ukenpl

              Сучасний освітній процес вимагає від викладачів не лише глибоких знань свого предмету, але й володіння різноманітними методиками, що сприяють активному залученню учнів до навчання.

           4 квітня 2025 року, з метою ознайомлення педагогів із ефективними інтерактивними технологіями, активізації пізнавальної діяльності учнів, підвищення мотивації до навчання та формування ключових компетентностей, Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласний практичний семінар.

             Методист Центру Ольга Пустовгарова привітала учасників заходу, ознайомила з програмою семінару та для початку взаємодії запропонувала викладачам згадати інтерактивні методи, записавши їх на онлайн-дошці.

             На яскравій, анімованій презентації з досвідом практичного використання інтерактивних технологій на уроках хімії та біології колег ознайомила Анна Ісенко, викладачка ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», яка представила учасникам інноваційні методи: наочні динамічні презентації, скрайбінг, science – трейлери, мем-метод, ментальні картки, інтерактивна дошка, проектні технології, професійна зорієнтованість, технологія проблемного навчання тощо. Цікавим виявився й досвід створення інтерактивних ігор у Genially. Учасники семінару з задоволенням спробували пограти в деякі з них.

Посилання на презентацію Ісенко А. Ю.: https://surl.li/usuyed

           Олена Суббота, викладачка математики Білозерського професійного гірничого ліцею поділилась напрацюваннями щодо застосування ігрових трендів для підвищення мотивації учнів на уроках математики. Спікерка представила інтерактивну дошку padlet «Матиматичні інтерактивності», в якій зібрано багато корисних ресурсів: веб-каталоги сучасних математичних платформ, підбірка математичних ребусів, головоломок, тренажерів, інша цікава інформація (https://padlet.com/subbota_elena/padlet-pr6wgimmqq6o1ulx). Також Олена Суббота, використовуючи магію математичних розрахунків, здивувала учасників фокусами. Колеги виконували нескладані математичні дії, а магеса відгадувала задумане число, дату народження, розмір взуття тощо.

Посилання на презентацію Субботи О. О.: https://surl.li/sxyzjm

          Наприкінці заходу педагоги обговорили ще багато хвилюючих питань, поділились своїми думками, порадами щодо більш ефективного навчання та одноголосно підтвердили, що інтерактивні методики є потужним інструментом у руках сучасного викладача. Учасники висловили готовність до подальшого впровадження інтерактивного навчання у своїй професійній діяльності та зазначили, що такий формат семінару був максимально корисним, практичним і надихаючим.

       Постійний розвиток цифрових технологій відкриває нові можливості для педагогів, які прагнуть зробити освітній процес більш ефективним і цікавим. Щоб надати освітянам закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донеччини сучасні інструменти для роботи, 2 квітня 2025 року, в рамках роботи Хабу цифрового педагога, НМЦ ПТО у Донецькій області проведено цифровий воркшоп «Canva як інструмент інноваційної освіти: створюємо презентацію».

     Захід мав на меті підвищити професійну компетентність педагогів у сфері цифрових технологій, сприяти ефективному використанню інноваційних інструментів для організації освітнього процесу, а також стимулювати творчий підхід до розробки якісного інтерактивного контенту для викладання.

        Воркшоп складався з двох частин — теоретичної та практичної. Теоретичний блок провела Наталя Павенко, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, яка ознайомила учасників із історією створення графічного редактора Canva, його еволюцією та місцем серед сучасних інструментів для освітян. Було детально проаналізовано функціональні можливості Canva, які допомагають створювати презентації, інфографіку, плакати та інші візуальні матеріали. Особливий акцент було зроблено на перевагах сервісу для педагогічної діяльності: зручності використання, доступності безкоштовних шаблонів та можливості командної роботи.

       Практичну частину воркшопу провела Тетяна Солодун, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, детально продемонструвавши процес створення презентацій у Canva — від вибору шаблонів до застосування різноманітних інструментів для дизайну. Було наочно показано, як додавати текст, зображення, анімації, налаштовувати кольорові схеми та створювати логічно структуровані слайди. Учасники мали змогу крок за кроком повторювати дії тренера, створюючи власні презентації та отримуючи зворотний зв'язок.

Посилання на презентаційні матеріали: http://surl.li/epkqxz

        Такий підхід, що поєднує теорію з практикою, дозволив педагогам не лише ознайомитися з можливостями Canva, а й набути реальних навичок, які вони зможуть застосовувати у своїй професійній діяльності. Учасники відзначили доступність подачі матеріалу та можливість отримати зворотний зв'язок у режимі реального часу. Вони відзначили, що такий формат роботи мотивує до подальшого професійного розвитку та творчих експериментів у роботі з учнями.

        Таким чином, цифровий воркшоп став ще одним кроком до впровадження інтерактивних технологій у процес навчання та підвищення його якості, де креативність, доступність та інновації стають його невід’ємною частиною.

        27 березня 2025 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено шосте засідання обласної школи е-навчання «Цифрова компетентність педагога».

       Методист Центру Ольга Пустовгарова, модератор заходу, привітала учасників та ознайомила з програмою тренінгу, зробивши акцент на важливу роль та переваги тестових технологій в сучасній освіті.

     Керівник обласної е-школи Олена Тітаренко, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища на черговому занятті представила декілька цифрових ресурсів для створення та проведення тестування.

Посилання на презентацію: https://surl.li/dwhjve

      Conker.ai – безкоштовний інструмент на основі штучного інтелекту, здатний автоматично генерувати питання різних типів (множинний вибір, заповнення пропусків, правда/брехня тощо) на основі наданого тексту, підтримує українську мову, що є важливим для використання в українському освітньому просторі.

     Більш детально учасники школи е-навчання розглянули платформу Edcafe.ai. Платформа дозволяє швидко генерувати якісний освітній контент, використовуючи штучний інтелект, що значно допомагає викладачам заощадити час на підготовці до уроків. Педагоги спробували згенерувати план уроку, за лічені хвилини створили вікторину, словникові картки, а також індивідуальний чат-бот для консультації учнів.

     Корисним і цікавим виявилось знайомство з безкоштовною освітньою онлайн-платформою JustClass. Платформа містить 45000 інтерактивних завдань з різних предметів, що відповідають програмі МОН України, а також надає широкий спектр інструментів для організації освітнього процесу, включаючи створення інтерактивних завдань, проведення онлайн-опитувань та автоматичну перевірку домашніх робіт. JustClass має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що робить платформу легкою у використанні як для вчителів, так і для учнів.

     Наприкінці тренінгу, учасники обговорили незрозумілі питання та одноголосно прийшли до висновку, що всі розглянуті інструменти здатні полегшити роботу викладачів, зробити освітній процес більш ефективним та персоналізованим.

        НМЦ ПТО у Донецькій області висловлює щиру вдячність Олені Тітаренко, керівнику обласної школи е-навчання та учасникам засідання за активність і співпрацю. Підвищення цифрової компетентності профтехосвітян Донеччини – це важливий крок до модернізації професійної освіти та підготовки кваліфікованих кадрів для відбудови нашої країни.

         19 березня 2025 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласний семінар-тренінг для педагогів ЗП(ПТ)О «Сучасний урок цифрового педагога».

Онлайн зустріч відбулась в рамках обласного Хабу цифрового педагога, який працює за для навчання, обміну досвідом та вдосконалення цифрової компетентності педагогів Донецької області.

      Мета заходу – актуалізувати знання педагогів про урок, його структуру, типи і методи, обмін досвідом та напрацювання підходів, які зроблять навчання здобувачів освіти більш ефективним і практико-орієнтованим.

         Модератор заходу Тетяна Солодун, методист НМЦ ПТО у Донецькій області.

     Перша частина заходу була присвячена аналізу моніторингу освітнього процесу в ЗП(ПТ)О області. Слово мала Любов Бережнаметодист Лиманського професійно-технічного училища – член моніторингової групи, яка окреслила позитивні тенденції в організації освітнього процесу під час моніторингу, а також звернула увагу на аспекти, що потребують покращення.

        У другій частині заходу методист Тетяна Солодун провела лекцію-тренінг: урок, його типи і види, методи проведення уроку, структура, планування, система зберігання планів уроків, аналіз вимог до сучасного уроку й аналіз ключових вимог до сучасного педагога. Учасники брали активну участь у завданнях  та дискусійних панелях під час лекції-тренінгу.

       На при кінці заходу слово мала методист ДНЗ «Костянтинівське вищого професійного училища» Олена Філоненко, яка презентувала роботу закладу щодо ефективності проведення уроків теоретичного навчання.

      Семінар-тренінг пройшов продуктивно, наповнений корисними думками, цікавими ідеями та професійними дискусіями в приємній робочий атмосфері співпраці всіх учасників. Робота в рамках Хабу є хорошою ініціативою для підтримки розвитку педагогів області.

       Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області дякує педагогам-учасникам за активність, обмін досвідом і постійне прагнення професійно вдосконалюватися.

Працюємо для вас, колеги! Миру всім і процвітання нашій країні!

Матеріали заходу:

1. Бережна Л. В. -

https://view.genially.com/67d2dbe4ca74e07610e80aae/interactive-content-pro-monitoring

2. Солодун Т. С. -

https://www.canva.com/design/DAGgAtoPOwA/Eern74WfZIAB6kq69wSvGQ/edit?utm_content=DAGgAtoPOwA&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

3. Філоненко О. А. -

https://docs.google.com/presentation/d/1sq9CrKUimri0641tAbNH8hUNFw6XNMgj/edit?usp=sharing&ouid=113323394738512813066&rtpof=true&sd=true

       27 лютого 2025 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено п’яте засідання обласної школи е-навчання «Цифрова компетентність педагога».

       Методист Центру Ольга Пустовгарова привітала учасників та представила новий розділ на сайті НМЦ ПТО «Хаб цифрового педагога».

      Керівник е-школи Олена Тітаренко, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища для чергового заняття обрала сервіс Draw.io та на початку засідання презентувала його можливості прогарами: створення електричних схем, блок-схем, графіків, діаграм, таблиць, планів приміщення, ментальних карт тощо.

    В практичній частині заняття, учасники в синхронному режимі працювали на онлайн дошці сервісу. Ознайомились з інтерфейсом програми, великою кількістю наборів елементів та фігур, з можливостями експортування та збереження файлів у різні формати. Навчились додавати фігури, об’єкти, таблиці, текст, користуватись шаблонами, а також спробували писати від руки по полотну.

      Виявилось, що сервіс Draw.io має багато переваг: безкоштовність, доступність, простота використання, інтеграція з хмарними сервісами, можливість спільної роботи, безпека, мультимовний інтерфейс.

Посилання на презентацію: https://surl.li/xwgudq

       Наприкінці тренінгу, учасники обговорили проблемні питання, подякували тренерці та організаторам корисного й продуктивного заходу. 

       НМЦ ПТО у Донецькій області висловлює щиру вдячність Олені Тітаренко, керівнику школи е-навчання та учасникам засідання за активність і співпрацю.

       Підвищення цифрової компетентності профтехосвітян Донеччини – це важливий крок до модернізації професійної освіти та підготовки кваліфікованих кадрів для відбудови нашої країни.

Результати наукового дослідження "Інформаційно-аналітичний супровід цифрової трансформації освіти: вітчизняний та зарубіжний досвід"

Стаття: "STEM-концепти цифрової трансформації освіти: аналітичне узагальнення. Імідж сучасного педагога", авт. Ростока, М. Л., Кравченко, Ю. А.: https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/744800/1/1-Rostoka%20ML_Kravchenko%20JA_stattia_2025.pdf

 

         20 лютого 2025 року НМЦ ПТО у Донецькій області провів обласний освітній практикум «Використання штучного інтелекту в професійній освіті: інноваційні підходи до підготовки майбутніх кваліфікованих робітників», який об’єднав майже 80 педагогів Донеччини, зацікавлених у впровадженні цифрових технологій в освітній процес.

         Мета заходу - ознайомлення педагогів із сучасними можливостями використання штучного інтелекту у професійній освіті, розвиток цифрової грамотності освітян, що сприятиме ефективній інтеграції AI-технологій в освітній процес, формування практичних навичок у застосуванні інструментів нейромереж.

         Модератори заходу – Ірина Філяєва та Наталя Павенко – методисти НМЦ ПТО у Донецькій області, забезпечили ефективну організацію та координацію освітнього практикуму та окреслили ключові аспекти заходу (роль штучного інтелекту в освіті, його потенціал для персоналізації навчання, створення інтерактивного контенту, правові та етичні аспекти використання ШІ в освітньому процесі).

Презентаційні матеріали модераторів заходу: https://surl.li/trtktmhttps://surl.li/nmpxpg

         Марина Приваленкова, майстер виробничого навчання Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса, розповіла про сучасні сервіси для створення анімацій, які можуть бути ефективно використані в освітньому процесі, а саме, платформ: Animaker, Animatron, Vyond – сервіси для швидкого створення анімацій, які не потребують глибоких технічних знань, підходить для освітніх презентацій та інтерактивних уроків.

Презентаційні матеріали Приваленкової М. І.: https://surl.li/xhhgal

         Галина Єрьоменко, майстер виробничого навчання Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса, презетувала та покроково роз’яснила присутнім можливості сервіса Gamma – інструмент для генерації презентацій та візуалізації навчального матеріалу за допомогою ШІ, представила сервіс Vidnoz – платформа для створення відеоконтенту на основі AI, що дає змогу швидко генерувати навчальні відео, анімації та мультимедійні матеріали, оптимізуючи подачу інформації, ознайомила учасників заходу з сервісом Voxworker – інструмент на основі ШІ, який спеціалізується на автоматизації різних процесів, пов’язаних з голосом.

Презентаційні матеріали Єрьоменко Г. Г.: https://surl.li/xdxhda

         Практикум став чудовою можливістю для педагогів не лише дізнатися про сучасні AI-інструменти, а й отримати практичні навички їх використання, що сприяє вдосконаленню освітнього процесу. Педагоги ознайомилися з функціоналом цих сервісів, їх практичним застосуванням для підвищення ефективності навчання, пам’ятаючи про те, що майбутнє освіти – це гармонійне поєднання традиційних методів і цифрових рішень, які дає нам технологічний прогрес, для створення якісного освітнього середовища!

Далі буде!

      28 січня 2025 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено онлайн засідання обласної методичної секції викладачів предмета «Фізична культура» ЗП(ПТ)О на тему: «Техно-тренування: перезавантаження уроків фізичної культури за допомогою онлайн інструментарію».

      Основною метою засідання було обговорення адаптації уроків фізичної культури до умов дистанційного навчання з акцентом на використання сучасних технологій для підвищення мотивації учнів та забезпечення якості освітнього процесу.

      Модератор заходу Наталя Павенко, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області, відкрила засідання, привітала учасників і наголосила на важливості обговорення теми засідання. Вона звернула увагу на виклики, з якими стикаються викладачі фізичної культури, зокрема на необхідність адаптації фізичних вправ до дистанційного формату, обмеження простору й інвентарю в учнів удома, а також на тривале перебування перед екранами, що впливає на поставу та емоційний стан учнів.

        Модератор також підкреслила важливість інноваційних підходів, згадала про успішні заходи, які були організовані у першому семестрі поточного навчального року, анонсувала заходи, що будуть проводитись у другому семестрі та закликала викладачів бути активними, впроваджувати сучасні технології, обмінюватися досвідом і розвивати свої професійні навички.

        Особливу увагу учасники засідання приділили практичним кейсам використання цифрових платформ для відстеження фізичної активності учнів, організації інтерактивних уроків та формуванню змагального духу через гейміфікацію занять. Спікери заходу поділилися власним досвідом інтеграції технологій в освітній процес, обговорили перспективи та виклики, з якими стикаються викладачі у своїй роботі:

         1. Кива Лариса Григорівна, викладачка фізичної культури Торецького професійного ліцею. Тема доповіді: «Методичний кейс до варіативного модуля «Баскетбол»». З презентацією можливо ознайомитись за посиланням: http://surl.li/ltyiyj

      2. Дмітрієв Григорій Олександрович, викладач фізичної культури ДНЗ «Мирноградський професійний гірничий ліцей». Тема доповіді: «Методика вивчення модулю «Легка атлетика»». З презентацією можливо ознайомитись за посиланням: http://surl.li/sixyul

        3. Шишимарєва Ніна Віталіївна, викладачка фізичної культури ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище». Тема доповіді: «Сучасні застосунки на уроках фізичної культури. Спортрекери Strava, Sport trackers, аркадні ігри Active arcade». З презентацією можливо ознайомитись за посиланням: https://surl.li/gvsqec 

      Засідання пройшло у творчій та дружній атмосфері, сприяючи обміну досвідом і виробленню нових ідей для модернізації уроків фізичної культури. Учасники отримали корисні рекомендації, які зможуть впровадити у своїй професійній діяльності, забезпечуючи сучасний підхід до фізичного виховання.

      Ця подія ще раз підкреслила важливість поєднання традиційних методів навчання з інноваційними технологіями для формування в учнів важливих моральних якостей, командного духу та прагнення до досягнень, необхідних у сучасному світі.

         20 січня 2025 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено другу онлайн зустріч для педагогів ЗП(ПТ)О Донеччини в рамках обласного Хабу цифрового педагога.
         У заході взяли участь 60 педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області, які зацікавлені в удосконаленні власної цифрової компетентності для професійного зростання в умовах сучасного освітнього середовища.
         Модератор заходу Ірина Філяєва, профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області, після відкриття засідання закцентувала увагу учасників на важливості розвитку професійних навичок та компетентностей сучасного педагога, постійного навчання, обміну досвідом, що сприяє набуттю високого творчого потенціалу та натхненню в педагогічній діяльності. Методист зазначила, що важливою складовою ефективного використання цифрових інструментів є вміння підбирати відповідні інструменти і створювати якісний контент, та розповіла про можливості онлайн сервісу Genially.
Посилання на презентацію: http://surl.li/xjeuly 
 
 
       Тема 2-ї зустрічі: «Geniallyяк інструмент для презентацій і візуалізації: поради з використання для творчих і професійних цілей»навчання з якої провела тренер – Надія Григорян, викладач спеціальних дисциплін ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», яка ознайомила учасників заходу з інструментом, поділилася своїм досвідом, детально та покроково роз’яснила про можливості сучасного онлайн-застосунку Genially для створення інтерактивного контенту, який широко використовується в освіті, допомагає зробити процес навчання захопливим, інтерактивним і більш зрозумілим для сучасних учнів завдяки візуальній привабливості та інтерактивності.
     Учасники заходу визначили, що активне впровадження інновацій в професійній освіті зробить освітній процес більш повним, цікавим, насиченим, забезпечить умови формування і розвитку компетентної особистості педагога та випускника ЗП(ПТ)О.
        Далі буде!
 

        14 січня 2025 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено онлайн засідання бібліотечних працівників ЗП(ПТ)О Донеччини у форматі обласної віртуальної майстерні, присвячене сучасним підходам до організації бібліотечної роботи за темою: «Guide з методики створення віртуальної книжкової виставки», протягом якої учасники обговорили інноваційні підходи до популяризації читання у цифровому середовищі та обмінялися досвідом із використання новітніх інструментів.

         Модератор зустрічі Наталя Павенко, профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області, підсумувала роботу секції за минулий рік, відзначила значущі ініціативи, які зміцнили роль бібліотек як культурних та освітніх центрів. У своєму виступі вона презентувала технічні аспекти створення віртуальних виставок, представила популярні онлайн-платформи: Google Презентація, Canva, Sway тощо, які дозволяють створювати інтерактивні експозиції. Особливу увагу приділила адаптації виставок до сучасних технологій, а також практичним кейсам, які можуть надихнути колег на реалізацію власних ідей. 

Посилання на презентацію Наталі Павенко: http://surl.li/slfrhk

        Ірина Устінова, завідувачка бібліотеки ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», виступила на засіданні з детальним обговоренням ключових етапів створення віртуальних книжкових виставок. Вона поділилася досвідом, як перетворити ідею на концепцію, яка зацікавить аудиторію, і розповіла про методологію організації таких проєктів. Звернула увагу на важливості поєднання змістовного наповнення з сучасними технологічними підходами, що дозволяє зробити бібліотечні виставки більш інтерактивними та доступними для користувачів.

Посилання на презентацію Ірини Устинової: http://surl.li/qtaozy

        Юлія Довгейко, бібліотекар Лиманського професійно-технічного училища, керівник обласної методичної секції бібліотечних працівників, розкрила тему технічної реалізації віртуальних книжкових виставок, акцентуючи увагу на практичних аспектах їх створення та ефективного використання сучасних технологій та поділилась власним досвідом, визначаючи, які програми та застосунки допомагають перетворити ідеї на вражаючі цифрові виставкові відеопроєкти.

Посилання на презентацію Юлії Довгейко: http://surl.li/lxmiwu

        Учасники зустрічі завдячили Навчально-методичному центру професійно-технічної освіти у Донецькій області за організацію такого корисного та цікавого заходу!

        Засідання продемонструвало, що бібліотечна справа в ЗП(ПТ)О Донеччини активно адаптується до викликів цифрової епохи, зберігаючи свою роль осередку культури та знань, навіть у такий важкий для нашої держави час!

 

      24 грудня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено засідання обласної школи передового педагогічного досвіду за темою: «Інструменти для інтерактивних та ефективних уроків».

      У заході взяли участь педагогічні працівники ЗП(ПТ)О області, які прагнуть удосконалювати свої професійні навички й впроваджувати сучасні методики навчання.

       Основною метою засідання було ознайомлення педагогів з інструментами, що сприяють підвищенню якості освітнього процесу, активізації пізнавальної діяльності учнів та впровадженню інтерактивних форм навчання.

       Наталя Павенко, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, модератор заходу, окреслила як практичну спрямованість цієї події, так і її важливу роль у професійному зростанні педагогів.

        Людмила Гусак, керівник школи передового педагогічного досвіду, викладачка Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса, спікер засідання, презентувала учасникам наступні онлайн інструменти:

  1. AnswerGarden – сервіс для створення хмар слів у реальному часі, що використовується для зворотного зв’язку, дозволяючи учням анонімно відповідати на запитання.
  2. Tricider – мінімалістичний інструмент для мозкових штурмів, який миттєво показує відповіді респондентів в реальному часі.
  3. Bamboozle – платформа для створення командних ігор, інтерактивний інструмент для залучення учнів до освітнього процесу через змагання.
  4. Seterra – сервіс картографічних квізів, який дозволяє вивчати історію та географію через інтерактивні завдання.
  5. GeaCron – інтерактивна онлайн карта світу, яка дозволяє вивчати історію та географію через аналіз змін на карті.
  6. Napkin AI – інструмент на основі штучного інтелекту для створення візуальних елементів, таких як конспекти уроків, який допомагає швидко генерувати графічне відображення тексту, покращуючи сприйняття матеріалу.

      Презентацію, яка містить детальну інформацію про інтерактивні інструменти для ефективного проведення уроків, можна переглянути за посиланням: http://surl.li/xetkrk

      Матеріали стануть у нагоді педагогам, які прагнуть впроваджувати сучасні технології в освітній процес, збагачуючи уроки креативними, інноваційними та динамічними методиками навчання.

        Засідання обласної школи передового педагогічного досвіду стало черговим кроком на шляху до модернізації освітнього процесу в професійній освіті Донеччини, сприяючи підвищенню професійної майстерності педагогів та забезпечуючи якісну підготовку здобувачів освіти до викликів сучасного світу.

       5 грудня 2024 року Навчально-методичним центом професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено інтерактивний захід, орієнтований на практичне застосування знань, обмін досвідом та впровадження інновацій.
       Сучасна освіта вимагає від педагогів постійного вдосконалення професійних навичок, адаптації до застосування нових цифрових технологій та змін методики навчання.
       Методист Центру Ольга Пустовгарова привітала викладачів математики і фізики та націлила колег на активну роботу з виконанням практичних завдань.
       В математиці багато складних тем, які потребують додаткових пояснень та візуалізації. Це побудова та перетворення графіків функцій, дотичних, взаємне розташування прямих та площин в просторі, побудова стереометричних фігур, їх перерізів тощо. З основними можливостями роботи динамічного геометричного середовища, програмою GeoGebra учасників ознайомила викладач математики ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» Олена Філоненко. Педагогі розглянули роботу графічного калькулятора. Практично виконали побудову графіків функцій та їх основних перетворень. За допомогою 3D калькулятора викладачі будували геометричні фігури та їх перерізи. «Жива геометрія» вразила всіх учасників своєю зрозумілістю, наочністю, інтерактивністю та можливостями проводити дослідження з математичними об’єктами.
       З використанням віртуальних симуляцій як інструментів для покращення якості навчання присутніх ознайомила викладач математики Білозерського професійного гірничого ліцею Олена Суббота. До уваги педагогів Олена Олександрівна представила декілька ресурсів:
  • Groove Pizza (http://surl.li/rpulmz) - програма, за допомогою якої можна з легкістю вивчати кути, принцип побудови геометричних фігур, залучаючи звуки одночасно трьох музичних інструментів в одному з шести стилях виконання.
  • Ресурс лабораторних робіт і симуляторів з фізики: http://surl.li/sadlyt 
  • Бібліотека корисних онлайн-інструментів для організації дистанційного та змішаного навчання: http://surl.li/mtwqxc 
  • Фізика анімацій та симуляцій: https://www.vascak.cz/#kapitoly 
  • Окремо викладачі зупинились на роботі інструменту PhET (https://phet.colorado.edu/) - колекції безкоштовних інтерактивних симуляцій, розроблених Університетом Колорадо. Ці симуляції дозволяють учням та студентам досліджувати різноманітні наукові концепції у фізиці, хімії, біології, математиці та інших галузях. Користувачі мають можливість взаємодіяти із симуляціями, змінювати параметри та спостерігати за результатами в реальному часі. Такий підхід допомагає не тільки закріпити теоретичні знання, але й формує ґрунтовне розуміння явищ через виконання експериментів та дослідів. В практичній частині викладачі відвідали віртуальну лабораторію електрики та зібрали електричне коло змінного струму.
      Освітній практикум пройшов динамічно, насичено та інтерактивно. Учасники висловили щирі слова вдячності спікерам, організаторам, обмінялись думками та планами на подальше використання розглянутих платформ та інструментів. Навчаємо, надихаємо, працюємо заради майбутнього України!

          22 листопада 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласний практичний вебінар, присвячений використанню імерсивних технологій у дистанційному навчанні. Захід об’єднав освітян ЗП(ПТ)О області різних напрямків підготовки, які виявили інтерес до впровадження інновацій в освітній процес.

          Вебінар відкрила привітальним словом методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області Тетяна Солодун, у якому було наголошено на важливості використання сучасних технологій у контексті змін освітнього середовища. Методист звернула увагу на те, що імерсивні технології - це не лише про залучення здобувачів освіти, але й про нові можливості для педагогів в умовах дистанційного та змішаного навчання.

        Запрошені спікери презентували свої напрацювання, поділилися реальними кейсами та продемонстрували інтерактивні інструменти. Основні акценти доповідей:

  • «Імерсивні технології в освітньому процесі: основи та перспективи», спікер Оксана Озерна, викладач професійно-теоретичної підготовки професії «Машиніст крана (кранівник)» Краматорського вищого професійного училища;
  • «Імерсивні технології при проведенні уроків виробничого навчання», спікер Каріна Шелест, майстер виробничого навчання з професії «Машиніст крана (кранівник)» Краматорського вищого професійного училища;
  • «Віртуальна та доповнена реальність (VR та AR) в освітньому процесі (на уроках географії)», спікер Алла Бабаскіна, викладач Краматорського вищого професійного училища;
  • Використання ЖД-симулятора на уроках практичної підготовки», спікер Олександр Валебний, педагог Лиманського професійно-технічного училища;
  • «Застосування цифрових технологій в галузі професійної освіти», спікер Сергій Пліс, викладач професійно-теоретичної підготовки з професій зварювального виробництва ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО»;
  • «Досвід інтегрування VR/AR в підготовку здобувачів освіти з професії "Електрогазозварник"», спікер Станіслав Стрельцов, педагог професійної підготовки ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО».

        Спікери надали корисні ресурси, які учасники можуть застосовувати у своїй роботі, а також відповіли на запитання, що підтвердило високу зацікавленість аудиторії.

        На завершення вебінару методист НМЦ ПТО у Донецькій області Наталя Павенко поділилася досвідом своєї участі у Всеукраїнській конференції, присвяченій імерсивним технологіям. До уваги учасників методист презентувала збірник матеріалів конференції, акцентувала увагу на ключових тезах і зазначила, що використання імерсивних технологій для педагогів це не лише спосіб підвищити інтерес здобувачів освіти до навчання, але й ефективний інструмент для розвитку професійної майстерності самих педагогів.

        У заключній частині вебінару всі учасники відзначили високу актуальність теми та практичну цінність наданої інформації.

Матеріали вебінару:

  • Тетяна Солодун

https://www.canva.com/design/DAGW77HMzWM/Du0LyLfGre3MY6V_Cf5kXQ/edit?utm_content=DAGW77HMzWM&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

  • Оксана Озерна

https://docs.google.com/presentation/d/1kpXMwpraULXHnJUnoVakc35ozr0lXOVk/edit?usp=drive_link&ouid=107552563881204084156&rtpof=true&sd=true

  • Алла Бабаскіна

https://docs.google.com/presentation/d/1J21c_j5iWzFy3zknWjZW7O5uzqzjvB4R/edit?usp=sharing&ouid=107552563881204084156&rtpof=true&sd=true

  • Посилання на збірник матеріалів IV Міжнародної науково-практичної конференції «Імерсивні технології в освіті»

https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/742688/1/Proceedings_%D0%86%D0%A2%D0%9E-2024%20%D0%BE%D1%81%D1%82.pdf

  • Станіслав Стрельцов

https://docs.google.com/presentation/d/1x78doTcsb90Qy907i3bGvvEFkpQX-7_aN2eyGf6fdH4/edit?usp=drivesdk

Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення заходу! Імерсивні технології - це наше майбутнє, і кожен освітянин уже сьогодні може стати його частиною.

З вірою у ПЕРЕМОГУ! З вірою у майбутнє П(ПТ)О! Слава Україні!

          15 листопада 2024 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено третє заняття обласної школи е-навчання «Цифрова компетентність педагога».

           Цифрова компетентність педагога є важливою складовою сучасної освіти, що дозволяє зробити навчання більш ефективним, доступним та зрозумілим.

          Методист Центру Ольга Пустовгарова привітала учасників заходу та акцентувала увагу на актуальності обраної теми.

          Якість навчання, результативність надання знань неможливі без діагностики та моніторингу. Зручними діагностичними формами в роботі викладача є анкетування та тестування за допомогою Google Форм. Саме тому  керівник обласної онлайн-школи е-навчання – Олена Тітаренко, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища для третього заняття обрала тему «Створення опитування та тестів за допомогою Google форм».

Посилання на презентацію: http://surl.li/oyvsuy

          Під час заняття учасники спочатку займались налаштуванням Форми, а потім перейшли до конструктору тестів. Викладачі створювали тест, використовуючи різні форми запитань: коротка відповідь, абзац, з варіантами відповіді, прапорці, лінійна шкала, таблиці відповідей тощо. Також педагоги розглянули додаткові функції створення Форм: імпортування запитань, додавання зображень і відео, більш ретельно зупинились на додаванні розділів.

         Наприкінці тренінгу, учасники обговорили незрозумілі питання, подякували тренера та організаторів корисного і продуктивного заходу. Враховуючи той факт, що проведення тестування для оцінки рівня знань здобувачів освіти повинно бути швидким та зручним, можна з впевненістю стверджувати що Googl Форми є потужним знаряддям у роботі сучасного викладача.

         НМЦ ПТО у Донецькій області висловлює щиру вдячність Олені Тітаренко, керівнику школи е-навчання та учасникам засідання за активність і співпрацю. Інвестуючи в розвиток цифрових навичок педагогів, ми забезпечуємо краще майбутнє для наших учнів.

Тримаємо освітній фронт!

         4 жовтня 2024 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено чергове заняття обласної школи е-навчання. Методист Центру Ольга Пустовгарова привітала учасників заходу з прийдешнім Днем вчителя та розкрила роль цифрової компетентності сучасного педагога, звернула увагу на переваги та виклики е-навчання.

        Керівник обласної онлайн-школи е-навчання – Олена Тітаренко, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища для другого заняття, враховуючи потреби педагогів, обрала тему «Робота онлайн-дошок CleverMaths та Excalidraw». По кожній платформі учасники розглянули питання реєстрації, основні можливості програми, набір інструментів, переваги та недоліки.

        Обрані онлайн-дошки не є ідентичними, але:

  1. CleverMaths - це потужний інструмент для вивчення предметів в інтерактивній формі, що має багато спеціалізованих інструментів, гнучкий інтерфейс, ефективну демонстрацію.
  2. Excalidraw — це зручна та проста у використанні онлайн-дошка, з мінімалістичним інтерфейсом, вбудованою бібліотекою елементів, надає можливість працювати в режимі реального часу з кількома користувачами одночасно.

        Під час заняття учасники ставили запитання, виконували практичні завдання щодо опанування меню сервісів: робота з текстом, малюнками, відеофайлами, спеціальними функціями, збереження в різних форматах тощо.

         НМЦ ПТО у Донецькій області висловлює щирі слова подяки керівнику школи е-навчання та учасникам засідання за активність і співпрацю. Інвестуючи в розвиток цифрових навичок педагогів, ми забезпечуємо краще майбутнє для наших здобувачів освіти. Тримаємо освітній фронт!

Посилання на презентації:     CleverMaths - http://surl.li/egxzdn     Excalidraw - http://surl.li/yvfjgj

       Цифрова компетентність педагога є важливою складовою сучасної освіти, що дозволяє зробити навчання більш ефективним, доступним та зрозумілим.
      12 червня 2024 року НМЦ ПТО у Донецькій області проведено перше заняття обласної школи е-навчання. Методист Центру, модератор заходу Ольга Пустовгарова, привітала учасників, розкрила роль цифрової компетентності сучасного педагога, звернула увагу на переваги та виклики е-навчання.
 
 
          Керівник нової обласної онлайн школи е-навчання – Олена Тітаренко, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища провела перше заняття за темою: «Огляд онлайн-дошок для навчання», яка обрана не випадково, адже з 1 жовтня 2024 Google закриває проєкт Jamboard і у зв’язку із цим вже сьогодні необхідно шукати альтернативи цій віртуальній дошці.
          На засіданні е-школи Олена Тітаренко провела огляд основних сервісів для візуалізації та спільної роботи з учнями: excalidraw, whiteboard, idroo, draw.chat, ziteboard, lucid, miro, twiddla, figma, linoit. По кожній платформі розглянуті питання реєстрації, основні можливості програми, набір інструментів, переваги та недоліки. Під час заняття викладачі задавали питання, ділились власним досвідом та порадами по використанню запропонованих онлайн дошок. Також з учасниками заходу проведено опитування щодо рівня володіння, використання та потреб вивчення певних цифрових інструментів.
          НМЦ ПТО у Донецькій області висловлює щирі слова подяки керівнику школи е-навчання та учасникам за активність і співпрацю. Інвестуючи в розвиток цифрових навичок педагогів, ми забезпечуємо краще майбутнє для наших учнів.
         Тримаємо освітній фронт!
      Посилання на презентацію: http://surl.li/uogus
 

       19 квітня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласну естафету обміну досвідом серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів фахової передвищої освіти «Цифрові інструменти педагога: як створити сучасний урок професійної підготовки».

       До участі у заході долучилися 30 педагогічних працівників професійної підготовки за напрямками «Будівництво та архітектура», з професій «Живописець», «Виробник художніх виробів з кераміки» ЗП(ПТ)О, а також педагогічні працівники регіонального методичного об’єднання будівельного напрямку підготовки закладів фахової передвищої освіти Донецької області.

        Засідання відкрила, модератор заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Філяєва Ірина Миколаївна. Привітала присутніх заступник директора НМЦ ПТО у Донецькій області Бєлова Ніна Олександрівна.

       Спікери заходу, поділилися досвідом використання найпопулярніших технологій дистанційного навчання та цифрових інструментів для якісного проведення сучасного уроку професійної підготовки:

  • Дехтяр Тетяна Вікторівна, голова обласної методичної секції педагогічних працівників з напрямку підготовки «Будівництво та архітектура», методист, викладач спеціальних дисциплін Торецького професійного ліцею. Тема виступу: «Інноваційний підхід у навчанні. Презентація Методичного Порталу за напрямком «Будівництво та архітектура»: https://nvg213.wixsite.com/my-site
  • Перепелиця Наталія Юріївна, голова регіонального методичного об’єднання будівельного напрямку підготовки, викладач Слов’янського енергобудівного фахового коледжу. Тема виступу: «Традиційний тиждень будівельних дисциплін – активний метод професійного самовизначення під час дистанційного навчання»: http://surl.li/stvir
  • Григорян Надія Вікторівна, майстер в/н ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище». Тема виступу: «Участь ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» у реалізації міжнародного проєкту GIZ»: http://surl.li/stviz
  • Мацай Наталія Несторівна, майстер в/н Торецького професійного ліцею. Тема виступу: «Формування професійних компетентностей здобувачів освіти з професії «Штукатур»: http://surl.li/stvjl
  • Єрьоменко Галина Геннадіївна, майстер в/н з професії «Живописець» Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса. Тема виступу: «Цифрові технології, як ключ до успіху в проведенні уроку виробничого навчання»: https://youtu.be/FYJeDfBGUOc
  • Смирнова Марина Володимирівна, викладач спеціальних дисциплін, голова циклової комісії дизайну та архітектури ВСП «Дружківський житлово-комунальний фаховий коледж Донбаської національної академії будівництва і архітектури». Тема виступу: «Формування професійних компетенцій педагога при проведенні дистанційної практики з кам'яних робіт»: http://surl.li/stvlq

        Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області висловлює вдячність всім учасникам та спікерам заходу за активну участь та плідну співпрацю, бажає творчих ідей, позитивних емоцій. ПЕРЕМОГИ та МИРУ Україні! Все буде Україна! Все буде ПТО!

          4 квітня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено 10-й практичний онлайн тренінг за темою «Налаштування ефектів анімації в презентації PowerPoint», який зібрав у віртуальній студії майже 100 учасників, що прагнуть постійно вдосконалювати свої цифрові навички.
         Модератор заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Солодун відкрила захід, привітала учасників, запропонувала учасникам нейрогімнастику руками для налаштування на роботу і кращого засвоєння матеріалу тренінгу та надала слово спікеру Ігорю Резоглазову, майстру виробничого навчання Білозерського професійного гірничого ліцею.
 
 
 
          Спікер розповів учасникам що таке анімація та які типи анімаційних ефектів підтримує програма PowerPoint, продемонструвавши власні наробки. Ігор Федорович наголосив на тому, що анімаційні ефекти – це чудовий спосіб не тільки надати презентації цікавий вид і унікальність, а й підвищити її функціональність та збільшити зацікавленість здобувачів освіти. Презентації з анімаційними ефектами можна використовувати під час дистанційної освіти як на уроках теоретичного, так і виробничого навчання з метою наочності матеріалу.
          Під час тренінгу учасники вдосконалили навички фарбування заздалегідь підготовлених малюнків машин і механізмів в програмі Paint та мали змогу покроково, під керуванням тренера, «оживити» їх.
          Учасники тренінгу залишилися задоволеними активними, продуктивними, цікавими двома годинами свого часу. Щиро дякували тренеру Ігорю Резоглазову за нові знання й навички та НМЦ ПТО у Донецькій області за організацію корисного заходу.
          Відео тренінгу: https://youtu.be/5621yVAXams?si=AjsQzvWlYcCuifdt 
Працюємо, вдосконалюємося й перемагаємо на освітньому фронті! Плекаємо перемогу УКРАЇНИ!
 

        14 березня 2024 року, в рамках Європейського року навичок, Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено онлайн захід педагогічна майстерня «Кращі практики професійної підготовки кваліфікованих робітників в умовах релокації та змішаного навчання».

        В заході взяли участь 58 педагогів професійної підготовки ЗП(ПТ)О машинобудівного, електротехнічного, гірничого профілів та професій зварювального виробництва.

        Відкрила захід та привітала учасників модератор заходу Тетяна Солодун, методист НМЦ ПТО у Донецькій області.

        Досвідом роботи з організації освітнього процесу в умовах релокації та змішаного навчання ділилися:

  • Надія Шаповалова, директорка Краматорського вищого професійного училища;
  • Викладачі професійно-теоретичної підготовки Краматорського вищого професійного училища Надія Буряк, Катерина Нестюркіна та Оксана Озерна;
  • Майстри виробничого навчання Краматорського вищого професійного училища Світлана Рибалко та Каріна Шелест;
  • Станіслав Стрельцов, педагог професійної підготовки ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО»;
  • Дмитро Васильчук, викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ДНЗ «Бахмутський центр ПТО»;
  • Ігор Резоглазов, майстер виробничого навчання Білозерського професійного гірничого ліцею.

       Спікери розповідали про облаштування навчальних кабінетів та виробничих майстерень перевезеним обладнанням для проведення офлайн занять з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, поділилися напрацюваннями й здобутками. Виступи супроводжувалися презентаціями і відео. Учасники задавали запитання та навіть створили дискусійну панель.

       Колег зацікавив виступ Ігора Резоглазова «Друге дихання у використанні програм PowerPoint і Paint при підготовці до уроків виробничого та теоретичного навчання». В учасників виникла пропозиція щодо проведення обласного тренінгу за цією темою.

       Захід завершився словами подяки колег один одному за корисний досвід та побажаннями професійного вдосконалення за будь-яких умов, але краще в мирній, квітучій Україні!

Матеріали заходу:

  • Відео та презентації Краматорського вищого професійного училища:

-https://youtu.be/wO6JzK7PjAs

-https://youtu.be/0628CS6WQ6k

-https://youtube.com/watch?v=1RSlk-HgPTM&feature=shared

-https://youtu.be/7E68Lfe3-uc

https://docs.google.com/presentation/d/1Iq1rHhTC0Ds7kLNNv_BL_fEb7TaCYs7d/edit?usp=sharing&ouid=103922299763189064325&rtpof=true&sd=true

https://docs.google.com/presentation/d/11YlyH6pXb6Saqkajfac22ajvjfQJ-Mui/edit?usp=sharing&ouid=103922299763189064325&rtpof=true&sd=true

Слава Україні! Героям СЛАВА! Плекаємо ПЕРЕМОГУ!

 

           28 лютого 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області було проведено онлайн засідання обласної Школи перспективного педагогічного досвіду педагогічних працівників за напрямком підготовки «Залізничний транспорт» «Впровадження освітніх інновацій у професійну підготовку робітничих кадрів залізничного транспорту».

          14 педагогів ЗП(ПТ)О області, які ведуть підготовку здобувачів освіти за напрямком, а саме, Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса та Лиманського професійно- технічного училища, зібралися з метою удосконалення сфери цифрової компетентності та професійного розвитку, обміном досвіду та створення системи роботи, орієнтованої на виклики сьогодення.

       Тема заняття: «Онлайн платформи – невід’ємні умови сучасного процесу навчання».

       Засідання відкрила методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ірина ФІЛЯЄВА, яка підкреслила важливість інформаційної компетентності сучасного педагога щодо впровадження нових освітніх технологій для організації результативного освітнього процесу.

       Спікери заходу, презентували свій досвід із застосуванням цифрових сервісів, які допомагають в організації роботи зі здобувачами освіти при проведенні уроків професійної підготовки з використанням найпопулярніших онлайн-платформ дистанційного навчання:

  • Валебний Олександр Анатолійович, викладач спеціальних дисциплін, майстер виробничого навчання Лиманського професійно- технічного училища. Тема виступу: «Робота майстра виробничого навчання в дистанційному форматі».
  • Савва Роман Олександрович, керівник ШППД, голова обласної методичної секції педагогічних працівників за напрямком підготовки «Залізничний транспорт», майстер виробничого навчання, викладач спеціальних дисциплін Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса.

Тема виступу: «Онлайн платформи – невід’ємні умови сучасного процесу навчання».

Онлайн-зустріч пройшла продуктивно, учасники подякували організаторам за удосконалення своєї професійно-педагогічної компетентності та отримані нові знання.

Тримаймо освітній фронт! Працюємо на майбутнє України! Слава Україні!

Матеріали засідання ШППД:

Презентація Савви Р. О.: https://drive.google.com/file/d/1wN87BpXaHvyVQUbiw_y9Wof7H438oFNe/view

 

        1 лютого 2024 року відбувся 8-й онлайн тренінг за темою: «Цифрові інструменти Google для освіти».
        Тренерами були методисти НМЦ ПТО у Донецькій області: Анна Опанасенко, Людмила Кравченко та Тетяна Солодун.
        На тренінгу були присутні педагогічні працівники з базовим та середнім рівнем володіння цифровими технологіями.
        Під час тренінгу педагоги вдосконалювали свої знання і навички з організації ефективної взаємодії між учасниками освітнього процесу за допомогою цифрових інструментів Google: обліковий запис Google; Google Диск; Google Клас в режимі студента; Google Keep як онлайн-зошит; Google Календар; розширення Google Chrome для освітньої діяльності.
 
 
        Спікери демонстрували роботу кожного додатку Google на екрані, долучали до роботи учасників тренінгу, відповідали на запитання.
При підведенні підсумків учасники тренінгу висловили вдячність організаторам за такий корисний досвід і сподівання на продовження зустрічей в такому форматі.
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області, в свою чергу, подякував педагогам за активність, зацікавленість та прагнення до професійного вдосконалення.
       Посилання на презентацію "Розширення Google": https://jamboard.google.com/.../1Pl7.../edit...
Навчаємось і вдосконалюємо свої цифрові навички! ПТО Донеччини бути! Все буде Україна! Плекаємо ПЕРЕМОГУ!
 
         31 січня 2024 року проведено третє онлайн заняття ШППД для викладачів фізики.
         Профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова привітала учасників заходу і націлила на активну співпрацю.
         Керівника ШППД – Олександр Циганок, викладача фізики Покровського професійного ліцею для третього заняття обрав тему«Проведення лабораторного практикуму з фізики в умовах дистанційного навчання», якає однією з проблемних при організації уроків фізики: це і обмежений доступ до лабораторного обладнання, відсутність можливості безпосередньої взаємодії вчителя та учня під час проведення експериментів та обговоренні результатів, неможливість безпосередньо проводити експерименти та виконувати вимірювання.
 
 
         Керівник ШППД, вирішив ці проблеми за допомогою використання віддалених симуляцій, віртуальних лабораторій та спеціалізованих програм для вивчення фізики, які дозволяють учням ефективно вивчати та відпрацьовувати фізичні концепції без присутності в лабораторії. Значну увагу Олександр Циганок приділив роботі з розрахунковим модулем при оброці результатів експерименту.
Разом з керівником учасники ШППД розпочали виконання лабораторної роботи «Вивчення ізобарного процесу»: провели дослід у віртуальній лабораторії, отримали данні, зафіксували їх в таблиці, а потім почали опрацьовувати результати в таблиці Excel. Робота з формулами в програмі Excel не є простою, тому Олександр Циганок показав як вводити формули, спрощувати арифметичні операції та декілька інших функцій. Така практична частина заходу значно пожвавила заняття ШППД, зробила його інтерактивним, практичним та корисним.
       Всі присутні на онлайн занятті ШППД подякували організаторів, побажали один одному творчості, витримки, продуктивних та цікавих уроків. Тримаємо освітянський фронт, працюємо, навчаємо заради майбутнього.
       Посилання на особистий сайт Циганка Олександра Олександровича: https://fizkar.great-site.net/ 
 

         25 січня 2024 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області організував та провів регіональний онлайн семінар-практикум на тему: «Інтерактивні методи навчання: переваги та практичне використання в освітньому процесі» для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О торгово-кулінарного напрямку.

         Мета заходу включала як теоретичний, так і практичний компоненти, спрямовані на розвиток навичок та знань педагогічних працівників у використанні інтерактивних методів в освітньому процесі.

         Анна ОПАНАСЕНКО, профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області створила можливість для обміну досвідом та взаємної підтримки між учасниками семінару, щоб підвищити ефективність використання інтерактивних методів. Методист наголосила на важливості передачі знань про різноманітні інтерактивні методи та пошуку інноваційних, творчих підходів до викладання.

         Детальний розгляд конкретних прикладів використання інтерактивних методів в навчанні та рекомендацій щодо успішної імплементації висвітлений спікерами семінару:

         Під час заходу педагогічні працівники поділились інструментами та знаннями, необхідними для успішного впровадження інтерактивних методів у власну педагогічну практику та запланували подальшу роботу методичної секції торгово-кулінарного напрямку.

          НЕ ЗУПИНЯЄМОСЬ! ПРОДОВЖУЄМО ПРАЦЮВАТИ НА КОРИСТЬ КРАЇНІ!

         24 січня 2024 року в рамках методичної допомоги педагогічним колективам ЗП(ПТ)О області, Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області був проведено 7-й практичний онлайн тренінг на тему: «Інтерактивний робочий аркуш. Робота у застосунку "Wizer.me"». До навчання на платформі Google Meet долучилися 102 учасника.

          Модератор заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, Ірина ФІЛЯЄВА, відкрила тренінгове заняття, нагадала педагогам що Інтернет-сервіси та цифрові технології стали невід’ємною частиною повсякденного життя, вони необхідні для забезпечення комунікації, пошуку та обміну інформацією, допомагають розвинути цифрові навички у здобувачів освіти та підвищують цифрову компетентність педагога і є запорукою організації результативного, цікавого, сучасного освітнього процесу.

          Любов БЕРЕЖНА, тренер, методист Лиманського професійно-технічного училища, надала загальну інформацію про онлайн-ресурси, де можна розміщувати навчальний контент, презентувала зразки особисто розроблених інтерактивних матеріалів у застосунку Wizer.me, розкрила цікаві ідеї використання означеного сервісу, провела майстер-клас з алгоритму створення робочого аркушу та інтерактивних завдань різних типів.

 

         В рамках тренінгу педагоги мали змогу розібратися із інтерфейсом онлайн-ресурсу Wizer.me, основними кроками зі створення та наповнення означеного сервісу, механізмом упорядкування матеріалів для самостійного опрацювання здобувачами освіти конкретної теми уроку, створення інтерактивного середовища для організації спільної роботи здобувачів освіти над вирішенням поставлених завдань.

        Педагогам, що не змогли приєднатися до заходу, чи не все зрозуміли, тренер підготувала презентацію:

https://www.canva.com/design/DAF0N4CPFKc/D7raJ4-iFK5xbBBDTS1TEA/edit?utm_content=DAF0N4CPFKc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton 

Тренінгове заняття пройшло цікаво і продуктивно, присутні висловили подяку тренеру та організаторам за отримані нові знання, за підвищення та вдосконалення цифрових компетентностей з використання онлайн-сервісів на уроках.

Тримаймо освітній фронт! Працюємо на майбутнє України! Слава Україні!

         17 січня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено 6-й практичний онлайн тренінг щодо впровадження та удосконалення інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області при проведенні уроків.

         Тема тренінгу: «Особливості використання платформи «Classtime» на уроках». До зустрічі на платформі Google Meet долучилися 106 учасників.

          Ірина ФІЛЯЄВА, методист НМЦ ПТО у Донецькій області, модератор заходу, привітала присутніх, розповіла про основні форми онлайн-комунікації, існуючі платформи і сервіси навчання для урізноманітнення освітнього процесу, наголосила, що сучасному педагогу у своїй професійній діяльності необхідно орієнтуватися на виклики сьогодення.

 

         Тренер – Любов БЕРЕЖНА, методист Лиманського професійно-технічного училища, ознайомила присутніх та детально розібрала можливості платформи «Classtime», презентувала основні кроки зі створення, змістового наповнення власної колекції в означеному сервісі, розповіла про механізм упорядкування мультимедійних ресурсів для самостійного опрацювання здобувачами освіти конкретної теми уроку, провела практичний показ створення інтерактивного середовища при організації спільної роботи здобувачів освіти для вирішення поставлених завдань на уроці.

Презентація:

https://www.canva.com/design/DAF6Dtpzc7U/Mw9AQZpQiNLEkULAaBmVyw/edit?utm_content=DAF6Dtpzc7U&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

Навчання пройшло продуктивно і цікаво, учасники подякували організаторам і тренеру за пізнавальний досвід, за набуті нові знання і можливість підвищити свій професійний рівень з використання онлайн-сервісів на уроках, та прийшли до висновку, що платформа «Classtime» має багато переваг при організації навчання у дистанційному форматі, допомагає швидко оцінити рівень знань здобувачів освіти як під час уроку, так і на уроках контролю, це онлайн-ресурс який дозволяє вести аналітику навчального процесу і надає можливість педагогам використовувати готові та створювати власні інтерактивні завдання, сервіс об’єднує абсолютно всіх учасників освітнього процесу до активної участі на уроці у режимі реального часу де педагог відслідковує прогрес кожного здобувача освіти.

Тримаймо освітній фронт! Працюємо на майбутнє України! Слава Україні!

        11 січня 2024 року НМЦ ПТО у Донецькій області організував 5-й практичний онлайн тренінг за темою «Майстерка. Дидактичні ігри на уроках: сервіс дидактичних ігор Lumio», який зібрав в онлайн просторі 112 учасників.

        На початку тренінгового заняття методист НМЦ ПТО у Донецькій області Людмила КРАВЧЕНКО підкреслила необхідність постійного самовдосконалення та саморозвитку педагогів, підвищення та вдосконалення цифрових педагогічних компетентностей і навичок, а також прагнення до творчості та урізноманітнення освітнього процесу заради покращення якості навчання здобувачів освіти.

            Спікер тренінгу – Людмила ГУСАК, викладач Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, керівник школи перспективного педагогічного досвіду викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області, детально ознайомила присутніх педагогів з функціональними можливостями та принципом роботи сервісу Lumio – цифрового інструменту навчання, який перетворює уроки на активні спільні навчальні заняття, у яких беруть участь учні у своїх пристроях.

            Сервіс Lumio дозволяє викладачам зробити урок більш ефективним та залучити учнів до процесу навчання, при цьому абсолютно неважливо у якому форматі викладач проводить заняття. Сервіс однаково цікавий і при проведенні класичного уроку, й у форматі змішаного навчання, і навіть при організації асинхронних уроків.

             Під час тренінгу більшість учасників паралельно з тренером створювати свої дидактичні ігри.

Для педагогічних працівників, які не змогли взяти участь у тренінгу чи не встигли закінчити роботу, тренерка підготувала:

1. Презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1lAv_k0lL0jH_C7x3H-5gIpiTWfp1aG9Wd2cMvqu3gLQ/edit?usp=sharing

2. Відеоінструкцію зі створення тестів: https://youtu.be/1k0aph9abvg

3. Відеоінструкцію зі створення уроку: https://youtu.be/s3dtg_EaGKY  

4. Відеоінструкцію зі створення ігор: https://youtu.be/DH0m-KrjQ-0

        Тренінг пройшов продуктивно, корисно та цікаво. Як результат – нові знання, вміння, навички, які, безсумнівно, стануть у нагоді профтехоствітянам Донеччини.

        Щиро дякуємо тренерці за представлений досвід та за цікаве тренінгові заняття.

        Канікули (у здобувачів освіти) добігають кінця, проте НМЦ ПТО у Донецькій області має намір продовжувати проведення тренінгових занять для педагогічних працівників і під час другого семестру. Тому, попереду ще багато цікавого. Чекаємо всіх на наступний тренінг.

Працюємо кожен на своєму фронті! Віримо та всі разом наближаємо ПЕРЕМОГУ!

          10 січня 2024 року відбувся 4-й регіональний практичний онлайн тренінг за темою «Чат GPT – потужний інструмент зі штучним інтелектом для полегшення роботи викладача».

           На початку заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова привітала учасників, звернула увагу на необхідність постійного підвищення та вдосконаленні цифрових компетентностей, а також анонсувала подальшу організацію та роботу тренінгів.

           Тренерка заходу Олена Тітаренко, досвідчена викладачка інформатики Краматорського вищого професійного училища ознайомила присутніх з загальними можливостями чатботів зі штучним інтелектом. Використання чатботів у роботі викладача вносить інновації в процес викладання і може бути корисним інструментом для полегшення ряду завдань, що звільнить час педагога для більш глибокого вивчення матеріалу та підготовки до занять.

           Окремо учасники розглянули роботу чату GPT та чату Claude. Після нескладної реєстрації та системних налаштувань чатів тренерка пояснила і навела приклади запитів для чатботу. В практичній частині тренінгу педагогі почали надавати чату завдання: створити тест, вікторину, написати есе, план уроку, розв’язати задачу тощо.

           Наприкінці тренінгу учасники дуже активно задавали тренеру питання, і одноголосно прийшли до висновку, що використання чату GPT відкриває багато можливостей для оптимізації роботи викладача. Проте людський фактор залишається ключовим у навчанні - технології лише доповнюють та покращують освітній процес. НМЦ ПТО у Донецькій області та учасники тренінгу висловили подяку Олені Тітаренко за ефективний, корисний, цікавий тренінг.

           Допомагаємо ЗСУ та віримо у нашу перемогу! Слава Україні!

Посилання на презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1Rf3kYmODrUaTe4Bd5cEoDIE0Ukbmu3ti/edit?usp=sharing&ouid=110610477497100943661&rtpof=true&sd=true

         9 січня 2024 року методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова привітала учасників, звернула увагу на необхідність постійного підвищення та вдосконаленні цифрових педагогічних компетентностей і навичок, а також відповіла на запитання щодо подальшої організації та роботи регіональної тренінгової програми.
 
 
       Тренерка заходу Олена Тітаренко, досвідчена викладачка інформатики Краматорського вищого професійного училища ознайомила присутніх з загальними можливостями платформи Сlipchamp – безкоштовного онлайн редактора відео з професійними функціями. Окремо учасники розглянули роботу з шаблонами програми, ознайомились з бібліотекою платформи, попрацювали з записом екрану, камери, аудіофайлів, спробували синтез мовлення. Більш детально тренерка пояснила створення відеороликівПедагогі почали монтувати майбутній відеоролик: вставляли текстові надписи, звукові та відеофайли, зображення, презентації тощо. Цікавим виявився досвід використання різноманітних ефектів, переходів.
 

Відеозапис тренінгу: https://youtu.be/xOXwn073SLs

 
       Наприкінці тренінгу учасники дуже активно задавали тренерці питання, ділились власним досвідом роботи на платформі Сlipchamp і одноголосно прийшли до висновку, що платформа має багато можливостей і переваг для створення відеороликів. НМЦ ПТО у Донецькій області та учасники тренінгу подякували Олену Тітаренко за ефективний, корисний, цікавий тренінг.
       Працюємо на освітянському фронті, всі разом наближаємо Перемогу!
 
 

         5 січня 2024 року в рамках методичної допомоги педколективам ЗП(ПТ)О Донецької області було проведено Другий тренінг на тему: «Майстерка. Дидактичні ігри на уроках: Quizalize – сервіс для створення вікторин».

       Тренінгове заняття відкрила методист НМЦ ПТО у Донецькій області Людмила КРАВЧЕНКО, яка підкреслила необхідність постійного самовдосконалення та саморозвитку педагогів, навчання впродовж життя і прагнення до творчості та урізноманітнення освітнього процесу заради покращення якості навчання здобувачів освіти.

        Спікер тренінгу – Людмила ГУСАК, викладач Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса, керівник школи перспективного педагогічного досвіду викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області, детально ознайомила присутніх педагогів з функціональними можливостями та принципом роботи даного сервісу. Учасники тренінгу мали можливість паралельно з тренером створювати свої вікторини.

        Для педагогічних працівників, які не змогли взяти участь в тренінгу (адже веб-кімната розрахована на 100 учасників), або не все зрозуміли, чи не встигли закінчити роботу, тренерка підготувала:

  1. Презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1LMOGk99Wbw5yFFyGW2G-kIemTK4LEZ8b0lKZQZi7M3M/edit?usp=sharing 
  2. Відео інструкції (алгоритм роботи в даному сервісі): https://youtu.be/VvRCZJyVRdwhttps://youtu.be/g0SIgHHzHrw.

        Тренінг пройшов продуктивно, корисно та цікаво. Як результат – нові знання, вміння, навички та створені викладачами цікаві вікторини за своїми предметами або професіями.

        Як показує практика, тренінгові заняття актуальні і користуються попитом серед педагогічних працівників ЗП(ПТ)О, а тому, НМЦ ПТО у Донецькій області має намір продовжувати цю справу і закликає всіх творчих педагогів до співпраці.

Допомагаємо ЗСУ! Працюємо на майбутнє України! Віримо та всі разом наближаємо ПЕРЕМОГУ!

          Методист Центру, модератор зустрічі Ольга Пустовгарова привітала учасників та ознайомила з планом проведення заходу. Кожний сучасний викладач розуміє, що нецікаві уроки залишились в далекому минулому. Щоб урок був цікавим, ефективним потрібні нові технології, онлайн інструменти та платформи. А ще хочеться заощадити час для підготовки до уроків, що так важливо для діяльності викладачів.
Роботу педагогічної майстерні відкрила Віталіна Захарова, викладачка фізики ДНЗ «Білицький професійний ліцей». Педагог продемонструвала інтерактивні онлайн сервіси для проведення уроків: це створення цікавих вправ на платформі Learning Apps, роботу генератора ребусів на українській мові, роботу інтерактивної дошки Whiteboard, а також технологію створення асоціативних кущів, як одного з методів розвитку критичного мислення учнів.
 
 
       Викладачка біології ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» Світлана Карпенко представила учасникам засідання роботу освітньої платформи Magic School, яка працює на основі штучного інтелекту. Учасники побачили роботу генератора оцінки множинного вибору, інструментів зворотнього зв’язку, роботу платформи Tome AI – штучний інтелект для створення презентацій.
       З великою кількістю різноманітних інтернет-ресурсів, корисних при підготовки до уроків присутніх ознайомила Олена Тітаренко, викладачка інформатики Краматорського вищого професійного училища. Конвертер файлів, обробка аудіо, відеоредактор clipchamp, перетворення тексту на звук, створення презентацій на платформі Gamma, створення зображень з тексту чат DeepAI та чат lexica, творець зображень із Microsoft Bing – це не повний перелік онлайн ресурсів, які стануть в нагоді сучасному педагогу. Окрему увагу Олена Петрівна приділила можливостям чатів з штучним інтелектом, а саме чату ChatGPT, який створений для генерування людиноподібних відповідей на широкий спектр даних, що вводяться за допомогою алгоритмів. Цікавим виявився і маленький тренінг по малюванню на слайдах в Power Point.
Після напруженої, насиченої, довготривалої роботи з онлайн сервісами викладач фізики Слов’янського БРЦПО ім. П. Ф. Кривоноса Віталій Беспалий провів з присутніми веселу руханку. Учасники педагогічної майстерні активно долучились до інтелектуально-роважальної гри на платформі Kahoot!. Дуже швидко, відповідаючи на запитання про Україну та набираючи бали, викладачі вже планували проведення схожих змагань з учнями. Також Віталій Іванович порадив багато цікавих лайфхаків для релаксації на уроці.
        Програма педагогічної майстерні виявилась дуже насиченою, тому викладачі наприкінці заходу одноголосно висловили думку, що в наступному році, починаючи з січня обов’язково потрібно продовжити вивчати корисні Інтернет-ресурси на тренігах, де буде можливість більш детально ознайомитися і попрацювати з певною платформою. І звісно ж колеги обмінялись один з одним привітаннями з прийдешніми святами.
       
 
 
        Покликання на презентації спікерів онлайн педагогічної майстерні «Конструктор сучасного уроку»:
1. Тітаренко Олена Петрівна, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища:
- «Використання Інтернет-ресурсів при підготовці до уроків та заходів (використання штучного інтелекту)»:
- ВІКТОРИНА «Грай, вигравай – інтелект розвивай»:
2. Карпенко Світлана Анатоліївна, викладач біології ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище»:
- «Магія штучного інтелекту для допомоги викладачам – освітня платформа MagicSchool»:
3. Захарова Віталіна Віталіївна, викладач фізики ДНЗ «Білицький професійний ліцей»:
- «Використання інтерактивних онлайн-сервісів для проведення сучасного уроку»: https://docs.google.com/presentation/d/1BZa29ujDlnmwAMxi9E-mONIzFLXvHBC5/edit?usp=sharing&ouid=110610477497100943661&rtpof=true&sd=true 
 
ДОПОМАГАЄМО ЗСУ ТА ВІРИМО У НАШУ ПЕРЕМОГУ! СЛАВА УКРАЇНІ!
 
     1 листопада 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено онлайн засідання педагогічної лабораторії з дослідження питань, пов’язаних з професійною спрямованістю природничих та математичних предметів.
    Профільний методист Центру Ольга Пустовгарова привітала учасників, ознайомила з планом роботи секції, а також звернула увагу на актуальність зазначеного дослідження, яке охопило всі напрямки природничо-математичних предметів: математика, інформатика, фізика, біологія і екологія, хімія.
    Тетяна Мовчан, викладач біології і екології Краматорського вищого професійного училища розкрила реалізацію ключових і професійних компетентностей в процесі вивчення предмета. В яскравій, сучасній, анімованій презентації викладачка навела приклади уроків з професійним спрямуванням для груп кухарів та перукарів. Уроки насичені цікавими та корисними фактами, аналогіями, порівняннями, інтерактивними вправами та іграми, пов’язаними з реальним життям та майбутньою професійною діяльністю. З присутніми педагогами доповідач також провела цікаву інтерактивну вікторину «Моя професія і біологія».
     Використання інноваційних форм і методів роботи, поєднання ІТ з професійною діяльністю представила викладачка інформатики Краматорського вищого професійного училища Олена Тітаренко. Доповідачка дослідила, шо принцип професійної спрямованості ефективно працює під час виконання практичних робіт з інформатики, а також при систематичному розв’язанні задач і завдань із виробничим змістом відповідного професійного спрямування. Присутні ознайомились з великою кількістю практичних завдань для різних професій.
       STEАM- підхід при вивченні математики, методику проведення кейс-уроків представила викладачка ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» Ольга Горіна. Колеги ознайомились з цікавим відеороликом з кейс-уроку «Піраміда, переглянули STEАM-колаж «Таємниці української зачіски», STEАM-проєкт «Приготування пельменєподібних та вареничних напівфабрикатів».
          З досвідом впровадження професійної спрямованості на уроках фізики поділилась викладачка фізики ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» Ірина Орчелота. Тестові завдання, задачі професійного змісту, інтерактивні вправи, досліди та спостереження, предметні тижні – всі ці методи сприяють свідомому засвоєнню курсу фізики, формуванню пізнавального інтересу до предмета і в цілому підвищує ефективність освітнього процесу.
         Викладачка хімії та біології Краматорського вищого професійного училища Марина Гардаш провела з учасниками педагогічної лабораторії інтерактивну гру з трьох блоків: «Оселедець під шубою», «Залізна людина», «Краса навколо нас». Викладачі в ролі учнів, по черзі відповідали на запитання з хімії, пов’язані з майбутньою професійною діяльністю. Гра виявилась цікавою, пізнавальною, учасники – активними, кмітливими, веселими.
        По результатам дослідження педагогічної лабораторії проблеми впровадження професійного спрямування, всі одноголосно прийшли до висновку, що природознавчі предмети це справжнє підґрунтя для опанування професії, а обраний метод є достатньо ефективним.
          Наприкінці заходу колеги окреслили плани подальшої методичної роботи, висловили свої пропозиції та побажали один одному миру, скорішої Перемоги, творчого натхнення, позитивного настрою.
         
 
Посилання на презентаційні матеріали доповідачів:
1. Мовчан Тетяна Вікторівна, викладач біології Краматорського вищого професійного училища, «Професійне спрямування на уроках біології і екології як складова розвитку ключових компетентностей»
2. Тітаренко Олена Петрівна, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища, «Професійне спрямування на уроках інформатики»
3. Горіна Ольга Володимирівна, викладач математики ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», «Професійне спрямування на уроках математики»
4. Орчелота Ірина Миколаївна, викладач фізики ДНЗ«Костянтинівське вище професійне училище», «Методика викладання фізики з елементами професійного спрямування»
5. Гардаш Марина Володимирівна, викладач біології Краматорського вищого професійного училища, «Природознавчі предмети як підґрунтя для опанування майбутньої професії»
Колектив НМЦ ПТО у Донецькій області висловлює слова щирої вдячності всім спікерам онлайн засідання за вашу активність, насичені й цікаві доповіді та корисний матеріал.
ВІРИМО У НАШУ ПЕРЕМОГУ! СЛАВ АЗСУ! СЛАВА УКРАЇНІ!

              27 вересня 2023 року проведено друге онлайн заняття ШППД для викладачів фізики. Профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова привітала учасників заходу і націлила на активну співпрацю.

               Керівник ШППД – Олександр Циганок, викладач фізики Покровського професійного ліцею для другого заняття обрав тему «Організація та підвищення ефективності поточного і підсумкового оцінювання навчальних досягнень учнів в умовах дистанційного навчання». Обрана тема є актуальною та однією з самих розповсюджених при організації дистанційних уроків.

           Існує велика кількість інструментів для оцінювання та контролю знань навчальних досягнень учнів. Керівник ШППД, з метою ефективного використання викладачами власного вільного часу в повсякденному житті, головний пріоритет при виборі інструментів оцінювання поставив на тайм-менеджмент викладача. Для систематичного накопичення оцінок, контролю знань учнів Олександр Циганок запропонував присутнім навчитися швидко створювати тести на платформі «Всеосвіта». Платформа має багато інструментів для педагогів, серед яких є велика кількість вже готових тестів. Олександр Олександрович показав як за лічені хвилини на основі готових тестів можна створити власний навчальний продукт, вилучивши непотрібні запитання або додати нові. Після чітких, зрозумілих пояснень керівника ШППД, педагоги мали можливість безпосередньо пройти тестування, подивитись результати та створити власний тест на запропоновані теми. Така практична частина заходу значно пожвавила заняття ШППД, зробила його інтерактивним, практичним та корисним.

Після обговорення всіх етапів створення тестів на платформі «Всеосвіта», між колегами виник діалог по обміну досвідом з питання створення тестів на інших платформах.

Всі присутні на другому онлайн занятті ШППД подякували організаторам, побажали один одному творчості, витримки, продуктивних та цікавих уроків і головне – скорішої Перемоги!

Тримаємо освітянський фронт, працюємо, навчаємо заради майбутнього.

Посилання на відеопрезентацію другого онлайн заняття ШППД:

https://www.youtube.com/watch?v=bT6pwLRTmmw

          Школа перспективного педагогічного досвіду є однією з форм методичної роботи з підвищення кваліфікації педагогів, впровадження й удосконалення провідних методів викладання. 14 березня 2023 року проведено перше онлайн заняття ШППД для викладачів математики та фізики ЗП(ПТ)О. Профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова привітала учасників заходу і представила керівника ШППД – Олександра Циганка, досвідченого, ерудованого викладача фізики Покровського професійного ліцею.
         Перше заняття ШППД проведено в день, коли математики всього світу відзначають Міжнародний день числа Пі – день найвідомішої математичної константи. На початку заняття Олександр Циганок презентував колегам цікавий, нестандартний метод обчислення цього магічного числа за допомогою звичайної швацької голки.
         Тема першого заняття «Особливості та інструментарій створення дистанційного уроку засвоєння нових знань» є актуальною та однією з самих розповсюджених серед дистанційних уроків. Керівник ШППД звернув увагу на планування та набір інструментів, які використовує викладач, а також детально розібрав структура уроку засвоєння нових знань. До кожного етапу уроку Олександр Циганок підібрав доцільні, ефективні цифрові інструменти взаємодії викладача і учня: виконання тестових вправ, перегляд відеороликів по предмету, розв’язання задач на дошці Jamboard, рефлексія за допомогою сервісів Mentimeter та Ahaslides. Педагоги мали можливість безпосередньої участі у всіх етапах уроку, в якості учнів, що значно пожвавило заняття ШППД, зробило його інтерактивним, практичним та корисним.
Після обговорення всіх етапів дистанційного уроку між колегами виник діалог по обміну досвідом з питання проведення занять в синхронному режимі, а саме використання цифрових інструментів візуалізації, що є дуже актуальною проблемою для кожного викладача математичних дисциплін.
          Всі присутні на першому онлайн занятті ШППД подякували організаторів, побажали один одному творчості, витримки, продуктивних та цікавих уроків, і головне – скорішої Перемоги!
Тримаємо освітянський фронт, працюємо, навчаємо заради майбутнього. Надаємо молодому поколінню необхідні знання, вміння, життєву мудрість, прищеплюємо любов до України та славної нації українців.
Посилання на презентацію до першого онлайн заняття ШППД: 
 
ПЕРЕМОГА ЗА НАМИ! СЛАВА УКРАЇНІ! 

           3 березня 2023 року, Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласний онлайн вебінар «Електронний кейс методичного забезпечення педагога професійної підготовки»

          Аудиторію слухачів складали викладачі професійно-теоретичної підготовки, майстри виробничого навчання та методисти закладів П(ПТ)О Донеччини. Місця у веб-кімнаті, на жаль, всім бажаючим не вистачило, тому що зал конференції GOOGLE Meet був заповнений на 100 %! Така активність говорить про цікавість теми для сучасних педагогів ЗП(ПТ)О.

          Модератор заходу, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Солодун, привітала учасників і у вступній промові наголосила на актуальності теми й необхідності обміну кращим досвідом із систематизації та зберігання різноманітних накопичених під час дистанційної освіти навчально-плануючих та методичних матеріалів у електронному вигляді.

          У ході вебінару корисний досвід з яскравими та змістовними презентаціями представили спікери:

  • Олександр Бережнов, методист ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО» з доповіддю «Цифрова трансформація професійної освіти»;
  • Станіслав Стрельцов, педагог професійної підготовки ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО»;
  • Валерій Ємельяненко, викладач професійно-теоретичної підготовки Лиманського професійно-технічного училища;
  • Карина Шелест, майстер виробничого навчання Краматорського вищого професійного училища;
  • Олена Тітаренко, викладач інформатики Краматорського вищого професійного училища.

          Наприкінці заходу учасники подякували спікерам за цікавий професійний досвід, який стане їм у нагоді під час дистанційної освіти та організаторам, за надану можливість придбання такого досвіду.

         Матеріали вебінару:

  1. Презентація Бережнова О. Є.: https://docs.google.com/presentation/d/14BcCQLlAhJmlfOU-ywAjfwBwOyIdnDfj/edit?usp=sharing&ouid=107552563881204084156&rtpof=true&sd=true
  2. Відео записи виступів спікерів: https://drive.google.com/drive/folders/1szTtrv813tIVLyEw5VNXH2r4xHy375KP?usp=sharing

       Тримаємо освітянський фронт! Разом крокуємо до ПЕРЕМОГИ! Все буде ПТО! Все буде Україна!

Контакти

home

місто Краматорськ,

Донецька область,

Україна, 84331

email

nmcptodon@meta.ua

nmcptodon@gmail.com

phone

+380505461201

(директор

Гончаров Едуард Вячеславович

 

Лічильник

© НМЦ ПТО у Донецькій області

Search

Много шаблонов Joomla на JooMix.org