Відбулося засідання Школи передового перспективного досвіду педагогічних працівників залізничного профілю за темою «Впровадження інформаційно-комунікативних технологій в освітній процес»

Відбулося засідання Школи передового перспективного досвіду педагогічних працівників залізничного профілю за темою «Впровадження інформаційно-комунікативних технологій в освітній процес»

«Людина освічена та, яка знає, де знайти те, чого вона не знає»

(Георг Зіммель, німецький соціолог).

17 травня 2018 року на виконання річного плану роботи Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області на базі Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П.Ф. Кривоноса було проведено засідання ШППД педагогічних працівників залізничного напрямку за темою «Впровадження ІКТ в освітній процес при підготовці кваліфікованих робітників залізничного напрямку».

На засіданні були присутні педагогічні працівники Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П.Ф. Кривоноса, Лиманського професійно-технічного училища та через Інтернет-ресурси до участі в засіданні Школи приєдналися педагогічні працівники Маріупольського вищого металургійного професійного училища.

Засідання Школи відкрила Тетяна Долініна, завідуюча кабінетом професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області, яка привітавши учасників засідання підкреслила актуальність теми засідання наголосивши на тому, що педагогічні працівники знаходяться в постійному творчому пошуку, щодо вдосконалення освітнього процесу, впроваджуючи нові сучасні технології, які сприяють підвищенню якості підготовки кваліфікованих робітників та представила керівника Школи, викладача Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П.Ф. Кривоноса Романа Савву, який зазначив, що проведення уроків при комплексному застосуванні традиційних та мультимедійних технологій забезпечує набуття учнями не тільки глибоких та міцних знань, а й вміння розвивати інтелектуальні, творчі здібності, самостійно набувати нових знань, працювати з різними джерелами інформації, а також дозволяє вивести урок на якісно новий рівень; підвищувати статус викладача; розширювати можливості ілюстративного супроводу уроку; використовувати різні форми навчання та види діяльності в межах одного уроку; ефективно організовувати контроль знань, вмінь та навичок учнів; полегшувати та вдосконалювати розробку творчих робіт, проектів, рефератів.

В практичній частині засідання Школи Роман Савва надав рекомендації учасникам засідання щодо створення персонального веб сайту.

При обговоренні теми засідання учасники жваво спілкувалися, ділилися досвідом своєї роботи з впровадження ІКТ в освітній процес.

Олег Маслаков, викладач Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П.Ф. Кривоноса поділився досвідом роботи з впровадження електронних підручників в освітній процес підкресливши, що навчальні комп’ютерні програми і електронні посібники дають можливість кожному учню незалежно від рівня його підготовки брати активну участь у освітньому процесі, індивідуалізувати свій процес навчання, здійснювати самоконтроль. Бути не пасивним спостерігачем, а активно одержувати знання і оцінювати свої можливості.

В своєму виступі викладач Маріупольського вищого металургійного професійного училища Тетяна Завальнюк поділилася досвідом впровадження ІКТ як при проведенні уроків теоретичного навчання, так і в процесі проведення позаурочних заходів. При цьому зауважила, що до створення електронних дидактичних засобів навчання широко залучаються учні, що сприяє розвитку їх пізнавальної активності та зацікавленості в вивченні предмета.

Викладач Лиманського професійно-технічного училища Олександр Марченко у виступі зазначив, що електронні дидактичні засоби навчання є надійними помічниками при навчанні учнів обраній професії, бо саме завдяки їм можна ознайомити учнів з сучасною технікою та технологіями, які запроваджуються на виробництві.

Після завершення обговорення питання теми засідання Тетяна Долініна надала методичні рекомендації учасникам щодо питань завершення навчального року, розробки навчально-плануючої документації за стандартами професійної (професійно-технічної) освіти на основі модульно-компетентнісного підходу, змін в законодавстві щодо порядкупроведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України та відповіла на питання учасників засідання.

Всі учасники засідання Школи висловили подяку господарям закладу за теплий прийом та працівникам НМЦ ПТО у Донецькій області за якісно підготовлений та змістовний обласний захід.

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa