Версія для друку

На Донеччині підведено підсумки обласного конкурсу творчих проектів серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти ЗП(ПТ)О Донецької області до Днів пам’яті та примирення

На Донеччині підведено підсумки обласного конкурсу творчих проектів серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти ЗП(ПТ)О Донецької області до Днів пам’яті та примирення

У 2019 році минає 74 роки з тієї пори, коли відгриміли над землею України останні залпи Другої Світової війни. 709 днів її територія була ареною жорстоких кровопролитних боїв, в ході яких зазнали поразки десятки відбірних військ вермахта та його союзників, знищено значну кількість озброєння та бойової техніки противника, внесено величезний внесок в досягнення Великої Перемоги.

Дорогу ціну заплатив народ України за розгром німецького фашизму.

7,5 мільйонів синів і дочок України віддали своє життя в боротьбі з нацистською навалою. Більше чотирьох мільйонів мирних мешканців були знищені гітлерівцями та їх посібниками в період окупації.

Про це ніколи не можна забувати. Такі речі є безсмертними, вічними, вони не піддаються впливу часу. Незалежно від того, в який час ми живимо, ці події минулого були, є, й будуть з нами.

На виконання наказу Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області від 02.04.2019 року № 26 та з метою вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, формування історичної пам’яті українського народу і громадянської свідомості у суспільстві, стимулювання творчого мислення, пошуку й підтримки обдарованих здобувачів професійної освіти, популяризації їх творчих здібностей у галузі проектної діяльності, 7 травня, напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, було проведено ІІ обласний (очний) етап творчих проектів серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти ЗП(ПТ)О Донецької області.

 

Всього на розгляд журі було подано 22 проекти з 19-ти ЗП(ПТ)О Донецької області. Для презентації на ІІ-му етапі конкурсу члени журі відібрали 8 найцікавіших ідей проектів.

Очний етап конкурсу було проведено на базі ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище», представники Маріупольського регіону зібралися  на базі Маріупольського професійного машинобудівного ліцею і презентували свої проекти за допомогою Скайп - зв’язку.

На цьому етапі конкурсу оцінювалося вміння здобувачів професійної освіти презентувати свій творчий проект. Членам журі було дуже важко обрати кращих серед кращих, кожен проект докладно розбирався, жваво обговорювався; кожен член журі висловлював власну думку щодо почутого та побаченого. В результаті було визначено проекти-переможці:

І місце - проект парку «Пам'ять поколінь» (ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»);

ІІ місце - проект «Чарівний мак – символ пам’яті» (Костянтинівський професійний будівельний ліцей);

ІІІ місце - проект – дискусійний кіноклуб «Без права на помилку»  (ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище») та проект «За нашу неньку, матір-Україну» (Олександрівський професійний аграрний ліцей).

 

Проекти представлені на конкурс були різні, але всі вони зводилися до однієї думки: Ми маємо пам’ятати, маємо вшановувати подвиг українського народу; кожен свідомий громадянин має бути вдячний всім учасникам бойових дій, які не шкодували свого життя заради світлого майбутнього своєї країни, кожного з нас.

Дуже тішить те, що наша молодь розуміє, що миру можна досягти, в тому числі, через культуру діалогу, через запобігання насильству та жорстокості, через переосмислення історичних помилок. 

Колектив НМЦ ПТО у Донецькій області щиро вдячний всім здобувачам професійної (професійно-технічної) освіти та їх наставникам за створення чудових, оригінальних проектів, членам журі – за якісну та плідну роботу, колективам ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» та Маріупольський професійний машинобудівний ліцей за теплий прийом учасників фінального етапу конкурсу та можливість працювати в теплій, затишній атмосфері.

Миру всім нам та нашій неньці – Україні!