Понеділок, 12 березня 2018 14:43

Ми ніколи не забудемо тебе, Тарасе…

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Ми ніколи не забудемо тебе, Тарасе…

          Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка,  славетного і  величного митця, людини планетарного масштабу. 
          Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Його творчість зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу.  Про те, що його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були і залишаються думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів.  

          Цікавими та пізнавальними  для учнів стали  виховні години «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає», проведені  класними керівниками, майстрами виробничого навчання, вихователем в гуртожитку ліцею проведено усний журнал «Доля Кобзаря».

         Українська символіка,  вишиті рушники, портрети Шевченка, прикрашали навчальні кабінети. Звучали записи пісень на слова Тараса Шевченка, презентації супроводжувалися декламуванням поезій Кобзаря.

          Затамувавши подих, учні переглянули кінострічку «Мій Шевченко», де знов  поринули у світ думок палкого патріота, його почуттів, переживань, страждань.

          Завершилась декада Шевченківських днів арт-виставкою «Ми ніколи не забудемо тебе, Тарасе…»

          Минуло багато років з дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні, як живий, говорить він із своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне. 
І на українській землі, над ланами, широкими полями,  містами і селами, як весняні води могутнього Дніпра, лине вічно живе в народі слова Великого Кобзаря. 
          Пам’ятає народ свого Кобзаря, вшановує його пам’ять. 
          На сучасному етапі розвитку  України саме Т. Г. Шевченко та його творчість є духовними наставниками, прикладом справжньої відданості і любові до рідної землі, рідного народу. 

                                                                    

                                              «Живе Кобзар у пам’яті народу, 
                                              Живуть його слова, і мрії, і думки. 
                                              Хоч зазнавав великі перешкоди, 
                                              Та спадщина його сягла віки» Читати 156 разів

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa