Подорож співробітників та учнів ЗП(ПТ)О міст Краматорська та Маріуполя на Івано-Франківщину.

 

 

Подорож учнів та співробітників ЗП(ПТ)О м. Краматорська та м. Маріуполя на Івано-Франківщину

         З жовтня 2017 року учні ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» та ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» товаришують з громадською організацією «Донбас СОС», яка з 2014 року опікується проблемами внутрішньо переміщених осіб та громадянами, які постраждали від збройного конфлікту на Донбасі. Знайомство відбулося в рамках проекту «Протидія всім формам ксенофобії та забезпечення рівності, включаючи рівність осіб, які належать до меншин та вразливих груп», який проводився в 2 етапи – в освітньому домі прав людини (с. Количівка, Чернігівська обл.) та безпосередньо в навчальних закладах, де проходила супервізія набутих навичок учасників проекту. 


          28 лютого 2018 року даний проект було завершено, проте, учні училища, які пройшли навчання за проектом, перейнялися ідеями та проблемами, які розглядалися на тренінгах і не збираються зупинятися на досягнутому. Вони проводять тренінги та активності для своїх одноліток – старшокласників міських шкіл та учнів закладів професійно-технічної освіти, беруть участь у написанні власних проектів і грантів.
          Також за ініціативою і за підтримки ГО «Донбас СОС», учні ДНЗ «КВПТКУ» та ДНЗ «МЦ ПТО» взяли участь в конкурсі на отримання мікрогранту в рамках Програми національних обмінів. Була подана заявка та написаний Проект «Рівні-рівним. Обмін досвідом у навчанні прав людини між молоддю Донеччини та Івано-Франківщини». Заявку підтримали і подорож 11 осіб (5 представників ДНЗ «Краматорське ВПТКУ», 5 – ДНЗ «Маріупольський центр ПТО» та представник ГО «Донбас СОС») в м. Івано-Франківськ проходила з 27.02 по 02.03.2018 року. 
         Мета подорожі – ознайомлення з досвідом проведення навчання з прав людини, формами та методами роботи молодіжних та громадських організацій, які впроваджують принципи недискримінації та рівності. Порозуміння та протистояння пропагандистським кліше, розвінчування навіяних міжрегіональних стереотипів. 


          Під час візиту в м. Івано-Франківськ делегація зі сходу України відвідала декілька громадських організацій, які займаються питаннями побудови громадянського суспільства та протидії ксенофобії. Відбулися зустрічі з представниками Молодіжної організації «Стан», ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українці Донбасу і Криму», Івано-Франківського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка тощо. Проводилися екскурсії містом, в ході яких молодь Донеччини дізналася про історію стародавнього міста Станіславів (колишня назва Івано-Франківська). Також було відвідано музей визвольної боротьби та сімейну ресторацію Мулярових, де учні мали змогу доторкнутися до історичних пам’яток, скуштувати національні страви Галицької кухні, одягтися в національні костюми та, навіть, випробувати свої сили у грі на розі та трембіті.
          Враховуючи те, що 6 з 8 учнів, які брали участь в Програмі національних обмінів здобувають в своїх навчальних закладах професію кулінарного профілю, делегація відвідала один з найсучасніших навчальних закладів Івано-Франківщини – Коледж ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій. Наші учні мали змогу познайомитися з навчальним закладом ближче, побачити матеріальну базу та технічне оснащення кухонь-лабораторій, цехів-майстерень, навчальних барів та ресторанів, поспілкуватися зі студентами закладу, які мають змогу проходити стажування за кордоном (Німеччина, Польща, Болгарія) тощо.
          Подорож на Західну Україну залишила незабутні враження. В результаті були заведені нові знайомства, встановлені тісні зв’язки між учнівською молоддю Донеччини та Івано-Франківщини, що сприяло подоланню стереотипів та досягненню взаєморозуміння між молоддю Сходу та Заходу. Сподіваємося, що це не остання наша подорож, тому і надалі працюємо наполегливо з питань забезпечення рівності та поваги прав людини, адже це одна з умов досягнення миру на землі.

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa