Версія для друку
П'ятниця, 08 лютого 2019 09:44

Сучасні підходи до підготовки кваліфікованих робітників зварювального виробництва на Донеччині

Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Сучасні підходи до підготовки кваліфікованих робітників зварювального виробництва на Донеччині

7 лютого 2019 р.  НМЦ ПТО  у Донецькій області на базі Краматорського вищого училища пройшов семінар-практикум для педпрацівників зварювального профілю Краматорського методичного об’єднання під назвою «Зварювальний марафон».

Відкрила семінар профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Світлана Ревякіна, ознайомила присутніх з програмою заходу і за традицією надала слово для привітання заступнику директора з навчально-виробничої роботи Краматорського ВПУ Надії Шаповаловій, яка презентувала присутнім роботу циклової комісії «Зварювальне виробництво».

Теоретичну частину заходу представив керівник регіональної методичної секції зварювального профілю, викладач ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» Сергій Онищенко, який поділився власною  методикою проведення традиційних уроків теоретичного навчання та  продемонстрував використання  змістовних вправ з деяких тем дисципліни.  

Семінар був цікавим і своїм практичним продовженням. Заступник директора з НВР Краматорського ВПУ Надія Шаповалова представила присутнім творчий портрет викладача Людмили Пітеляєвої, яка атестується в 2019 році, після чого учасники семінару мали змогу побувати на позакласному заході професійної спрямованості «Зварювальний марафон». Представлений варіант проведення позакласного заходу у формі інтелектуальної гри  сприяє вихованню інтересу учнів до обраної професії, активності, розвитку їх пізнавального інтересу, усвідомлення значущості вибраної професії і сучасне застосування в подальшому життєвому шляху. В грі приймали участь дві команди, кожна з яких мала свою назву і девіз. Марафон включав конкурсні завдання з предметів теоретичного циклу.

Після практичної частини учасники семінару продовжили спілкування і зійшлися в думці, що захід був проведений на високому методичному рівні, методи та форми роботи були ефективними та сприяли досягненню поставленої мети.  Всі учні  працювали  активно і з цікавістю, не були пасивними.

Швидко сплинув час, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Світлана Ревякіна підвела підсумки проведення семінару-практикуму і зазначила, що проведення позакласних заходів у формі інтелектуальної гри дозволяє максимально наблизити навчальний процес до практичної діяльності, врахувати реалії професії, приймати рішення, відстоювати свої позиції, розвивати в учасників гри колективізм та вміння працювати в команді.

    Щиру вдячність висловили учасники заходу адміністрації та колективу Краматорського вищого професійного училища за  надзвичайну гостинність та створення комфортних умов при проведенні заходу.

Читати 177 разів