П'ятниця, 08 листопада 2019 11:50

Об’єднаймося навколо мови!

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Об’єднаймося навколо мови!

 

8 листопада,уже вдев’ятнадцяте, відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Щороку цяподія, приурочена доДня української писемності тамови, об’єднує тисячі українців зусього світу.А майже за два десятки років радіодиктант перетворився з конкурсу на масштабний загальнонаціональний флешмоб.І справді, в аудиторіях ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» зібралася велика кількість охочих узяти участь у написанні диктанту, – від здобувачів освіти до педагогів та інших працівників Центру.

Методист Центру Корольова Наталія Олександрівна привітала усіх учасників радіодиктанту та зазначила, що ми маємо на меті не перевірити свої знання української мови, не просто стати локацією для написання диктанту — ми прагнемо об’єднатись навколо мови. Бо мова є одним з найважливіших чинників ідентифікації нашої нації.

Текст традиційно звучав нахвилях першого каналу Суспільного радіо UA: Українське радіо, його читав педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. Цьогоріч автор обрав тему – "Від бересту – до цифри". Автор намагався розповісти коротку історію розвитку носіїв інформації – від сивочолого ченця Нестора до сучасності – до магнітних стрічок і дисків.І сам текст, до речі, був не з простих. Він був насичений як орфограмами, так і пунктограмами. Однією з пасток цього радіодиктанту стали елементи перевірки нової редакції чинного правопису.

Найбільш впевненим у своїх силах, як виявилося, був учень1 курсу Гриньов М. Вінзапевнив, що старанно готувався і сподівається на гарний результат. Бажаємо успіху!

Читати 58 разів

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa