Субота, 13 січня 2018 13:17

«ПРОФОРІЄНТАЦІЯ СЬОГОДНІ – ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ»

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

      «ПРОФОРІЄНТАЦІЯ СЬОГОДНІ – ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ»

     Впродовж зимових канікул у Краматорському ВПУ пройшли різнопланові методичні заходи, серед яких - семінар-практикум «Організація профорієнтаційної роботи». Метою цього заходу було ознайомлення педагогічного колективу з методичними рекомендаціями щодо організації та планування профорієнтаційної діяльності, визначення єдиної стратегії у проведенні профорієнтаційної роботи у загальноосвітніх школах міста та області.

       На початку заходу заступник директора з НВР Шаповалова Н.О. відмітила, що профорієнтаційна робота є надзвичайно важливою ланкою діяльності закладів професійної освіти. Без неї саме існування училища є неможливим. Основною метою системи професійної орієнтації молоді є задоволення інтересів суспільства, держави в забезпеченні молоді можливістю і здатністю вільного і усвідомленого вибору професійної діяльності, яка відповідає особистим інтересам, потребам, особливостям і запитам ринку і праці в кваліфікованих, конкурентоздатних кадрах.

 

     Своїм досвідом з проведення  профорієнтаційної роботи поділилися досвідчені викладачі та майстри училища. Так, викладач Тітаренко О.П. розповіла присутнім про основні етапи планування профорієнтаційної роботи.

     Викладач Кульмінська Ю.М. ознайомила учасників заходу з  методами і формами профорієнтації, навела приклади з власного досвіду.

      Майстри виробничого навчання Пузан Н.І. та Рибалко С.В.  поділилися своїм досвідом роботи з учнями ЗШ № 23, показали присутнім, які наочні методи роботи вони використовують.

      Психолог училища Павлова Е.В. виступила з доповіддю «Напрями роботи профорієнтації. Класифікація професора Е.А. Климова» та продемонструвала колективу активізуючі профорієнтаційні ігри, направлені на виявлення конкретних професійних нахилів учнів загальноосвітніх шкіл.

     Продовжився семінар жвавим обговоренням проблем, які існують у кожного профорієнтатора та визначенням шляхів їх вирішення.

  Закінчився семінар виступом директора Краматорського ВПУ Купрікова М.Г., який підвів підсумки заходу та запропонував запровадити у профорієнтаційну роботу низку заходів, направлених на підвищення ефективності профорієнтації.

Читати 295 разів

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa