіля» https://youtu.be/X7TlRDr25Hg
- ІІ місце, Диплом ІІ ступеню - Чульська Юлія Олександрівна, викладач спеціальних дисциплін Селидівського професійного ліцею. Тема уроку: «Призначення, загальна будова коробки передач, їх типи» https://www.youtube.com/watch?v=w3bQOPyUAbw
II. У номінації професійно-практична підготовка:
- І місце, Диплом І ступеню - Ковалевський Богдан Олегович, майстер виробничого навчання ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище». Тема уроку: «Технічне обслуговування і ремонт стартера» https://youtu.be/Oq3sYHn6meI
- ІІ місце, Диплом ІІ ступеню - Швець Сергій Михайлович, майстер виробничого навчання ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей». Тема уроку: «Водіння автомобіля КАМАЗ І ГАЗ 52 по маневровому майданчику» https://drive.google.com/.../1QYu96icIEDag4KwoJOQrfMrzBnr...
- ІІІ місце, Диплом ІІІ ступеню - Слаква Олексій Анатолійович, майстер виробничого навчання ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище». Тема уроку: «Гальмівна система автомобіля»
III. Диплом лауреата:
- Коваленко Віктор Миколайович, викладач спеціальних дисциплін ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей»;
- Будянська Маргарита Юріївна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Краматорське вище професійне металургійне училище».
- Пшиченко Микола Васильович, викладач спеціальних дисциплін Олександрівського професійного аграрного ліцею.
ПРАЦЮЄМО, БОРЕМОСЬ ТА ВІРИМО У НАШУ ПЕРЕМОГУ! СЛАВА УКРАЇНІ!

Контакти

home

місто Краматорськ,

Донецька область,

Україна, 84331

email

nmcptodon@meta.ua

nmcptodon@gmail.com

phone

+380505461201

(директор

Гончаров Едуард Вячеславович

 

© НМЦ ПТО у Донецькій області

Search

Много шаблонов Joomla на JooMix.org