На Донеччині відбувся семінар з елементами тренінгу «Психолого-педагогічні аспекти сучасного уроку» для викладачів іноземної мови Краматорсько-Слов’янського методичного об’єднання

На Донеччині відбувся семінар з елементами тренінгу «Психолого-педагогічні аспекти сучасного уроку» для викладачів іноземної мови Краматорсько-Слов’янського методичного об’єднання

    Найбільш чутливою до психології є професія педагога, оскільки його діяльність спрямована на людину, на її розвиток. У своїй діяльності педагог має справу з «живою» психологією, з опором учнів педагогічним впливам, з їх індивідуальними особливостями. Якщо у педагога не виникне взаємодії з учнями, між ними може з’явитися психологічний бар’єр. Як подолати стресові стани як самих викладачів, так і учнів, складові успішного уроку і причини невдалого уроку та як зробити його успішним – ці та інші питання обговорили педагоги на семінарі.

Вже традиційно, перше слово надано господарям. Методист Дружківського професійного ліцею Тетяна Єрмілова познайомила присутніх з досягненнями ліцею у сфері загальноосвітніх дисциплін.  

Заступник директора НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно коротко нагадала про єдність і цілісність уроку, спільно з викладачами обговорили основні види діяльності на уроці. Не оминули питання успішного закінчення навчального року.

Активно і продуктивно попрацювали викладачі, кожна доповідь супроводжувалася елементами тренінгу. Викладачі виконували вправи і завдання педагогічного, психологічного характеру, апробували цікаві елементи з досвіду роботи колег.

Так, Алла Данілова, викладач Костянтинівського професійного будівельного ліцею, керівник методичного об’єднання викладачів іноземної мови у своєму виступі нагадала, що урок – це ключовий елемент навчання та виховання і провела тренінг із спільної творчості викладача та учнів безпосередньо на уроці. Алла Олізаренко-Зайченкова, викладач Дружківського професійного ліцею та Олена Бєлоус, викладач Костянтинівського вищого професійного училища, представили ефективні методи заохочення учнів до творчої діяльності на уроках та в позаурочний час, у вигляді тренінгу ознайомили з їх практичним використанням.

Під час обговорення своїм досвідом поділилася Світлана Мороз, викладач Слов’янського професійного машинобудівного ліцею та Ктерина Кузіна, викладач Слов’янського багатопрофільного регіонального центру ПТО. Звернули увагу на те, що викладач не може ігнорувати індивідуальну відмінність учнів. Він повинен знати їх вікові особливості, перш за все мати психологічну готовність до спілкування і співпраці з кожною конкретною групою.

    На закінчення семінару викладачі висловили щиру подяку організаторам – Навчально-методичному центру ПТО та адміністрації і колективу Дружківського професійного ліцею за затишну атмосферу і набутий досвід. Адже сучасність висуває дедалі вищі вимоги не тільки до набуття освіти, а й до формування особистості майбутнього громадянина. 

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa