Репортаж про роботу викладача Красноармійського професійного ліцею міста Покровська Донецької області в журі фінального етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Репортаж про роботу викладача Красноармійського професійного ліцею міста Покровська Донецької області в журі фінального етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

        Ось і завершився ХVІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Перевіряти конкурсні роботи ІV (фінального) етапу зібралися до Києва кращі  викладачі української мови всієї України.

        На замовлення Ліги Українських Меценатів від професійно-технічних навчальних закладів Донецької області Навчально-методичний центр ПТО рекомендував одного з кращих викладачів української мови – Циганок Олену Миколаївну, викладача Красноармійського професійного ліцею. Олена Миколаївна поділилася своїми враженнями від роботи в журі найвищого рангу. Надаємо вашій увазі її репортаж.

        Відразу по прибуттю до Києва, до Інституту української мови НАН України,  розпочався такий важкий, але й такий потрібний і відповідальний труд з перевірки конкурсних робіт.

        Відомий українознавець, Олександр Вікторович Заболотний – автор підручників з української мови,  нарівні з усіма експертами перевіряв конкурсні роботи. Його консультативна допомога, веселий відкритий характер виявилися безцінними на важкій ниві перевірки кількох сотень конкурсних робіт.

        Конкурсні роботи було розподілено за класами, створені експертні групи для кожної паралелі. Організатори конкурсу передбачили матеріально-технічне забезпечення для безперебійної перевірки робіт.

        Компетентне журі засідало з 9:30 до 18:00 щодня, з понеділка  третього квітня по п’ятницю сьомого квітня. Траплялися дуже неординарні, цікаві роботи школярів та учнів ПТНЗ, які доводять, що не перевелися світлі розуми в Україні, і на зміну нам ростуть майбутні спеціалісти високого класу.

        Але всьому настає кінець, як сказав директор Інституту української мови НАН України Гриценко Павло Юхимович, прощаючись із творчими групами. Закінчилась і перевірка, визначилися переможці фінального етапу Міжнародного конкурсу. Їх оголосять згодом наказом Міністерства освіти і науки України. 

        На завершення роботи викладачів, які відмінно попрацювали членами журі та експертами, нагородили Подячними Дипломами за підписом Міністра МОН Лілії Гриневич  та цінними подарунками – книгами. А що може бути ціннішим в наш час за книгу?!

        Враження від поїздки, спілкування з висококваліфікованими колегами, знавцями української мови та патріотами нашої держави, організаторами конкурсу та представниками Ліги Українських Меценатів були якнайкращими.  Електронні адреси та адреси особистих сайтів і блогів, телефони й адреси колег з усієї України – це безцінне надбання допоможе в майбутньому на найвищому рівні продовжити викладання нашої співучої української мови.

         Навчально-методичний центр ПТО у Донецькій області висловлює щиру подяку особисто Олені Миколаївні Циганок та адміністрації Красноармійського професійного ліцею за гідне представлення професійно-технічної освіти Донецької області на всеукраїнському рівні.

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa