Середа, 19 лютого 2020 11:24

Пекучий біль - Афганістан...

Пекучий біль  -  Афганістан...

 

Афганська війна… Брудна, неоголошена. Та хіба війни бувають чистими?!  

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів України, долею одягнених у солдатські шинелі.

        Тридцять один рік тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Закрилася остання сторінка героїчного і драматичного літопису. Перестали йти похоронки з Кандагара і Гардеса, Джелалабада і Кабула. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

В ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» щорічно шанують пам'ять тих, хто загинув на чужій землі та кланяються тим хто прийшов з війни живим.

Низка заходів до цієї трагічної події розпочалася 12лютого з лінійки–реквієма «Афганістан - ти біль душі моєї»Були показані кадри з документальних фільмів, наведена страшна статистика афганської війни, звучали вірші про війну, «афганські» пісні. Ведучі нагадали, що в цій війні героїчно загинув випускник нашого навчального закладу Юрій Лук'янов. В Центрі свято шанують його пам'ять. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих в цій жорстокій війні. Лінійка не залишила байдужим  жодного учня.    

Проникливою, хвилюючою, по родинному теплою стала зустріч з ветеранам Афганістану Мілентєєвим О.Є., Дороховим Д.М. в бібліотеці навчального закладу. Воїни-інтернаціоналісти своїми розповідями про страшні реалії війни перенесли присутніх в атмосферу вірності військовому обов’язку та доблесті воїнів, що дали присягу Батьківщині. Поетичні рядки, що прозвучали на зустрічі, не залишили байдужим жодного учня, ще раз нагадавши, якою жорстокою була війна. Особливо зворушливо сприймались «афганські» пісні у виконанні Мілентєєва Олександра Євгеновича. Учні, затамувавши подих, уважно слухали і просили заспівати ще.

Ветерани побажали молоді мирного неба,міцного здоров’я, наснаги, цінувати кожний прожитий день.

Зустріч закінчилася зворушливими словами учнів: «Ми пишаємосявашою мужністю, героїзмом, подвигом.! Довгих років життя вам! Ми – молоде покоління не забудемо вас і ці жахливі сторінки Афгану!»

А вже 14.02.2020 року учні Краматорського Центру взяли участь у міському мітингу, присвяченому вшануванню учасників бойових дій на території інших держав. Хвилиною мовчання та покладанням квітів юнаки вшанували пам’ять тих, хто не повернувся з чужої війни, бо поки жива пам'ять про подвиг, жива і свідомість нації.

18 лютого, на ранкову лінійку завітав ветеран афганської війни Дорохов Д. М. Від імені Краматорської спілки ветеранів Афганістану висловив слова подяки всьому педагогічному колективу ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» за гідне виховання учнівської молоді, формування в них національної та патріотичної свідомості. Дмитро Михайлович побажав учням і педагогічному колективу  ніколи більше не зазнати жахів війни, добра, миру і достатку, злагоди на довгі літа!


        З 11 по 14 лютого 2020 року в ДНЗ «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» відбувся чотирьохденний тренінг «Базові навички медіатора/медіаторки служби порозуміння закладу освіти». Його було проведено тренерами-медіаторами Удутом Миколою, Гурою Надією та Марушенко Валерією, а координатором заходу виступила вихователь гуртожитку Ульяненко Оксана. Навчання пройшли десять здобувачів освіти першого та другого курсів училища, а також представники педагогічного колективу.

 

       Під час навчання учасники тренінгу переконалися, що медіація – це один з інструментів вирішення конфліктів, який є першим та, мабуть, найважливішим кроком до примирення і миробудування.

       Отже, тренінг закінчився, а плідна праця для «новоспечених» медіаторів та медіаторок в нашій Службі порозуміння «Аватар» розпочалася!

     Висловлюємо подяку ГО «Ластрада Україна» за допомогу та підтримку нашої Служби порозуміння.

 

 

Співпраця із навчальними закладами, роботодавцями та Центром зайнятості - новий напрям профорієнтаційної роботи

Сьогодні актуальними є інноваційні підходи до профорієнтаційної роботи.

В умовах, коли щорічно з'являються нові професії, коли наукова революція розвивається – ринок праці потребує кваліфікованих кадрів.

Суспільство потребує роз'яснювальної роботи щодо професій, які є необхідними в нашій державі. Якщо ж вибір професії зроблено необгрунтовано, то вона не принесе людині задоволення, і психологічно особистість не буде готова до кращих результатів та показників. Особистість буде деградувати і її оточення матиме несприятливий психологічний клімат.

Саме тому, за ініціативи директора Маріупольського професійного ліцею автотранспорту Головань Віри Іванівни 11 лютого 2020 року у МПЛА був проведений круглий стіл за участю керівництва та представників міського центру зайнятості, методично - консалтингового Центу Маріупольської міської ради, директорів закладів освіти Лівобережнього району та представників роботодавців - ПАТ «МК «Азовсталь» та ТОВ «Маріта».

Представниками підприємств - роботодавців до уваги присутніх була наведена інформація про наявність вакансій, рівень заробітної плати, можливість кар´єрного зростання робітників.

Керівництвом центру зайнятості було донесено до присутніх дуже важливу інформацію, а саме про ринок праці, про потребу роботодавців в розрізі професій, наголосивши при цьому про пріоритети робітничих професій.

     Директор ліцею Віра Іванівна Головань ознайомила присутніх з історією навчального закладу, переліком професій та напрямами підготовки у ліцеї, досягненнями учнів та випускників, участю ліцею у міжнародних проєктах, із навчально - матеріальною базою ліцею та побутовими умовами.

Профорієнтаційна робота буде досить ефективною лише при спільному партнерстві, адже розвиток трудового потенціалу закладається в школі. І від того, як зорієнтований буде випускник, залежить його майбутнє. Тому наступним етапом комплексу заходів стане проведення професіографічних екскурсій на виробничі підприємства регіону за напрямками професійної діяльності, з урахуванням анкетного опитування конкретних учнів з метою ознайомлення з тою чи іншою професією наживо.

Круглий стіл завершився розумінням всіх учасників, що тільки спільна робота роботодавців, фахівців служби зайнятості та навчальних закладів допоможе випускникам зробити правильний вибір майбутнього професійного шляху та сприятиме їх професійному розвитку.

Представник професійної освіти Донеччини взяв призове ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище»

       У Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України 12-14 лютого 2020 р. відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності „Енергія і середовище” під гаслом “Збережемо енергію – збережемо Планету”.

      Конкурс проведений за підтримки співорганізаторів – громадської організації «Екологічний клуб Еремурус – Україна» та Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви. та спонсорів заходу: Партнерської мережі «Освіта для сталого розвитку», Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви.

       На урочистому відкритті фіналістів конкурсу тепло привітали:

-ВолодимирВербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України; доктор педагогічних наук, професор;

-ОлександрНедбайло, доктор тeхнічних наук, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики НАН України;

-Наталія Валантирець, голова громадської організації «Екологічний клуб «Еремурус»;

-Володимир Шеремета, доктор богословських наук, керівник Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви;

-Кирило Томляк, Товариство з обмеженою відповідальність «КТ-Енергія».

Учень Маріупольського професійного ліцею автотранспорту Бублєй Владислав представляв на конкурсі роботу на тему «Створення екологічного транспорту з використанням інноваційних технологій».

         Цікавою і змістовно-науковою була зустріч зі Світланою Краковською, кандидатом фізико-математичних наук старшим науковим співробітником, завідуючою лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка поставила перед молоддю питання: «Кліматична криза: катастрофа чи можливості для людства?».

         Під час проведення фіналу для учасників була організована відкрита стендова презентація, під час якої відбулось наукове спілкування віч-на-віч та обмін досвідом.

       13 лютого фіналісти Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності „Енергія і середовище” захищали свої проекти та роботи перед поважним журі. На фінальний етап конкурсу зі 147 учнівських і студентських проєктів було відібрано лише 100 проєктів. За результатами голосування журі робота нашого Владислава Бублєя посіла почесне III місце.

       14 лютого для фіналістів та їхніх керівників Ірина Санковська, викладач кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка провела майстер-клас «Еконовини: «Екологічна компетентність у запитання і відповідях».

       Кожен учасник фіналу крім Грамот НЕНЦ МОН України отримав цінні та пам`ятні призи від Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і Партнерської мережі «Освіта для сталого розвитку».

       Учасники фіналу також мали змогу під час екскурсії навчальними експозиціями НЕНЦ ознайомитись з дивовижним світом рослин у зимовому саду, помилуватися експозицією акваріумних риб і рослин, амфібій і рептилій в аквакомплексі та живому куточку; відвідали музей хліба.

         Пишаємось нашим учнем та бажаємо подальших успіхів!

    На виконання плану роботи Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області 14 лютого 2020 року на базі Олександрівського професійного аграрного ліцею в межах атестації педагогічних працівників було проведено «Педагогічний бенефіс майстра виробничого навчання Пшиченко М. В.», який атестується атестаційною комісією департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

  На заході були присутні педагогічні працівники Краматорського, Покровського, Бахмутського регіональних методичних об’єднань.

       Відкрила захід Тетяна Долініна, завідувач кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області. Учасників педагогічного бенефісу привітав директор Олександрівського професійного аграрного ліцею Петро Гончаров. Він познайомив учасників заходу з історією ліцею, поділився планами колективу на майбутнє та побажав учасникам плідної роботи.

         Інна Шевченко, заступник директора з навчально-виробничої роботи Олександрівського професійного аграрного ліцею ознайомила учасників засідання з досвідом роботи майстра виробничого навчання Пшиченко Миколи.

      Микола Пшиченко, майстер виробничого навчання Олександрівського професійного аграрного ліцею після презентації свого досвіду роботи провів відкритий урок за темою «Підготовка МТА для основного обробітку землі».

    Підводячи підсумки уроку учасники заходу відмітили високий професіоналізм майстра виробничого навчання Пшиченко Миколи, зазначивши, що урок було проведено на високому педагогічному та методичному рівні.

  Наприкінці засідання учасники висловили подяку директору Олександрівського професійного аграрного ліцею Петру Гончарову та всьому колективу за гостинність та створені гарні умови для роботи.

 

Виховна година, присвячена протидії насильству у родині, у Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї

У світі постійно відбуваються війни, дискримінація, приниження гідності людини та порушення її прав і свобод. Прояви насильства порушують права людини, принципи демократичного суспільства. Особливим видом насильства є насильство в сім'ї, яке є найбільш небезпечним, бо має довготривалий за часом характер, і тим, що дитина переживає насильство з боку того, хто мав би захищати, підтримувати, а не кривдити її. Тому проблема сімейного насильства на сьогоднішній день є дуже гострою.

13.02.2020 року соціальним педагогом нашого ліцею Вікторією Губаревою для здобувачів освіти 1 та 2 курсів були проведені виховні години «Ми проти насилля», які направлені, в першу чергу, на збільшення знань про всі форми насильства та його попередження. Наприкінці заходу була проведена вправа «Який я є?».

Проведені виховні години стали приводом для аналізу власних дій та вчинків, сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності та поваги до іншої людини.

Сторінка 1 із 349

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa