На Донеччині відбулися регіональні засідання методичних секцій викладачів природничо-математичних дисциплін Маріупольського методичного об’єднання

На Донеччині відбулися регіональні засідання методичних секцій викладачів природничо-математичних дисциплін Маріупольського методичного об’єднання

Завершується 2017/2018 навчальний рік, проведені майже всі уроки, але викладачів турбує питання впровадження у ЗП(ПТ)О Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти з 1 вересня 2018 року. З метою обговорення нових навчальних програм 7 червня 2018 року в Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї забрались о 10.00 викладачі математики, фізики, інформатики, а 13.00 – викладачі хімії та біології. Педагоги Волноваського професійно-технічного училища та Великоновоселківського професійного ліцею приєдналися до колег в Інтернет-просторі.

Проводила регіональне засідання з використанням програми Skype профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова. У вітчизняній освіті протягом 2017 року відбулося багато реформ та змін. Методист центру ознайомила присутніх викладачів з структурою, розділами та основними статтями нового «Закону про освіту», а також з головними змінами, які будуть відбуватися з вересня в Новій українській школі.

 

Керівники регіональних секцій з метою ґрунтовного роз’яснення колегам змісту навчальних програм підготували презентації з предметів. Яна Цивенко – керівник секції викладачів математики, звернула увагу присутніх на формування практичних компетентностей, на основні форми проведення занять, обов’язкову діагностику навчальних досягнень учнів та особливості оцінювання і ведення журналу. Володимир Сосунов – керівник секції викладачів фізики, представив порівняльний аналіз діючої та нової програми, а також ознайомив педагогів з двоконцентровою структурою курсу фізики і астрономії. Керівник секції викладачів інформатики Надія Войнова повідомила присутнім, що інформатика – це обов’зково-вибірковий предмет, програма має модульну структуру та складається з двох частин – базового і варіативного модулів. З особливостями організації програмового матеріалу, специфікою навчального предмета «Біологія та екологія» членів секції ознайомила Ірина Чупилко. А структуру навчальної програми з хімії, методи та засоби навчання, особливості проведенням хімічних експериментів, типи розрахункових задач колегам представила Валентина Котова.

Відеоролик: https://www.facebook.com/100009175792550/videos/2021614924821014/

Після тривалого обговорення особливостей нових навчальних програм, роз’яснення незрозумілих моментів, викладачі підвели підсумки роботи за 2017/2018 навчальний рік, продумали подальшу методичну роботу та побажали один одному творчих успіхів і гарної відпустки.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецької області висловлює слова подяки господарям Маріупольського професійного машинобудівного ліцею за гостинність, надання сучасних умов проведення заходу та бажає всім педагогічним працівникам здоров’я, миру, натхнення, невичерпних творчих сил.

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa