Відбувся Всеукраїнський вебінар викладачів предмета «Захист Вітчизни»

Відбувся Всеукраїнський вебінар викладачів предмета «Захист Вітчизни»

Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення своєї долі. У сучасних ситуаціях викликів та загроз, необхідності убезпечення своєї суверенності і територіальної цілісності  пріоритетного значення набуває підготовка молоді до служби у Збройних Силах України. Пріоритетне значення у справі формування творчої особистості патріота, мужнього захисника Батьківщини має предмет «Захист Вітчизни».

18 травня 2017 року з ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області було проведено Всеукраїнський вебінар на тему: «Вдосконалення практичної складової викладання предмета «Захист Вітчизни» за участі досвідчених викладачів з Донецької, Чернігівської, Миколаївської та Волинської областей.

Директор НМЦ ПТО у Донецькій області, Едуард Гончаров, привітав учасників вебінару зі святом національної єдності – Днем вишиванки та  наголосив на важливості формування у юнаків високого рівня готовності до виконання вимог сучасної військової діяльності. Після чого передав слово профільному методисту Юлії Окші, яка ознайомила присутніх з  нормативно-правовою базою, сучасними вимогами та  особливостями  викладання предмета «Захист Вітчизни».

Володимир Майданов,   викладач Курахівського професійного ліцею, розкрив теоретичні основи, особливості підготовки, технологію організації  та проведення уроку з предмета «Захист Вітчизни». Викладач Артемівського центру професійно-технічної освіти, Володимир Рева, ознайомив присутніх з навчально-матеріальною базою, яка необхідна для  проведення практичних та навчально-польових занять з предмета «Захист Вітчизни» і наголосив на необхідності її постійного оновлення та вдосконалення.

Валерій Олексієнко, викладач Дігтярівського професійного ліцею Чернігівської області презентував відеоматеріал зустрічі учасника АТО з учнями та розкрив особливості військово-патріотичного виховання учнів у позаурочний час. Викладач Маріупольського професійного ліцею автотранспорту, Олександр Куркчи, поділився досвідом формування національної самосвідомості юнаків у процесі військово-патріотичного виховання та важливістю психологічної готовності учнів будь-якої миті стати на захист Батьківщини.

Доповідач від Миколаївської області, Сіміон Кипер, ознайомив учасників вебінару з системою роботи по формуванню практичних навичок і вмінь учнів Миколаївського професійного ліцею. Наталія Шаповалова, директор НМЦ ПТО у Миколаївській області, зазначила, що навчальні заклади області тісно співпрацюють з військовими частинами, що також позитивно впливає на розвиток практичних навичок в учнів.

Однією з форм закріплення практичних навичок в учнів є проведення Дня цивільного захисту в ПТНЗ. Олександр Смирнов, викладач Краматорського центру професійно-технічної освіти, розкрив особливості організації, підготовки і проведення Дня цивільного захисту та презентував відеоматеріал заходів,  які він щороку проводить в навчальному закладі.Віктор Шаповал, викладач Нововолинського ВПУ Волинської області, у своєму виступі розповів про розширення змісту та географії навчальних занять як аспекту практичної спрямованості викладання предмета «Захист Вітчизни».

Досвідом проведення нетрадиційних уроків на базі військових формувань поділилася Ірина Дяченко, викладач Костянтинівського професійного будівельного  ліцею, яка систематично проводить уроки мужності на базі Костянтинівського відділу поліції.

На жаль, через відсутність зв’язку не зміг доповісти практичний психолог Авдіївського професійного-технічного училища, Олександр Пархоменко, з інформацією про значення військово-патріотичної гри «Джура» у вихованні національної самосвідомості та патріотизму. Проте,  присутні змогли переглянути презентацію та відеоматеріал про участь команди Авдіївського ПТУ «Східні вовки» у Всеукраїнському етапі «Джури».

Побажаннями творчої наснаги, успіхів та мирного неба Едуард Гончаров завершив вебінар. Учасники заходу висловили щирі слова вдячності організаторам за цікавий та корисний матеріал від досвідчених викладачів Донецької, Чернігівської, Миколаївської та Волинської областей. 

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa