Вівторок, 13 жовтня 2020 09:16

На Донеччині відбувся обласний онлайн-семінар для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О з підготовки професій гірничого профілю

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

На Донеччині відбувся обласний онлайн-семінар для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О з підготовки професій гірничого профілю

З метою обміну досвідом з питань організації освітнього процесу в умовах сьогодення та на виконання річного плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області, 12 жовтня 2020 року відбувся обласний онлайн-семінар «Особливості організації професійної підготовки гірників в умовах змішаного та дистанційного навчання» для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донецької області гірничого профілю на платформі ZOOM. Модератором заходу виступила профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Солодун.

Протягом семінару, було обговорено актуальні питання методики та організації освітнього процесу при підготовці кваліфікованих робітників гірничих професій, відбувся обмін досвідом педагогів. Виступали і майстри виробничого навчання, і викладачі, і керівники навчальних закладів.

Майстер виробничого навчання Покровського професійного ліцею Олександр Демченко поділився доробками з теми "Планування виробничої практики в умовах дуальної форми освіти", підготувавши відеовиступ. 

Майстер виробничого навчання ДНЗ «Мирноградський професійний гірничий ліцей» Марина Маховікова детально зупинилася на, мабуть, найважливішому з питань в організації виробничої практики – на питанні охороні праці. 

Методист Покровського професійного ліцею Олександр Циганок поділився досвідом підвищення кваліфікації  на платформі EdEra, де у серпні 2020 року відкрито безкоштовний онлайн-курс для педагогів та керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Про дистанційний та змішаний формати навчання». Такий досвід, враховуючи епідемічну ситуацію та частковий чи повний перехід на дистанційне навчання більшості закладів освіти області, є актуальним та корисним. Олександр Олександрович надав колегам посилання для реєстрації на курси і запропонував свою підтримку й допомогу при реєстрації та проходженні  курсів. 

Викладач спеціальних дисциплін Покровського професійного ліцею Олександр Гаращенко розглянув питання використання наочних посібників при проведенні уроків професійно-теоретичної підготовки гірників. Як з’ясувалося, це – чи не найгостріше питання повістки дня, бо його обговорення та спроби знайти підходи до вирішення всіх проблем з наочністю, яка відповідала б сучасним вимогам та рівню розвитку гірничого обладнання реальних підприємств, забрали при обговоренні найбільше часу. 

Директор Білозерського професійного гірничого ліцею Микола Чубченко загострив питання щодо проблем забезпечення здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти належним інструментом та робочими місцями під час організації виробничої практики та зазначив, що, як би то не було, але проблеми ці мають вирішуватися на місцях. На його думку, взаємна допомога профтехів – це оптимальний шлях до вирішення сучасних організаційно-методичних питань.

Колеги домовилися продумати шляхи вирішення поставлених питань, у тому числі – формування методичної бібліотеки з охорони праці, розробку серії відеоуроків з виробничого навчання та виробничої практики, які можна було б використати під час дистанційного (змішаного) навчання. Обговорили питання наповнення навчальним контентом Всеукраїнського методичного порталу професійної освітиза професіями гірничого профілю. Домовилися зустрітися через тиждень і намітити практичні шляхи з вирішення існуючих проблем. 

Семінар пройшов плідно, дискусії, які виникли під час його проведення, не залишили байдужим нікого з учасників. 

Бажаємо педагогам гірничого профілю успішно вирішити всі виклики, які ставить перед ними сучасність. Добра й здоров’я всім педагогам!

 

Читати 101 разів

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa