Відкриття молодіжного центру на базі ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище»

Відкриття молодіжного центру на базі ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище»

5 квітня 2017 року в гуртожитку ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» було урочисто відкрито Молодіжний центр.

Відкриттю передувала кропітка і плідна робота багатьох людей. Представництво Датської Ради у справах біженців в Україні стало ініціатором даного проекту, уряд Сполучених Штатів Америки профінансував його, представники Маріупольської Спілки Молоді доклали максимум зусиль для того, щоб приміщення майбутнього Центру було красивим, сучасним та комфортним.

П’ять місяців представники Маріупольської Спілки Молоді Юліанна Новгородцева, Анастасія Новгородова  та Марина Ємцева проводили тренінги з учнівською молоддю та педагогічними працівниками Краматорського вищого професійного училища та Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища. За цей час молоді тренера зуміли згуртувати навколо себе найактивніших підлітків, які прагнуть розкрити свої таланти, реалізувати свої ідеї і проекти, знайти однодумців та з користю проводити вільний час.

Паралельно з проведенням тренінгів велася підготовка до відкриття Молодіжного Центру. Вагомий внесок у справу створення Центру зробили представник Маріупольської Спілки Молоді Сергій Пікалов та координатор проекту – Анжела Петах. Його відкриття стало важливим етапом реалізації проекту «Соціально-правовий захист, життєзабезпечення і життєва підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України».

На урочистій церемонії були присутні почесні гості з Данії та США, представники влади: заступник губернатора Донецької області Ігор Стокоз, директор департаменту освіти і науки ДонОДА Надія Оксенчук, заступник Краматорського міського голови Наталія Чукова, начальник управління з гуманітарних питань Краматорської міської Ради Андрій Гореславець, директор НМЦ ПТО в Донецькій області Едуард Гончаров та ін.

Директор Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища Олександр Бондаренко привітав всіх гостей заходу. Він висловив слова подяки представникам американського уряду, Датської Ради у справах біженців та Маріупольської Спілки Молоді за створення Молодіжного Центру на базі гуртожитку саме нашого навчального закладу, адже в гуртожитку училища на сьогоднішній день проживає 155 учнів, з них – 90 осіб – діти-сироти та діти, позбавлені батьківської опіки, які в своїй більшості є внутрішньо переміщеними особами. І саме вони найбільше потребують уваги і піклування з боку дорослих.

 Глава представництва Датської Ради у справах біженців Крісті Зонголович подякувала всім за участь в створенні Молодіжного Центру, зазначивши, що це невеликий, але важливий об'єкт, в якому підлітки будуть проводити вільний час після навчання. Молодь Краматорська і переселенці пережили три складних роки і зараз важливо, щоб вони могли отримати психологічну підтримку, повірити в себе, знайти своє місце в житті.

Почесних гостей заходу духмяним короваєм зустрічала учениця ІІ курсу Альона Тягній, а право перерізати червону стрічку було надане представниці уряду Сполучених Штатів Америки, заступнику губернатора Донецької області Ігорю Стокозу та директору ДНЗ «Краматорське ВПТКУ» Олександру Бондаренку.

 Молодіжний центр – це простір для організації дозвілля підлітків і молоді, хороша можливість реалізувати свій потенціал, розвиватися і знаходити однодумців. Це місце, де кожен може почуватися вільно, знайти собі заняття по душі.

Для нас важливо, щоб у наших учнів було місце, де вони зможуть спілкуватися з однолітками, розвивати свої таланти, цікаво проводити позаурочний час, тому колектив училища обіцяє надавати всіляку підтримку та необхідну допомогу співробітникам Центру в їх роботі.

Заст. директора з НВР – Людмила Кравченко

 

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa