На Донеччині відбувся семінар з елементами тренінгу «Психологічні аспекти сучасного уроку» для викладачів-філологів Покровського регіонального методичного об’єднання

На Донеччині відбувся семінар з елементами тренінгу «Психологічні аспекти сучасного уроку» для викладачів-філологів Покровського регіонального методичного об’єднання

Психолого-педагогічні аспекти сучасного уроку» – актуальна і важлива проблема, для вирішення якої викладач повинен володіти неабиякими знаннями, вміннями, тонко і швидко розуміти настрій учнів, не видаючи при цьому свого особистого настрою. Щоб досягнути чіткої взаємодії викладача і учнів на уроці, необхідно мати певний досвід.

Умінням організувати групу учнів на продуктивний урок ділилися викладачі-філологи під час семінару-тренінгу. Молоді викладачі англійської мови – Артем Попов, викладач Білозерського професійного гірничого ліцею, Катерина Суркова, викладач Димитровського професійного гірничого ліцею, Марина Жибінкас, викладач Красноармійського професійного ліцею поділилися досвідом ефективного використання прийомів, які допомагають учням оволодівати правописом природним способом, наприклад, як це відбувається при застосуванні буквених чи словарних ігор.

Викладач української мови та літератури Ганна Ткаченко (Олександрівський професійний аграрний ліцей) представила свою методичну розробку з даної теми – психолого-педагогічні аспекти сучасного уроку, в якій викладач приводить приклади із свого досвіду активізації пошукової діяльності учнів, розвитку творчих здібностей.

 

Цікаву, нібито буденну тему, підняла у своєму виступі молодий викладач Родинського професійного ліцею Катерина Подолець, яка привела багато прикладів з життя, наскільки важливо мати охайний, сучасний зовнішній вигляд викладачеві, завжди демонструвати позитивний настрій. До такого викладача учні ставляться з довірою, швидше знаходять порозуміння і бажання співпрацювати на уроці, а не механічно виконувати вказівки викладача.

Для емоційного психологічного розвантаження між теоретичною і практичною роботою викладачів на семінарі, викладач зарубіжної літератури Селидівського професійного ліцею Алла Рикова-Мироненко – справжній митець художнього слова – прочитала власні вірші та вірші Ліни Костенко.

У практичній частині семінару Людмила Ткаченко, викладач Курахівського професійного ліцею провела тренінг використання різних психологічних методів під час аналізу художніх образів на уроках літератури.

Підводячи підсумки семінарського заняття, в. о. заступника директора НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно, відмітила високий рівень підготовки молодих викладачів до семінару. Звернула увагу на використання тестових технологій на уроках з метою підготовки учнів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, обговорили питання успішного закінчення навчального року.  

    Учасники семінару висловили щирі слова вдячності господарям – адміністрації Красноармійського професійного училища за створені умови для успішної роботи педагогів.

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa