У Маріупольському методичному об’єднанні відбувся семінар з елементами тренінгу «Психолого-педагогічні аспекти сучасного уроку» для викладачів-філологів

У Маріупольському методичному об’єднанні відбувся семінар з елементами тренінгу «Психолого-педагогічні аспекти сучасного  уроку» для викладачів-філологів

Урок проводиться не заради самого уроку, а заради того, щоб впливати на особистість учня. Успіх навчання залежить не тільки від зовнішніх чинників, а й від індивідуальних психологічних особливостей учнів, їх настроїв. Для вирішення цієї досить складної теми, викладачі української мови та літератури, зарубіжної літератури, художньої культури зібралися на семінар-практикум, щоб  поділитися своїм досвідом  з даної проблеми.

Відкрила семінар в он-лайн режимі заступник директора НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно. У вигляді інструктивно-методичної хвилинки були обговорені важливі питання, зокрема, вимоги до проведення державної підсумкової атестації, правильність оформлення документів, заповнення журналів, торкнулися й питання атестації викладачів.

На семінар викладачами були підготовлені цікаві матеріали, а головне усі мали змогу поділитися досвідом. Світлана Гулакова, керівник методичної секції, викладач Маріупольського професійного машинобудівного ліцею виступила з темою «Творчі вправи як основа психологічної діяльності учнів на уроках». Вона назвала основні психологічні аспекти сучасного уроку, поділилася досвідом використання цікавих психологічних вправ «Долоня щастя», «Психоенергетична парасолька», «Дельта-плюс» та інші.

Олена Шилова, викладач Маріупольського професійного ліцею, у своїй доповіді підкреслила, що психологічні аспекти стосуються як учня так і викладача. Дуже важливо, з яким настроєм прийшов викладач на роботу, який настрій в учня, чи здатен він сприймати матеріал. Для того, щоб зрозуміти, чи здатен учень сприймати матеріал, викладач часто використовує евристичну бесіду, з якої швидко стає зрозуміло про настрій учнів, рівень сприймання. Також розповіла про цікаві прийоми і методи, такі як «Вершина», «Розфарбуй свої почуття».

Оксана Михавчук, викладач Маріупольського професійного ліцею автотранспорту, розповіла про психологічні аспекти самостійної роботи  учнів. Ознайомила з індивідуальними  картками, які використовує в роботі.

Тетяна Івашиніна, викладач Маріупольського професійного машинобудівного ліцею розкрила тему психологічних вправ на прикладі уроку за творчістю Кафки – «Перевтілення», під час якого були використані методи «Асоціації», «Порівняння», «Психологічне доміно», «Творче малювання». Наголосила на тому, що дуже важливим є індивідуальний підхід до кожного учня.

Не менш важливим є питання підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Психологічні методи і прийоми дуже необхідні, щоб учні правильно сприймали завдання тесту, були психологічно налаштовані до того, що їхні знання буде перевіряти не знайомий викладач, а незалежний комп’ютер. Досвідом роботи з цього напрямку поділилася викладач Маріупольського професійного ліцею будівництва Валентина Татар. Викладач ДНЗ «Маріупольський центр ПТО» Наталя Ларіонова виступила з доповіддю «Інтерпретаційні компетенції на уроках літератури». Розповіла про педагогічні прийоми «Учень-учневі», метод «Титульна сторінка», де учні схематично на титульній сторінці відображають сюжет твору, малюють своє бачення, уявляють атмосферу сприйняття твору. Ольга Морозова, викладач Маріупольського вищого професійного металургійного училища продемонструвала методи психологічної підтримки і налаштування учнів до роботи над проектами, розповіла про методи для стимулювання емоційного сприйняття учнями пошукових завдань.

Швидко сплинув час. Викладачі отримали задоволення від нових знань, позитивних емоцій, висловили щиру подяку організаторам, колегам за цікавий досвід, а господарям – адміністрації Маріупольського професійного машинобудівного ліцею за створену затишну, дружню атмосферу.

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa