Субота, 24 лютого 2018 16:28

Без мови немає народу

Без мови немає народу

21 лютого світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно увійшло тільки у 1999 році. І в Україні це свято також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

У ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти»   святкові заходи розпочалися 21 лютого з  урочистої лінійки «Розквітай же, рідна українська мово!», під час якої викладач української мови Роман Л.В. та учні–члени гуртка «Художнє слово» нагадали історію виникнення свята, наголосили, що кожнамованеповторна. Як не існує веселки без різнобарв’я кольорів, так не існує людства без барвистого вінка мов, однією з кращих квіток якого є наша українська мова — державна мова України. Ведучі привітали усіх присутніх з Міжнародним днем рідної мови та побажали, щоб рідне материнське слово стало для всіх нас оберегом.

 Цього ж дня учні та педагоги Центру долучилися до громадської акції «Калинова гілка» та написали диктант єдності  «Без мови немає народу». Творчий колектив учнів Центру взяв активну участь в обласному фестивалі «У колі братніх мов».

Протягом тижня у бібліотеці Центру працювала тематична виставка «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!» Плекати чудовий сад української мови, донесений до нас із глибини віків заохочували учнів майстри і класні керівники, провівши низку виховних годин з нагоди відзначення Дня рідної мови.

22 лютого усі бажаючі мали змогу долучитися до акції «Цукерки знань», де пригадували приказки та прислів'я, історію нашої країни, символи та обереги, змагалися у швидкості промовляння скоромовок. Без цукерки не залишився жоден учасник!

Викладачі української мови Приступа Я.О. та Роман Л.В. провели вікторину для шанувальників рідного слова«Подорож океаном рідної мови», у якій взяли участь учні груп 2 курсу. За звання кращих знавців рідного слова змагалися дві команди:«Юні філологи» та «Єдина сила». Гравці з букв одного слова складали і записували  інші слова, продовжували фразеологізми, показували за допомогою жестів зміст фразеологізмів, відгадували загадки тощо. У запеклій боротьбі гравці показували свої знання, а вболівальники активно підтримували свої команди.

Завершився тиждень поетичним конкурсом, де взяли участь найкращі читці-декламатори нашого навчального закладу.

Подібні заходи по збереженню і поширенню рідних мов служать зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

Година пам’яті почесному випускнику

ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

23 лютого 2018 р. у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» пройшов позакласний захід, присвячений почесному громадянину       м. Маріуполя, почесному випускнику нашого закладу Проценко Аркадію Дмитровичу, серце якого перестало битися 06 лютого 2017 р.

Народився в селі Ялта під Маріуполем. Батько, Проценко Дмитро, православний священик, був розстріляний 1937р.. Закінчив наш заклад у 1949 році,потім навчався у Харківському юридичному інституті.З 1961 року призначений на посаду директора Палацу культури заводу «Азовсталь».  У період 1968–1970 років – директор обласного драматичного театра в м. Маріуполь. З 1970 року знову посів посаду директора Палацу культури комбінату «Азовсталь». Високе звання почесного громадянина Маріуполя було присвоєно у 1999 р. за вагомий внесок в історико - краєзнавчу діяльність Приазов’я і розвиток культури Маріуполя. Він був засновником першого літературного музею при центральній бібліотеці в м. Маріуполі.  Аркадій Дмитрович написав 18 книг, де розкрив нові сторінки нашого міста, а також розповів про видатних діячів Приазов’я. Він завжди був гостем нашого Центру, ділився з учнями про цікаві моменти з свого життя,подарував всі книги нашому закладу і допоміг в оформленні нашого музею. На позакласному заході були присутні маріупольські поети: Шевченко А., Ричагов В., які читали свої вірші і поділилися спогадами  про А. Проценко.  

Дуже цікавими були спогади голови громадської організації «Мар’яна» Грендель Г.В., яка допомагала у видавництві книг нашого випускника.     

Ця година пам’яті надовго залишиться в нашій пам’яті.

Субота, 24 лютого 2018 15:53

Захист творчих (дипломних) робіт

          У рамках проведення державної кваліфікаційної атестації 22.02.2018 року в Торецькому професійному ліцеї пройшов захист творчих (дипломних) робіт у випускній групі № 29 з професії офіціант 4-го розряду під керівництвом викладача спецдисциплін Злобіної О.В.

          Захист учнівських творчих робіт складався з таких етапів: представлення членів творчої групи з зазначенням виконаної ними роботи; демонстрація кінцевого продукту творчої роботи – тематичних сервіровок та меню, а також звіту-презентації щодо організації та обслуговування тематичного заходу.       

До уваги державній кваліфікаційній комісії були представлені творчі роботи за темами:

-        Організація та обслуговування тематичного заходу «8 березня» на 10 осіб;

-        Організація та обслуговування тематичного заходу «Романтична вечеря» на 2 особи;

-        Організація та обслуговування тематичного заходу «Різдво Христове» на 10 осіб;

При виконанні творчих (дипломних) робіт, учні на високому та достатньому рівні продемонстрували не тільки свої професійні компетентності, але й здатність працювати в команді, вирішувати проблемні ситуації, швидко орієнтуватися в інформаційному просторі, використовувати сучасні інформаційні технології.

    Виготовлені учнями випускної групи ТПЛ творчі роботи: зразки меню, тематичні сервіровки столів, презентації поповнять комплексне методичне забезпечення професії офіціант, стануть у нагоді викладачам та майстрам виробничого навчання при підготовці майбутніх кваліфікованих робітників. 

21 лютого 2018 року в Маріупольському професійному ліцеї сфери послуг відбувся захід до Міжнародного дня рідної мови

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова,

ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ

складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почуття.

Панас Мирний

 

     Мета проведення заходу полягала у підвищенні загальної мовної культури, прищепленні любові до української мови, формуванні відчуття краси рідної мови та розвитку мовленнєвих здібностей учнів.

У заході брали участь учні І курсу . Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, згадати про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Ведучі свята налаштували теплу атмосферу.

Були проведені наступні  заходи:

-        презентація з теми: «Історія виникнення та розвитку Міжнародного дня рідної мови»;

-        український народний танок;

-        гуморески;

-        сценка сучасних героїнь комедійної п’єси І. Нечуя-Левицького «Баби Параска та Палажка» на тему «Культура спілкування»;

-        читання  патріотичних поезій  про красу та багатство рідної мови;

-        диктант єдності серед учнів;

-        виставка книжок «Наша мова - серце наше».

Захід підготувала вчитель української мови та літератури Кірюта Катерина Петрівна.

«Калейдоскоп професійної майстерності» на базі Маріупольського вищого металургійного професійного училища

 

Атестація -  це підсумок професійної майстерності педагога, демонстрація найкращих професійних умінь, це новий етап на шляху до підняття авторитету серед колег та учнів, змога проявити свої здібності. Але атестація  – це й свято великої, щедрої  душі, свято творчості педагога.

22 лютого 2018 року на базі Маріупольського вищого металургійного професійного училища (МВМПУ) відбувся регіональний методичний захід «Калейдоскоп професійної майстерності», присвячений праці майстрів виробничого навчання,  які крок за кроком йшли до важливої події - атестації.

Мета заходу: 

  • презентувати педагогічний досвід майстрів виробничого навчання, які атестуються;
  • розвивати в них уміння об'єктивно оцінювати результати своєї праці;
  • активізувати їхню творчу професійну діяльність.

На методичному заході були присутні педагогічні працівники ЗП(ПТ)О  Маріупольського методичного об’єднання, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Глобіна Н.С., адміністрація та педпрацівники МВМПУ.

«Калейдоскоп професійної майстерності» відкрив директор МВМПУ Єфименко О.С. Він привітав всіх присутніх, дав коротку характеристику на кожного учасника та ознайомив з програмою заходу.

Майстри виробничого навчання МВМПУ: Коюда О.В., Кокарева Т.В., Костецька А.А., Мар’єнко Л.В. та Чупир Т.І. представили присутнім доповіді та електронні портфоліо.  Також була підготовлена виставка  методичних напрацювань цих педагогів.

Наступним етапом заходу було відвідування майстерень, де проводилися конкурси професійної майстерності серед учнів: «Кращий кухар», «Слюсарна майстерність», «Кращий машиніст крана», «Кращий газорізальник». Конкурси проводили майстри в/н, що атестуються.Святкове дійство мало на меті продемонструвати знання і вміння кращих учнів, ознайомити гостей та учнів з можливостями, які відкриваються перед майбутніми професіями.

Завершився методичний захід обговоренням за круглим столом. Ніна Сергіївна Глобіна підвела підсумки.

   З упевненістю можна стверджувати, що учасники заходу  володіють сучасними освітніми методиками і технологіями, активно їх впроваджують, використовують і поширюють в професійному середовищі.

Субота, 24 лютого 2018 14:00

«День пам’яті Небесної Сотні»

    20 лютого учні ліцею приймали участь в заходах з вшанування Героїв Небесної Сотні. В ліцеї було проведено ряд заходів: виховні години  «День пам’яті Небесної Сотні».

       Герої не вмирають. В бібліотеці ліцею розгорнута кижково-ілюстративна виставка “Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії України”, зустріч з учасником події на майдані героєм України Адамовським А.Я.
           

                 Також учнівський та педагогічний колективи відвідали захід в районному будинку культури, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Державна кваліфікаційна атестація у Родинському професійному ліцеї

          Необхідність в енергетичному забезпеченні країни – гостре питання сьогодення. Для отримання енергії необхідно враховувати багато факторів. Найголовніший з яких – забезпечення безперебійної роботи багатьох приборів. Електрослюсар підземний і машиніст підземних установок – одні з провідних професій на шахті. Потреба в них з кожним роком зростає.

          21 лютого учні  IVкурсу Родинського професійного ліцею захищали дипломні роботи освітньо-квалафікаційного рівня «Кваліфікований робітник» за професією «Електрослюсар підземний; машиніст підземних установок». Очолив комісію представник Державного підприємства «Вугільна компанія «Краснолиманська»  Костєв М.С. Юнаки показали високий рівень обізнаності в сфері сучасних вугільно-промислових технологій. Комісією були відзначені дипломні роботи Турченко Андрія та Яроша Вадима, які отримали дипломи з відзнакою.

          Захист дипломних робіт став звітом професійного ліцею перед підприємством-замовником кваліфікованих робітників, показником його продуктивної праці та старань педагогічного колективу, що мають свої відображення у високому рівні підготовки фахівців. 

Випускний в Краматорському вищому професійному училищі - хвилююче свято для всіх!

21 лютого 2018 року в Краматорському вищому професійному училищі відбувся випускний для 46 учнів, які завершили повний курс навчання та успішно склали державну кваліфікаційну атестацію за професіями: «Верстатник широкого профілю», «Перукар (перукар-модельєр), манікюрниця» і спеціальністю «Технологія обробки металів на верстатах і автоматичних лініях». Серед них 33 випускника - отримали дипломи кваліфікованих робітників, 13 - дипломи молодших спеціалістів, 9 - отримали дипломи з відзнакою, 15 – нагороджені грамотами за активну участь в житті училища! Молодці, випускники, так тримати!

І яке ж свято без гостей? Ось і в цей день нас прийшли привітати наші давні друзі та партнери - представники трудового колективу ПрАТ «НКМЗ»: Цельнік В.В. - начальник відділу кадрів і режиму й Ворочек Б.І. - начальник відділу розвитку персоналу та управління знаннями.

Ось вже 77 років Краматорське ВПУ і ПрАТ «НКМЗ» об'єднують ділові виробничі відносини, які дають позитивні результати в професійній підготовці наших учнів. А підсумок цієї плідної співпраці – працевлаштування на  НКМЗ всіх випускників машинобудівного профілю. Наші учні з глибокою повагою ставляться до своїх наставників, схиляючись перед їх професіоналізмом, творчим потенціалом, доброзичливістю і чуйністю.

Багато було поздоровлень і побажань в цей знаменний день. Але найголовнішим було напутнє слово Заслуженого працівника освіти України, депутата Краматорської міської ради, директора Краматорського ВПУ Купрікова М.Г.

               Випускний - хвилююче свято для всіх: для батьків, які допомагали своїм дітям долати ще одну сходинку під назвою «життя», для педагогів, які заслужено пишаються кожним своїм випускником і, звичайно ж, це свято дороге самим випускникам. Вони будуть згадувати роки навчання в Краматорському ВПУ, як найяскравіші, цікаві, наповнені новими враженнями, зустрічами, дружбою!

Субота, 24 лютого 2018 13:24

Як парость виноградної лози…

Як парость виноградної лози…

Кожен із нас цінує і поважає рідну мову, та всіх нас об’єднує одна країна – наша Україна.

У Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту навчаються представники декількох національностей, тому щороку 21 лютого Міжнародний день рідної мови відзначається в ліцеї низкою заходів.

Цього року викладач української мови Михавчук Оксана Петрівна провела урок-подорож, протягом якого учні уявно помандрували країнами  історичних батьківщин своїх одногрупників. Учні побачили чудові краєвиди та почули пісні мовою-оригіналом Польщі, Білорусії, Греції, Росії та нашої неньки – України.

Також учні, що взяли участь у обласному фестивалі до Міжнародного дня рідної мови «У колі братніх мов-2018», прочитали вірші рідною мовою:

- «Беларусь»        (Селіверстова Вікторія)

- «Безудержный фонтан эмоций»    (Ширкевич Світлана)

- «Я не кохаю тебе»      (Абрамчук Юлія)

А учні І курсу долучились до написання «диктанту єдності».

Головною тезою цьогорічного Дня рідної мови була: «Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

    20-22 лютого 2018 року в м. Краматорськ на базі Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища проходили обласні змагання з баскетболу 3х3 – Спартакіади Донецької області 2017-2018 рр. серед учнів закладів професійно-технічної освіти Донецької області.

         Переможцем змагань стала збірна Маріупольського вищого металургійного професійного училища (м. Маріуполь) у складі: Місюра Кирило – капітан, Романюта Микита, Суляєв Ілля, Шевцов Олександр. Команду підготували: викладач фізвиховання Тохтарь І.П., керівник фізвиховання Єретікова О.О.

Вітаємо! Наша команда – наша гордість!

Дякуємо організаторам змагань!

Сторінка 1 із 224

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa