На Донеччині відбувся обласний вебінар-практикум педагогічних працівників ЗП(ПТ)О з підготовки професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

На Донеччині відбувся обласний вебінар-практикум педагогічних працівників ЗП(ПТ)О з підготовки професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

З метою обміну досвідом за темою «Методи формування професійних компетентностей учнів» відповідно до річного плану роботи Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області 22 квітня 2018 року відбувся обласний семінар-практикум педагогічних працівників ЗП(ПТ)О з підготовки професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» за темою «Методи формування професійних компетентностей учнів».

Учасники семінару-практикуму Маріупольського методичного об’єднання зібрались у Маріупольському вищому металургійному професійному училищі, на базі якого заплановано відкриття у 2018 р. навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» й були на зв’язку з НМЦ ПТО в дистанційному режимі.

Методист НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Солодун відкрила роботу семінару та представила колег з Краматорсько-Словянського методичного об’єднання. У своєму вступі вона наголосила на актуальності вибраної теми семінару тому, що впровадження компетентністного підходу в систему організації професійної освіти є одним з пріоритетних напрямків і основним засобом формування професійних компетентностей учнів.

Студентський вік - це головний період для розвитку основних соціогенних і професійних компетентностей людини. Формування компетентності в учнів ЗП(ПТ)О є одним із найважливіших завдань професійної освіти в цілому і кожного закладу професійної освіти зокрема. Завданням педагогічного колективу є не просто надати учнівській молоді певний набір знань, умінь і навичок, а й сформувати у них повагу до обраної професії, розвити творчий потенціал майбутнього фахівця. Функціями педагога в процесі професійної освіти є діагностична, консультаційна, інформаційна, що дозволяють йому формувати майбутнього фахівця, здатного не лише на репродуктивне відтворення знань, а й на дослідження в галузі виробничого процесу, спроможного до вирішення широкого спектру виробничих ситуацій.

В процесі роботи семінару-практикуму учасники активно презентували свій досвід роботи з питань формування професійних компетентностей учнів.

Серед доповідачів були: Тетяна Зиновченко, Тетяна Єгорова й Вікторія Ткачьова, викладачі спецдисциплін Маріупольського вищого металургійного професійного училища; Ірина Каменецька, викладач спецдисциплін ДНЗ «Маріупольський центр ПТО»; Катерина Нестюркіна, викладач спецдисциплін Краматорського вищого професійного училища; Вікторія Панькова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Маріупольський центр ПТО»; Наталя Левковська, викладач електротехніки та заступник директора з навчально-виробничої роботи Маріупольського професійного ліцею автотранспорту.

Корисними і цікавими були доповіді учасників, які супроводжувались змістовними презентаціями та відеороликами. Учасники мали змогу обмінятися матеріалами семінару для використання у подальшій педагогічній діяльності.

На завершенні семінару-практикуму методист Тетяна Солодун наголосила на тому, що для формування професійних компетентностей в учнів, педагогічним працівникам необхідно підвищувати рівень своєї професійної компетентності безперервною освітою, постійно вдосконалювати свою професійну майстерність, не боятися впроваджувати в освітній процес інноваційні технології, любити свою професію й учнів, відповідати вимогам поняття «сучасний педагог».

Завершив семінар-практикум виступ методиста НМЦ ПТО у Донецькій області Ніни Глобіної, яка зазначила, що педагогічні працівники вже підводять підсумки 2017/2018 навчального року, звітують та будують плани на майбутній навчальний рік, а Навчально-методичний центр ПТО у Донецькій області, у свою чергу, завжди готовий до співпраці та надання допомоги й пишається своїми колегами з ЗП(ПТ)О області, їх наполегливою працею з підготовки кваліфікованих, конкурентоспроможних на ринку праці робітників.

Бажаємо всім колегам вдалого та результативного завершення навчального року.

 

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa