Методична служба професійної освіти Донецької області продовжує активізацію співробітництва закладів професійної освіти області з роботодавцями за дуальною формою навчання

Методична служба професійної освіти Донецької області продовжує активізацію співробітництва закладів професійної освіти області з роботодавцями за дуальною формою навчання

На виконання плану роботи НМЦ ПТО у Донецькій області 10 січня 2018 року проведено Інтернет-засідання круглого столу педпрацівників ЗП(ПТ)О Донецької області, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників за напрямками «Металургійне виробництво» та «Машиніст крану (кранівник)» на тему: «Підготовка сучасного конкурентоспроможного кваліфікованого робітника в умовах дуальної освіти».

В Навчально-методичному центрі були присутні педпрацівники Краматорського вищого професійного училища з професії «Машиніст крану (кранівник)» Карина Шелест та Оксана Озерна.

Педагогічні працівники Маріупольського методичного об’єднання зібрались у Маріупольському вищому металургійному професійному училищі та приєднались до заходу дистанційно, з використанням програми Skype.

Відкриваючи засідання круглого столу профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Сержантова наголосила на важливості об’єднання зусиль закладів професійної освіти та роботодавців у підготовці конкурентоспроможних кваліфікованих робітників за дуальною формою навчання.

Відбулась дискусія між представниками навчальних закладів області про особливості дуальної форми навчання в окремо взятих закладах. В ході дискусії майстер виробничого навчання Маріупольського ВМПУ Тетяна Кокарева розповіла про участь в експериментальній діяльності з впровадження дуальної форми в навчально-виробничий процес у Маріупольському ВМПУ в групах з професії «Оператор поста керування станом гарячої прокатки; Оператор поста керування станом холодного прокату; Слюсар-ремонтник; Стропальник».

Викладач спеціальних дисциплін Маріупольського ВМПУ металургійних професій Анатолій Комісаренко доповнив виступ своєї колеги, розповівши про великий об’єм підготовчої роботи разом з роботодавцем ПрАТ «ММК імені Ілліча» групи Метінвест, яку було проведено для того, щоб запрацювала дульна форма навчання в закладі.

Змістовною і цікавою була доповідь майстра виробничого навчання з професії «Машиніст крана (кранівник)» Краматорського ВПУ Карини Шелест, яка розповіла про запровадження дуальної форми навчання для професії «Машиніст крана (кранівник)» та тісну багаторічну співпрацю з підприємством ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод».

Лариса Ротмістрова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Маріупольський центр ПТО» виступила з доповіддю: «Впровадження дуальної форми навчання у підготовці кваліфікованих робітників» та розповіла про співробітництво з підприємством ПАТ МК «Азовсталь».

          Учасників заходу зацікавив виступ на тему: «Активізація творчої активності та розвиток творчих здібностей в процесі підготовки майбутніх операторів поста керування станом» Ганни Рязанцевої, майстра виробничого навчання з професії «Оператор поста керування станом» Маріупольського ВМПУ.

          Її виступ доповнив Олександр Єфименко, майстер виробничого навчання з професії «Оператор поста керування станом» доповіддю на тему: «Підготовка сучасного конкурентоспроможного спеціаліста з професії «Оператор поста керування станом»», який розповів про спільні проекти навчального закладу та підприємства, пов’язані з поліпшенням знань в області техніки безпеки і професійної майстерності майбутніх кваліфікованих робітників.

          Оксана Озерна, викладач спеціальних дисциплін Краматорського ВПУ, виступила з доповіддю на тему: «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках спеціальних дисциплін», в якій змістовно розповіла про свій досвід застосування педагогічних технологій з використанням ІКТ для підвищення зацікавленості учнів до вивчення предмета.

Дуже важливе значення для розвитку і розкриття здібностей та можливостей учнів є впровадження в освітній процес різноманітних проектів, під час виконання яких учні підвищують свій інтелектуальний рівень. Про це йшла мова в доповіді Людмили Лаврінішиної, майстра виробничого навчання з професії «Машиніст крана металургійного виробництва» на тему: «Сучасні підходи до формування професійних компетенцій, творчих здібностей та самостійності учнів Маріупольського ВМПУ».

Методист НМЦ ПТО у Донецькій області Маріупольського регіонального методичного об’єднання Ніна Глобіна у своєму виступі ще раз нагадала порядок проходження атестації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О у 2018 році і надала рекомендації щодо презентації свого досвіду роботи на засідання обласної атестаційної комісії.

Продовжила виступи круглого столу Голова обласної методичної секції Тетяна Завальнюк, викладач спеціальних дисциплін Маріупольського ВМПУ, яка розповіла про створення і особливості роботи інтерактивної платформи закладу, за допомогою якої буде проведено обласну олімпіаду серед учнів ЗП(ПТ)О з професій «Машиніст крана металургійного виробництва» та «Машиніст крану (кранівник)», яка запланована у 2018 році.

Під час засідання круглого столу був присутнім також директор Маріупольського ВМПУ Олексій Єфименко, який підтримав необхідність проведення таких заходів і підкреслив важливе значення для майбутнього системи професійної освіти впровадження дуальної форми навчання.

По завершенні засідання методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Сержантова подякувала всім учасникам за участь, за цікаву і плідну дискусію, керівництву та працівникам Маріупольському ВМПУ за технічний супровід заходу та побажала всім нових творчих звершень і натхнення в роботі.

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa