
7 травня 2026 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області в онлайн-режимі проведено засідання обласної методичної секції викладачів предмета «Технології» на тему «Інтегровані уроки – вимоги сьогодення».
Захід об’єднав педагогів закладів професійної освіти області, які навіть у складних умовах воєнного часу продовжують забезпечувати якісну підготовку учнівської молоді, впроваджувати інноваційні підходи та ділитися ефективними педагогічними практиками в умовах дистанційного освітнього процесу.
Відкрила засідання методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно. Вона підкреслила, що для системи професійної освіти інтегрований підхід – це не просто педагогічний тренд, а життєва необхідність. Предмет «Технології» має унікальну «подвійну» природу: він водночас формує ключові компетентності загальної середньої освіти та адаптується до специфіки конкретних робітничих професій. Саме уроки технологій сьогодні стають платформою для поєднання теорії і практики, формування життєво необхідних компетентностей та підготовки молоді до реальних викликів сучасності. Особливу увагу було акцентовано методистом на завершенні навчального року, об’єктивності оцінювання та відповідальному веденні навчальної документації. Адже ретельність у веденні журналів – це запорука професійної безпеки педагога.
У межах обміну педагогічним досвідом учасники презентували власні напрацювання щодо інтеграції предмета «Технології» з професійними дисциплінами, фінансовою грамотністю, підприємницькою діяльністю, іноземною мовою, математикою тощо. Педагоги ділилися досвідом використання сучасних цифрових платформ та інструментів, інтерактивних сервісів та авторських електронних матеріалів, які дозволяють підтримувати високу якість освіти навіть у складних безпекових умовах.

Змістовні та практично орієнтовані виступи представили:
- Вікторія Мошаніна, викладач Краматорського вищого професійного училища, керівник обласної методичної секції викладачів технологій;
- Оксана Малишенко, викладач ДНЗ «Краматорське вище професійне металургійне училище»;
- Тетяна Попович, викладач Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П. Ф. Кривоноса;
- Любов Бережна, викладач Лиманського професійно-технічного училища;
- Лариса Водяха, викладач Торецького професійного ліцею.
Після виступів колег, учасники активно обговорили актуальні цифрові лайфхаки, сучасні підходи до організації інтегрованого навчання в дистанційному форматі, способи мотивації та підкреслили, що інтегроване навчання сьогодні є фундаментом для підготовки гнучких і водночас стійких мобільних фахівців, які вже завтра відбудовуватимуть Україну.
Під час узагальнення онлайн-зустрічі, було відзначено, що інтегрований підхід відповідає викликам сучасного суспільства, дозволяє забезпечити цілісне формування професійних умінь і сприяє якісній підготовці майбутніх працівників стратегічно важливих галузей.
Підводячи підсумки засідання, Тетяна Васюхно подякувала викладачам підкресливши, що саме згуртованість педагогічної спільноти, професіоналізм і відданість справі є запорукою подальшого розвитку освіти та формування людського потенціалу, необхідного для відновлення і розбудови держави. Колеги вкотре переконалися, що освіта – це не лише про знання, а й про силу, витримку та віру в майбутнє.
Бажаємо всій педагогічній спільноті Донеччини успішного завершення навчального року, нових творчих ідей, сил, підтримки та мирного неба.

