П'ятниця, 02 квітня 2021 10:43

Цифрові технології на уроках та в позаурочний час щільно увійшли в повсякдення викладачів-філологів ЗП(ПТ)О Донеччини

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Цифрові технології на уроках та в позаурочний час щільно увійшли в повсякдення викладачів-філологів ЗП(ПТ)О Донеччини

Презентаційні матеріали вебінару: 

https://drive.google.com/file/d/1oFlnipcvO3qxyH8UpgoM7OT5ZrCZ3Qfz/view?usp=sharing

На виконання плану роботи Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області проведено онлайн черговий обласний семінар-практикум у формі «Методичної альтанки». Розпочинаючи захід, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно наголосила на важливості уміння викладачів користуватися інформаційно-комунікаційними технологіями, без яких здійснювати освітній процес у складних умовах змішаного і дистанційного навчання просто неможливо. Також надала роз’яснення дії викладачів у разі відміни Урядом обов’язкового складання державної підсумкової атестації. Тетяна Васюхно загострила увагу учасників семінару на тому, що нинішній захід по суті апробація. Вперше семінар-практикум проводиться педпрацівниками лише одного закладу, в доробку яких задіяні різні цифрові технології, але всі практичні частини кожного доповідача підпорядковані одній темі – Шевченкіані. Тобто, педагоги продемонструють ті зразки, які вже були проведені в закладі під час декади до Шевченківських днів.

 

Викладачі-філологи і бібліотекар Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти поділилися своїми досягненнями в опануванні цифрових технологій, своїм досвідом їх широкого використання на уроках та в позаурочний час. У теоретичній частині своїх виступів доповідачі знайомили колег із різними технологіями, а в практичній частині демонстрували шляхи роботи на платформах, використовуючи матеріали Шевченкіани, яка відбувалася в Центрі під загальною назвою «Оновлений Шевченко: ідеї та інновації в дії».

Так, Олена Рудницька, викладач української мови та літератури представила тему: «Технологія веб-квесту на уроках української літератури: від гри до знань».

Ольга Курочка, викладач української мови та літератури демонструвала «Цифрові технології як засіб реалізації позакласної роботи під час дистанційного та змішаного навчання».

У тісній співпраці з викладачами працює бібліотекар Слов’янського БРЦПО Віта Коломієць. Вона демонструвала «Онлайн-простір творчих ідей до Шевченківського тижня» на основі науково-освітнього веб-порталу «Тарас Шевченко».

Галина Тішакова, викладач української мови та літератури та Наталія Кондренко, викладач англійської мови поділилися набутим досвідом спільного проведення онлайн конференції «Шевченко Тарас – це сонце для нас».

Викладач української мови та зарубіжної літератури Ірина Ігнатенко продемонструвала «Використання онлайн сервісів для підготовки учнів до ЗНО» як приклад, також показала роботу з питаннями щодо біографії і творчості Тараса Григоровича Шевченка, винесеними на ЗНО.

Враховуючи виклики сьогодення необхідно постійно змінюватися, модернізуватися, постійно самовдосконалюватися – саме це продемонстрували педагоги на семінарі-практикумі. Учасники вебінару висловили щиру вдячність організаторам і доповідачам за надану інформацію щодо використання сучасних помічників креативного педагога – сайтів та онлайн сервісів – онлайн конференції, WebQuests, Learningapps, Padlet, GO.PLAYPOSIT.COM, StudyStack, WordWall, mr-mem.

Читати 350 разів

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa