В Маріупольському професійному ліцеї сфери послуг і торгівлі відбувся атестаційний тиждень в групах: № 8, 9 з професії «Кондитер 3 розряду»

   Атестація на присвоєння фахового кваліфікаційного розряду проводиться в гр. № 8, 9 з професії «Кондитер» згідно робочих планів, графіків та у відповідності до затверджених завдань.

 

       Учні були націлені на самостійне виконання та продумане оформлення своїх робіт в сучасному стилі, згідно з вимогами роботодавців м. Маріуполя. Кропітка робота як майстрів виробничого навчання, викладачів, так і учнів, проявлений пошук, зацікавленість в кінцевому результаті дали свої плоди. Учні справились зі своїми завданнями та отримали кваліфікацію «Кондитер ІІІ розряду».

       В ліцеї закінчила навчання група по перепідготовці кадрів від Маріупольського центру зайнятості з професії «Кухар», яка успішно пройшла атестацію та слухачі отримали кваліфікацію «Кухар ІІІ розряду».

Якісна підготовка до нового навчального року – спільна справа!

Після проведення з листопада 2017 р. декількох обласних Інтернет-нарад з керівниками ЗП(ПТ)О, обласних вебінарів, висвітлення на сайті центру методичних рекомендацій, електронного листування та телефонного консультування, на прохання керівників закладів професійної освіти Навчально-методичним центром ПТО у Донецькій області два дні поспіль 14 та 15 червня 2018 р. було проведено очну консультативно-методичну нараду із заступниками директора закладів професійної (професійно-технічної) освіти області та особами, які беруть участь у складанні робочих навчальних планів на 2018/2019 навчальний рік.

Директор центру Едуард Гончаров повідомив присутнім про основні питання, які обговорювалися на нараді директорів Навчально-методичних центрів ПТО України у м. Полтава під головуванням Катерини Мірошниченко, заступника директора департаменту професійної освіти МОН України, про намічені шляхи покращення становлення і розвитку сучасної професійно-технічної освіти України в співпраці з країнами Європи.

 

Завідувач кабінетом загальноосвітньої підготовки Тетяна Васюхно та завідувач кабінетом професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Долініна надали учасникам наради роз’яснення до використання нормативних документів при складанні робочих навчальних планів.

Після спільного обговорення і вирішення питань загального характеру, профільні методисти НМЦ ПТО у Донецькій області надали індивідуальні консультації, попрацювали в групах за напрямками підготовки кваліфікованих робітників.

Тісна співпраця і взаємодія методистів центру та педагогів закладів П(ПТ)О області дає свої позитивні результати.

 

 

Підведені підсумки обласного конкурсу методичних розробок уроку з використанням технології «скетчноутинг» для викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області

Сьогодні скетчноутінг – актуальний напрямок візуалізації, який сучасні педагоги-новатори широко використовують в освітньому процесі. Це ілюстровані замітки з персонажами, цитатами, стрілками та іншими елементами, які допомагають учням структурувати, запам'ятовувати і осмислювати навчальну інформацію.

Використання цієї техніки на уроках суспільних дисциплін дозволяє учасникам освітнього процесу фіксувати інформацію в формі малюнків і символів, створюючи візуальну карту кожного уроку. В результаті глянувши на них, можна швидко пригадати все, про що йшла мова на уроці.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області запропонував викладачам суспільних дисциплін поділитися власним досвідом використання технології «скетчноутинг» на уроках. Саме з метою удосконалення професійної майстерності, впровадження інноваційних технологій та підвищення якості освіти був проведений обласний конкурс методичних розробок уроку з використанням технології «скетчноутинг» для викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О Донецької області.

До обласного оргкомітету надійшли 23 роботи з 19 закладів професійної освіти: 10 – в номінації «Історія», 4 – в номінації «Економіка», 3 – у номінації «Право», 5 – з предмета «Людина і світ».

Оцінювання конкурсних робіт здійснювало кваліфіковане журі, до складу якого увійшли найдосвідченіші викладачі всіх регіональних методичних об’єднань. Вони, спочатку дистанційно, вивчали методичні розробки, формулювали зауваження та робили висновки. Остаточне визначення переможців відбулося під час очного засідання. Члени журі ознайомились з висновками колег, вивчили протоколи оцінювання робіт та визначили переможців.

Серед них Гусак Л.В., викладач правознавства та Павенко Н.В., викладач економіки Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П.Ф. Кривоноса; Махник А.С., викладач предмета «Людина і світ» Сіверського професійного ліцею; Дернова Г.О., викладач правознавства Маріупольського професійного ліцею автотранспорту; Бойко В.В., викладач історії Олександрівського професійного аграрного ліцею.

Лауреатами конкурсу стали: Дмитрова Г.Л., викладач історії Торецького професійного ліцею; Бражнік Н.Л., викладач предмета «Людина і світ» ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» та Бабаскіна А.В., викладач економіки Краматорського вищого професійного училища.

Вітаємо переможців Конкурсу та бажаємо творчої активності, постійного підвищення свого професійного рівня та освоєння нових сучасних педагогічних технологій!

 

 

Військово-спортивний захід «Захисник»

         В Маріупольському професійному ліцеї сфери послуг і торгівлі 13 червня викладачем предмету «Захист Вітчизни» Семеновим С.С. організовано та проведено   відкритий захід за участю двох команд по 14 чоловік з груп №1,2 першого року навчання. Учні з зацікавленістю готувались, придумали назви, емблеми та девізи своїм командам.

Змагалися «Крипиші» з «Кометою».

Захід складався з двох етапів:

  1. «Візитна картка» - учні груп шикуються, виконують команди «рівняйся, струнко», оголошують девіз (оцінюється тут також назви та емблеми команд).
  2. «Військова естафета» - учні займають вихідне положення «на старт» та за командою виконують різні команди по естафеті.

Перемогла команда «Крипиші».

Відкритий урок з предмету «Правила дорожнього руху» в

Гірницькому професійно-технічному училищі

   Згідно річного плану методичної комісії викладачів спецдисциплін та майстрів в/н викладач Крижановський Денис Михайлович провів 12 червня відкритий урок з предмету «Правила дорожнього руху» з теми «Регулювання руху за допомогою сигналів регулювальника», в групі №79 з професії: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

Викладач вдало пов’язав тему з іншими темами попередніх уроків, максимально використовуючи наочність у кабінеті: дорожні знаки, розмітку, плакати, макети регульованих перехресть з різними ситуаціями на дорозі, презентацію та відеоролик, що сприяло засвоєнню нового матеріалу на належному рівні. Урок проходив у вигляді брейн-рингу.

Багато уваги було приділино безпеці руху, моделюючи різні ситуації за участю регулювальників дорожнього руху. Спільно з учнями було наведено ряд прикладів дорожньо-транспортних ситуацій, їх причини, наслідки та способи попередження.

Урок дав можливість усім присутнім перенестись на ділянку дороги, відчути себе і водієм, і пішоходом. Таким чином викладач виховує в учнів взаємоповагу усіх учасників дорожнього руху, толерантність та культуру поведінки.

Сторінка 1 із 252

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa