Для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області перший етап Всеукраїнського конкурсу «Моє резюме: знято!», організованого Goethe-Institut в Україні при підтримці Інституту ПТО НАПН України увінчався успіхом

Для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області перший етап Всеукраїнського конкурсу «Моє резюме: знято!», організованого Goethe-Institut в Україні при підтримці Інституту ПТО НАПН України увінчався успіхом

Навчально-методичний центр ПТО у Донецькій області вже декілька років поспіль тісно співпрацює з Лабораторією зарубіжних систем професійної освіти і навчання Інституту ПТО НАПН України, з Goethe-Institut в Україні й організовує участь викладачів німецької мови в семінарах, конференціях, практичних заняттях, конкурсах, у довготривалому проекті «Міст до професійної освіти», що проводить Інститут.

Заходи Goethe-Institut в Україні спрямовані на підвищення мотивації вивчення німецької мови учнями закладів професійної (професійно-технічної) освіти через надання професійної спрямованості викладанню німецької мови. Так, з 1 березня по 30 квітня 2018 року проводився Всеукраїнський конкурс учнівських відеороликів «Моє резюме: знято!». Робота Мерзлової Руслани, учениці Маріупольського професійного ліцею автотранспорту – викладач Антоніна Єрмакова та робота Рябухи Геннадія, учня Маріупольського професійного машинобудівного ліцею – викладач Олена Темченко увійшли до 15 найкращих. Попереду на переможців чекає другий, заключний етап конкурсу, симуляційна гра «AssessmentCenter», яка відбудеться в жовтні 2018 року в Києві.

 

Щоб краще викладачі змогли підготувати своїх підопічних до участі в фінальному етапі конкурсу, Goethe-Institut провів семінар підвищення кваліфікації «Міст до професійної освіти – німецька у навчальних закладах системи професійно-технічної освіти України», який відбувся 18-20 червня в Києві, в будівлі Інституту.

Викладачі німецької мови Антоніна Єрмакова та Олена Темченко, які підготували учнів-переможців від ЗП (ПТ)О Донецької області взяли активну участь у практикумі з розробки власних методичних рекомендацій щодо підготовки учнів до участі у симуляційній грі «AssessmentCenter» та в обговоренні методів проведення профільно орієнтованого уроку німецької мови (на рівнях А1 – А2). Але найбільше задоволення педагоги отримали від безпосереднього спілкування з носіями мови, участі в різних формах роботи, від дружньої атмосфери, зустрічі з уже знайомими педагогами, зокрема з Анне Засс, з кураторами Сніжаною Леу та Катериною Жуковською – ось що було головним на цьому семінарі.

Сповнені оптимізму, викладачі вже розпочали підготовку своїх учнів до участі в заключному етапі. Бажаємо їм успіхів і заслуженої перемоги.  

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa