19.04.2018 р. Білоцерківським інститутом неперервної професійної освіти МОН України проведено пленарне засідання ІХ Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції "Інноваційна професійна освіта: пошуки шляхів оновлення".

Матеріали Інтернет-конференції:

1. Презентація Харагірло_В.Є._БІНПО

2. Презентація Гончарова_Е.В._НМЦ_ПТО_у_Донецькій_області

3. Презентація Радченко_О.Б._БІНПО

4. Презентація Коваль_Л.Є._БІНПО

5. Презентація Юденкова_О.П._ДНЗ_МВПУ_ПІТ

 

 

 

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

В ГІРНИЦЬКОМУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОМУ УЧИЛИЩІ  

 

Покоління відходить, й покоління приходить, а земля віковічно стоїть!Старий завіт (Екл. 1:4)

 

22 квітня на планеті відмічається Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей всього світу в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарує нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті.

Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря. В цей час ми згадуємо про страшні екологічні катастрофи і кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища, поборовши в собі байдужість.

Людство в змозі істотно поліпшити умови, які склалися в біосфері планети. У розв’язанні цього завдання важливу роль відіграють екологічні освіта та виховання всього населення, особливо молоді, якій жити й працювати в третьому

тисячолітті.

З цією метою, класним керівником Довгоброд Л. В., проведена виховна година «Земля квітуча не руїна, потрібна людям на добро» в групі № 79, присвячена Міжнародному Дню Землі. Учні ознайомилися з історією свята, переглянули презентації та відеоролики, з’ясували, що День Землі має неофіційний символ – це зелена грецька літера Тета на білому тлі, а неофіційний прапор – зображення земної кулі на темно-синьому тлі.

 Було влаштовано флешмоб, до якого долучилися учні групи 78. Всі учасники дружно одягнули патріотичні футболки і з кульками в руках, вишикувавшись на подвір`ї, відтворили зображення планети Землі, як символ єдності нашої держави та миру в усьому світі.

У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Дбайливе ставлення до природи,

навколишнього природного середовища – важливий крок на цьому шляху, бо все велике починається з маленького.

Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! З Днем Землі!

День відкритих дверей в ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей»

         19 квітня 2018 року Державний навчальний заклад «Слов’янський професійний аграрний ліцей» провів День відкритих дверей для учнів міста Слов’янська, району та роботодавців. Святкування розпочалося промовою директора ліцею Гончарова Л.В., який представив гостей.

 

         На святі були присутні учні та викладачі Билбасівської опорної школи, Билбасівської ЗОШ, ЗОШ № 10 та запрошені гості:  Лаврик Владислав Олександрович - заступник голови Донецької облдержадміністрації, Дзигім Олександр Валентинович – заступник директора департаменту агропромислового комплексу Донецької ОДА, Смик Інга Анатолівна – головний спеціаліст відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації,  Шумський Роман Федорович – голова асоціації фермерів Слов’янського району, Маркевич Іван Іванович – голова будівельної організації, Сметанкін Сергій Вадимович – приватний підприємець, фермер.

          Потенційним абітурієнтам та запрошеним гостям було представлено навчальні кабінету, лабораторії, майстерні. Учні другого, третього курсів виконували  вправи з водіння автотранспортної техніки, тракторів. За традицією, наприкінці свята, майбутні учні мали змогу проїхатися на навчальній техніці. 

Відбувся обласний етап фінальних змагань з легкої атлетики Спартакіади Донецької області 2017/2018 навчального року серед учнів закладів професійної освіти

  18 квітня 2018 року на базі ДНЗ «Костянтинівське ВПУ» відбулися  регіональні  змагання  з легкої атлетики Спартакіади Донецької області 2017 – 2018 років серед учнів закладів професійної освіти.

  В спортивному заході прийняли участь три команди: ДНЗ «Костянтинівське ВПУ» (113), СБРЦПО ім. П.Ф. Кривоноса (56) м. Слов’янськ, ЛПТУ (119) м. Лиман.

Змагання проводились з метою популяризація  легкої атлетики  серед учнівської молоді, підвищення рухової активності учнівської молоді та пропаганди здорового способу життя.

          Програма змагань:

Юнаки :  Біг – 60м, 100м, 200м;

                Естафета – 4х100м.

Дівчата :  Біг – 60м, 100м, 200м;

                 Естафета – 4х100м.

Місця розподілились таким чином:

І – ДНЗ «Костянтинівське ВПУ»;

ІІ - СБРЦПО ім. П.Ф. Кривоноса;

ІІІ - ЛПТУ м. Лиман.

Всі команди-учасниці були нагороджені грамотами Донецького обласного відділення (філії) КФВС МОН України, а команда-переможець – ще й кубком департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації.

    На виконання плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної роботи у Донецькій області 17 квітня 2018 року на базі Краматорського вищого професійного металургійного училища був проведений Круглий стіл «Свято педагогічної творчості» для педпрацівників легкої промисловості та сфери послуг ЗП(ПТ)О Краматорсько-Слов’янського, Бахмутського і Покровського методичних об’єднань.

       З привітальним словом звернулась до присутніх заступник директора з НВР Краматорського ВПМУ Потапова Наталія Миколаївна, яка надала інформацію про історію навчального закладу та перелік професій, за якими ведеться підготовка кваліфікованих робітників. Вона підкреслила важливе значення методичних заходів з педпрацівниками, які проводить НМЦ ПТО у Донецькій області, з метою стимулювання пошуку нових засобів і шляхів навчання учнів, активності педпрацівників, прагнення до самоосвіти, підвищення у педагогів вимогливості до себе і своєї методичної майстерності, до самоаналізу і результатів своєї педагогічної діяльності.

        Відкрила роботу Круглого столу методист НМЦ ПТО у Донецькій області Наталія Бондаренко і ознайомила педагогічних працівників з планом роботи.

        В рамках відкритого диспуту були заслухані презентації досвіду роботи Ірини Бойко, викладача професійно-теоретичної підготовки Краматорського вищого професійного металургійного училища; Марини Летенко, майстра в/н ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти»; Ольги Рипунової, викладача професійно-теоретичної підготовки Слов’янського БРЦПО ім. П.Ф. Кривоноса і Анни Мягкої, майстра виробничого навчання Краматорського вищого професійного училища.

        Цікавими і змістовними були презентації роботи педагогів з застосуванням різноманітних форм і методів організації освітнього процесу для розвитку творчих здібностей на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки в навчальних закладах. Активно пройшло обговорення питань методики, педагогіки та педагогічної психології.

       Проведена ділова гра «Цікаві яблука»розкрили вміння майстрів виробничого навчання і викладачів вирішувати нестандартні педагогічні ситуації, які можуть трапитись на уроках.

       В ході роботи Круглого столу педагогами ЗП(ПТ)О були обговорені важливі питання: розвиток творчих здібностей учнів, зайнятість учнів в позаурочний час, складності виховного процесу і співпраця з батьками учнів тощо.

     На прикінці заходу присутні зазначили, що методична робота, яка організована в ЗП(ПТ)О: Костянтинівському вищому професійному ліцеї, Слов’янському БРЦПО ім. П.Ф. Кривоноса, Костянтинівському професійному будівельному ліцеї,   Краматорському вищому професійному училищі, ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» дає можливість підвищувати професійну майстерність педагогів, що в свою чергу позитивно позначається на результатах підготовки кваліфікованих робітників з професій легкої промисловості та сфери послуг і популяризації професійної освіти серед випускників шкіл міст.

      Всі присутні висловили щиру подяку за теплий і гостинний прийом адміністрації Краматорського вищого професійного металургійного училища і особисто заступнику директора з НВР Потаповій Наталії Миколаївні.

У ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» за традицією в квітні місяці пройшов предметний тиждень фізики «Фізика – основа і опора всіх без виключення наук!»

                                                                                                      Фізика написана у великій книзі,

 яка завжди відкрита у нас  перед

очима, - я маю на увазі Всесвіт….

Г. Галілей

У сучасному освітньому процесі в ЗП(Т)О невід’ємною складовою  є позаурочна робота, оскільки саме позаурочні заходи дозволяють вийти за рамки заняття у сферу практичного використання знань, у ту галузь, де ці знання підкріплюються,  поповнюються, збагачуються і, де на основі глибшого пізнання розвивається інтерес до предмета,  професії,  проявляються творчі здібності особистості.

Так, у ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» уже за доброю  традицією в квітні місяці проходив предметний тиждень фізики.

Протягом тижня проходили різноманітні заходи:  проведено усний журнал «Фізика в моїй професії», конкурс стіннівок, презентацій, навчальних проектів, засідання гуртка «Фізика  навколо нас», розважально-пізнавальна гра «Еврика».

12 квітня в Україні святкують День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації та космонавтики. Учні Центру теж готувалися до цього свята та провели низку заходів. На  святковій лінійці  учні виступили з цікавими повідомленнями про розвиток космонавтики в Україні, розповіли про першого та поки що єдиного космонавта незалежної України – Леоніда Каденюка, переглянули цікавий відеофільм про маловідомі факти з життя космонавта.

В бібліотеці навчального закладу діяла виставка літератури, плакатів та періодики «Україна – космічна країна!», яку відвідали учні з усіх навчальних груп та відбувся позаурочний захід з однойменною назвою.

Закінчився тиждень фізики інтелектуальною грою «Кращий знавець фізики», де перемогу здобув учень групи СШП-17 Халявкін Микола.

Серед презентацій, найкращу підготував учень гр. ОПО-17     Зозенко Олександр, найкраща стіннівка в учнів гр. ОПО-15, а найкращий навчальний проект в учня гр.ОПО-16 – Науменко Дмитра. Молодці!      Переможці були нагороджені солодкими призами та заохочені додатковими балами з предмету.

Проведення предметних тижнів в Краматорському центрі професійно-технічної освіти націлено на формування пізнавальних інтересів, підвищення професійного рівня, розвиток творчої активності учнів. Тож не дивно, що проведення предметного тижня фізики стало доброю традицією нашого навчального закладу.

Сторінка 1 із 239

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa