Понеділок, 03 червня 2019 15:44

На Донеччині відбувся практичний семінар «Інтеграція і комплексний підхід як сучасна форма навчання» для педагогічних працівників Покровського регіонального методичного об’єднання

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

На Донеччині відбувся практичний семінар

«Інтеграція і комплексний підхід як сучасна форма навчання» для педагогічних працівників Покровського регіонального методичного об’єднання

На виконання плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної  освіти у Донецькій області 31 травня 2019 року на базі Курахівського професійного ліцею в пошуках ефективних способів підвищення рівня освітнього процесу зібрались викладачі природничо-математичних дисциплін, зварювального і будівельного напрямків. Останнім часом педагоги все частіше звертаються до проблеми міжпредметних зв’язків, інтеграції предметів загальноосвітньої підготовки з технічними науками, що дає можливість створення у здобувачів освіти цілісної картини світу.

Відкрили  семінар профільні методисти НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга  Пустовгарова та Світлана Ревякіна. Директор Курахівського професійного ліцею Олена Чорна привітала освітян та разом зі старшим майстром Андрієм Геревенко провели екскурсію по закладу, відвідали  кабінети професійно-теоретичної та загальноосвітньої  підготовок, а також комплекс навчальних майстерень. Особливу зацікавленість у присутніх  викликала майстерня зварників із сучасним обладнанням.

 

На початку семінару викладач інформатики Покровського професійного ліцею Тамара Гаврилкіна ознайомила колег  з актуальністю інтеграції в освітньому процесі, надала корисні поради з власного досвіду проведення інтегрованих та бінарних уроків.

Практичною частиною семінару стало проведення відкритого уроку-гри «Масони – вільні каменярі», на якому інтегрували  англійську мову, інформатику та мулярні роботи. Разом з героями американського мультфільму «GravityFalls» учні виконували  різні завдання: перекладали  термінологію мулярів, розгадували кросворди та філворди, складали онлайн-пазли на комп’ютерах з використанням додатку для розпізнавання QR-кодів, і на завершення в мулярній майстерні зробили мурування вертикальних обмежень стін товщиною в дві цеглини.  Урок поєднав цікаві історичні факти, міфи, теми міжлюдських стосунків і головне - професійну спрямованість. Оригінальність та новизна форми уроку, яскрава інтерактивна презентація викликали інтерес та захоплення у педагогічних працівників.

 

     Учасники семінару висловили подяку викладачам-організаторам уроку за розповсюдження практичного досвіду, адміністрації  та педагогічному колективу закладу  - за гостинність, сучасні умови при проведенні семінару, створення незабутніх відчуттів і вражень. Напередодні літньої відпустки колеги побажали один одному нових творчих знахідок, оптимізму, впевненості, наснаги та здійснення всіх задумів і мрій. 

 

Читати 163 разів

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa