14 січня 2025 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено онлайн засідання бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О Донеччини у форматі обласної віртуальної майстерні, присвячене сучасним підходам до організації бібліотечної роботи за темою: «Guide з методики створення віртуальної книжкової виставки», протягом якої учасники обговорили інноваційні підходи до популяризації читання у цифровому середовищі та обмінялися досвідом із використання новітніх інструментів.
Модератор зустрічі Наталя Павенко, профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області, підсумувала роботу секції за минулий рік, відзначила значущі ініціативи, які зміцнили роль бібліотек як культурних та освітніх центрів. У своєму виступі вона презентувала технічні аспекти створення віртуальних виставок, представила популярні онлайн-платформи: Google Презентація, Canva, Sway тощо, які дозволяють створювати інтерактивні експозиції. Особливу увагу приділила адаптації виставок до сучасних технологій, а також практичним кейсам, які можуть надихнути колег на реалізацію власних ідей.
Посилання на презентацію Наталі Павенко: http://surl.li/slfrhk
Ірина Устінова, завідувачка бібліотеки ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», виступила на засіданні з детальним обговоренням ключових етапів створення віртуальних книжкових виставок. Вона поділилася досвідом, як перетворити ідею на концепцію, яка зацікавить аудиторію, і розповіла про методологію організації таких проєктів. Звернула увагу на важливості поєднання змістовного наповнення з сучасними технологічними підходами, що дозволяє зробити бібліотечні виставки більш інтерактивними та доступними для користувачів.
Посилання на презентацію Ірини Устинової: http://surl.li/qtaozy
Юлія Довгейко, бібліотекар Лиманського професійно-технічного училища, керівник обласної методичної секції бібліотечних працівників, розкрила тему технічної реалізації віртуальних книжкових виставок, акцентуючи увагу на практичних аспектах їх створення та ефективного використання сучасних технологій та поділилась власним досвідом, визначаючи, які програми та застосунки допомагають перетворити ідеї на вражаючі цифрові виставкові відеопроєкти.
Посилання на презентацію Юлії Довгейко: http://surl.li/lxmiwu
Учасники зустрічі завдячили Навчально-методичному центру професійно-технічної освіти у Донецькій області за організацію такого корисного та цікавого заходу!
Засідання продемонструвало, що бібліотечна справа в ЗП(ПТ)О Донеччини активно адаптується до викликів цифрової епохи, зберігаючи свою роль осередку культури та знань, навіть у такий важкий для нашої держави час!