Представники профтехосвіти Донецької області взяли участь у Всеукраїнській нараді «Упровадження елементів дуальної форми навчання в професійну підготовку кваліфікованих робітників у 2017-2018 навчальному році»

Представники профтехосвіти Донецької області взяли участь у Всеукраїнській нараді «Упровадження елементів дуальної форми навчання в професійну підготовку кваліфікованих робітників у 2017-2018 навчальному році»

17 березня 2017 року при Департаменті професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України відбулася Всеукраїнська нарада з питань упровадження елементів дуальної форми навчання в професійну підготовку кваліфікованих робітників у 2017-2018 навчальному році. Нарада організована Департаментом професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України, Федерацією роботодавців України, Інститутом ПТО НАПН України.

Катерина Мірошниченко – заступник директора департаменту ПТО МОНУ охарактеризувала сутність дуальної системи навчання, наголосила на нагальності введення елементів дуальної системи в професійну освіту України, підкреслила, що декілька ПТНЗ зголосилися взяти участь у експерименті щодо впровадження можливих форм дуальної системи в навчальний процес у своїх закладах. Академік-секретар відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Неля Ничкало, повідомила про багаторічні дослідження фахівців з даного питання, висловила слова вдячності учасникам експерименту і запевнила у всебічній підтримці початківців Академією ПНУ.

Ірина Савченко – вчений секретар Національного центру «Мала академія наук України» МОНУ і НАН України, кандидат педагогічних наук проаналізувала переваги дуальної системи навчання на прикладі досвіду Німеччині, яка впровадила дану систему і успішно працює вже протягом багатьох років.

Від роботодавців з підтримкою впровадження елементів дуальної форми навчання виступили Голда Виноградська – радник Міністра освіти і науки України, голова Громадянської Спілки «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «ФЕШН ГЛОБУС ЮКРЕЙН» і Анатолій  Гармаш – директор департаменту з питань розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності Федерації Роботодавців України.

Валентина Радкевич – директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, дійсний член-кореспондент НАПН України загострила увагу учасників наради на практико спрямованому навчанні і не обов’язково це має бути дуальне, а от практичне – обов’язково. Підкреслила важливість впровадження нового покоління Стандартів ПТО на компетентнісній модульній основі. Причому розробляти модулі повинні уміти виключно всі педагоги ПТО –  в тому числі і викладачі, і майстри виробничого навчання.   

Досвідом впровадження елементів дуальної форми навчання поділилися представники ПТНЗ – учасників експерименту, роботодавці, соціальні партнери, представники НМЦ ПТО областей України.  

Підсумовуючи результати засідання, Катерина Мірошниченко – заступник директора департаменту ПТО МОНУ, ще раз звернула увагу, що при дуальній формі навчання виробниче навчання і практика можуть бути не тільки на одному виробництві – їх може бути два і більше. А робочі навчальні плани, створені спільно з роботодавцями, підписувати необхідно також і в Інституті модернізації змісту освіти МОНУ, і в Департаменті ПТО МОНУ.

Вікторія Карбишева – заступник директора Департаменту ПТО МОНУ – начальник відділу організаційно-педагогічної діяльності та соціальних питань надала консультацію щодо організації і проведення Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkillsUkraine і звернула увагу, що умови проведення даного конкурсу і компетенції практично не змінені.

На завершення наради ПТНЗ Київщини представили два нових проекти, над якими наразі працюють.  

Від професійної освіти Донецької області в нараді взяли участь: заступник директора НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Світлана Ревякіна, та педпрацівники ПТНЗ, на базі яких буде здійснюватися впровадження елементів дуальної форми навчання з конкретних робітничих професій у навчально-виробничий процес – Наталія Білик, старший майстер Краматорського вищого професійного училища, Анатолій Комісаренко, викладач спецдисциплін з професії «Оператор поста керування» Маріупольського вищого  металургійного професійного училища, Артем Сорочинський, старший майстер ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО».

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa