Інноваційні технології на уроках іноземної мови

Відеодискусія з учнями: https://www.youtube.com/watch?v=uLCZXoxQorQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2fbRU5R1PlgXtJLbMb6dWRXJxvAoPwVlAlCrd0QGKZz53RTnskh1hpta8

На виконання плану роботи Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області, на базі Маріупольського професійного машинобудівного ліцею у режимі Skype проведено тренінг «Форми і методи навчання англійської мови з відео фрагментами» для викладачів іноземної мови Маріупольського методичного об’єднання.

Теоретична частина тренінгу містила загальну інформацію про інтерактивні технології та методи навчання на уроках іноземної мови, а під час практичної частини Ганна Яшкова, викладач машинобудівного ліцею презентувала роботу з новими цікавими вправами із власного досвіду роботи з активними методами та технологіями, з переглядом відео фрагментів.

При обговоренні викладачі ділилися власним досвідом використання відео на уроках та під час проведення позакласних заходів.

Підводячи підсумки проведеного тренінгу, завідувач кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно відмітила позитивний вплив даного заходу, аж надто для молодих викладачів. Нагадала про особливості викладання іноземної мови в групах першого курсу, про необхідність опрацювання нових підручників, підготовки плануючої документації на наступний навчальний рік з урахуванням набутого досвіду цього року, апробації новітніх технологій.

Регіональний методист НМЦ ПТО Маріупольського методичного об’єднання Ніна Глобіна надала інформацію щодо проходження курсів підвищення кваліфікації. 

Кожен присутній на заході викладач отримав теку-збірку найбільш вдалих та цікавих методів роботи на уроках іноземної мови, позитивні враження та цікавий досвід. Особлива вдячність господарям – адміністрації, педагогічному колективу ліцею за технічне забезпечення, створення затишної, дружньої атмосфери для спілкування і співпраці.

У Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї пройшов конкурс з охорони праці

18 лютого 2019 року у ліцеї пройшов конкурс з охорони праці серед учнів 1 курсу, який підготували та провели майстри виробничого навчання Кіценко А.Л. та Попова К.В.

Перед початком заходу з вітальним словом до присутніх звернулась старший майстер Щербакова Г.М., яка побажала учасникам успіхів у конкурсі.

Учні, які взяли участь у заході, демонстрували свої знання у наступних етапах конкурсах: «Вдягання спецодягу на швидкість», «Знайди інструмент», «Збери пазл». У перервах між конкурсами були продемонстровані відео щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві.

Наприкінці конкурсу члени компетентного журі підвели підсумки та визначили переможців.

 

Тиждень перукарського мистецтва в ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» «Любов та краса – навкруги!»

З 11 по 15 лютого 2019 року в ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» під гаслом «Любов та краса – навкруги!» відбувся тиждень перукарського мистецтва.

Під час проведення тижня учні груп перукарів приймали участь у різноманітних заходах та мали змогу продемонструвати свою професійну майстерність.

Літвінова Наталія Валентинівна майстер виробничого навчання на відкритому уроці разом з дівчатами першого курсу створювали романтичні дівочі зачіски до Свята Закоханих.

У конкурсі стіннівок на тему «Перукарське мистецтво доби Відродження» учні підготували роботи, в яких представили перукарів середньовіччя та видатних митців того часу.

Учні другого курсу та майстри виробничого навчання Прокопенко Валентина Олександрівна та Забаєва Алла Федорівна підготували позакласний захід «Українські весільні обряди». Учасники заходу продемонстрували український весільний обряд, весільні зачіски та весільне вбрання.

Майстер виробничого навчання Бедке Юлія Валеріївна провела майстер-клас з виконання жіночої романтичної зачіски, на який було запрошено усіх учнів-перукарів.

Кульмінацією тижня стало свято Дня Святого Валентина, на якому викладач спецдисциплін Чучіна Олена Миколаївна розповіла про історію виникнення свята та як святкують цей день в різних країнах світу. Учні отримали задоволення від валентинок, які виготовили власноруч та подарували друзям.

Свято «Любов – це …» про романтичні відносини між людьми. Номери художньої самодіяльності та дефіле зачісок не залишили глядачів байдужими.

В олімпіаді з перукарського мистецтва перемогла учениця третього курсу Макарова Аліна.

Учні – перукарі впевнені, що тільки любов до людини та професії може змінити навколишній світ.

 

До уваги керівників закладів професійної освіти!

Інформаційний довідник

ІНСТИТУТ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ

ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ УКРАЇНИ

"Професії майбутнього для України":

https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/profesiyi_maybutnogo2017.pdf?fbclid=IwAR0KF3v0tHR0-fgwvgQyU725sB1jS6nK31muOtqtZ-xgryDbTzzwmosSiJs

На  Донеччині проведено практичне заняття для викладачів фізики з впровадження ігрових та експериментальних технологій на уроках

Найбільший гріх вчителя – бути нудним

В час бурхливого розвитку науки і техніки молодому поколінню потрібні міцні й ґрунтовні знання про навколишній світ. Дати ці знання, перетворити процес навчання в необхідну і посильну справу для кожного учня є основним завданням педагога. Поділитись практичним досвідом ефективного розвитку пізнавальної діяльності учнів зібрались 15 лютого 2019 року викладачі фізики Краматорського і Бахмутського регіональних методичних об’єднань в Слов’янському багатопрофільному регіональному центрі професійної освіти імені П.Ф. Кривоноса.

Відкрила і ознайомила з програмою заходу викладачів методист кабінету загальноосвітньої підготовки Ольга Пустовгарова. Директор СБРЦПО Самандар Гусейнов звернувся до присутніх з вітальним  словом, побажав творчого настрою і ознайомив гостей з досягненнями колективу, а також представив історичну картку закладу, як одного з найстаріших професійних училищ залізничного напрямку в Донецькій області і в країні.

А далі розпочалась насичена робота згідно плану заходу. Творчий портрет викладача фізики, астрономії і інформатики Віталія Беспалого представила заступник директора з навчальної роботи Олена Рудницька. Атестація – особливий процес у системі підвищення рівня педагогічної кваліфікації, а відкрите заняття є демонстрацією досвіду роботи вчителя. Методичні поради щодо організації, проведення та аналізу відкритих уроків надала методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова.

Після теоретичної частини заходу Віталій Беспалий запросив колег на театралізовану  виставу у чотирьох діях «Від Арістотеля до Ньютона». Учні центру, в яскравих костюмах разом з присутніми перенеслись спочатку в античну Грецію, потім в середньовіччя, коли відбувався бурхливий розвиток фізики, як науки. Викладачів чекала зустріч з Птолемеєм, Джордано Бруно, Галілео Галілеєм та жорсткою інквізицією. Далі члени методичної секції відвідали відкритий урок «Рівновага тіл. Момент сили. Умови рівноваги тіл».

Мабуть немає вчителів, які б ідучи на урок, не задумувалися над тим, як побудувати свою роботу, щоб традиційний навчальний матеріал не пройшов повз свідомості учнів. Саме такий урок провів викладач фізики Віталій Беспалий. Відвідувачі уроку побачили різні форми роботи: фронтальне опитування, індивідуальні завдання, ігрові технології, вирішення проблемних питань експериментальним  методом. Окремої уваги заслуговує використання на уроці приладів і матеріалів для демонстрацій: диск з важелями, дерев’яні бруси, кулі, вгнуті і вигнуті поверхні, піраміда, настільна гра «Джанга» і спеціально виготовлена 4-х метрова гойдалка.  Протягом уроку учні охоче виконували всі завдання: відповідали з міста і біля дошки, виготовляли моделі, що демонструють рівновагу тіл, проводили експерименти, записували означення та формули в конспект. Але було помітно, що з цікавістю і нетерпінням вони чекали, коли ж потрібно буде виконувати практичне завдання на гойдалці.  Наприкінці уроку, для закріплення набутих знань і експериментальної перевірки правила моментів група з п’яти учнів, вимірявши свою масу на вагах і ставши на гойдалку,  майже з першої спроби змогла встановити рівновагу. Решта учнів результати вимірювань оформили у вигляді практичної задачі.

Проводячи обговорення уроку, колеги високо оцінили методичні прийоми, доцільність використаних форм роботи, ефективність ігрових технологій і зійшлися в думці, що урок досяг своєї мети, а проведення відкритих заходів є дуже корисним для відвідувачів і викладачів, що їх проводять. Крім проведеного аналізу відкритого уроку, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова разом з присутніми обговорили положення про ДПА з фізики та з’ясували різні поточні питання, поділились планами на майбутнє.

   Дуже насиченою, плідною і корисною  виявилась робота викладачів. Наприкінці заходу педагоги побажали Віталію Беспалому успішної атестації, подякували за організацію цікавого заходу, а колективу і адміністрації закладу висловили особливі слова подяки за надзвичайну гостинність, уважність та створення сучасних і комфортних умов. 

Афганістан - мій біль, моя пекуча пам’ять

Афганська війна – героїчна та трагічна сторінка в історії України. Пройшло 30 років з
того часу, коли колеса останнього бронетранспортера торкнулися рідної землі.
Понад дев'ять років Афганістан був для нас незагоєною раною, вона дає знати про
себе і сьогодні. Багато горя, бід і страждань принесли українському народові ці дев'ять
років і п'ятдесят один день жорстоких битв в чужому краю. 

До Афганістану було направлено 160 тисяч осіб. За часи бойових дій не повернулися
додому з війни - 3360, з яких 3280 загинули, а 80 пропали без вісті і потрапили в полон.
Овдовіли 505 молодих жінок і сиротами стали 711 дітей. 4711 батьків та матерів
залишилися без синівської підтримки.

Втрати Донецької області в Афганістані склали 357 осіб, Краматорська - шістнадцять
. В середньому кожен місяць бойових дій в Афганістані в область прилітав «чорний
тюльпан» – військово-транспортний літак, який доставляв тіла загиблих. 

Нажаль, хлопцям випала тяжка доля, але, незважаючи на свій молодий вік та
відсутність досвіду, вони проявили на афганській землі найкращі людські риси.
В боях проти міжнародного тероризму та ісламського екстремізму, воїни обмеженого
контингенту повторили практично всі хрестоматійні зразки масового та
індивідуального героїзму, мужності, відваги і доблесті.

У неймовірно важких умовах бойового життя, далеко від дому, щогодини наражаючись
на небезпеку, а часом смертельну, вони зберегли вірність військовій присязі й
людському обов'язку.

Зустрічі колективу Краматорського ВПУ з воїнами – інтернаціоналістами проходять
щорічно вже більш 20 років. Ми завжди раді бачити в стінах училища ветеранів
афганської війни, серед яких є і наші випускники. 

Звичайно, заходу, присвяченому ювілейній даті передувала серйозна підготовка.
У всіх навчальних групах були проведені уроки мужності «Афганістан: обов'язок,
подвиг, трагедія», оформлені тематичні плакати, які висвітлюють війну в
Афганістані 1979-1989 років. Мешканці гуртожитку та учні навчальних груп відвідали
експозицію у музейній кімнаті історії Краматорського ВПУ, присвячену афганській
війні та книжкову виставку у бібліотеці училища «Час і досі не загоїв рану - цей
одвічний біль Афганістану».

15 лютого 2019 року в Краматорському вищому професійному училищі відбулося
традиційне свято під гаслом «Афганістан - мій біль, моя пекуча пам’ять». Ми
шанували дорогих гостей, учасників бойових дій в Афганістані. У святі прийняли
участь Голова Краматорської громадської організації «Українська спілка ветеранів
Афганістану» (воїнів – інтернаціоналістів) Мілентеєв О.Є. та одинадцять ветеранів
афганської війни, серед яких випускники училища: Володимир Коргун, Олександр Зибко,
Сергій Карабельський. На святі були присутні представники базового підприємства
ПрАТ НКМЗ: Брижниченко В.Є. – заступник генерального директора з персоналу та
режиму, Цельник В.В. – начальник відділу кадрів та режиму, Тука В.І. – голова
профспілкового комітету і його заступники Йоффе М.Г. та Єна А.В.

Першим ветеранів з ювілейною датою привітав депутат Краматорської міської ради,
заслужений працівник освіти України, директор училища М.Г. Купріков. Він згадав всіх
тих, хто воював і поклав свою долю за кордоном, виконуючи свій військовий обов'язок,
віддаючи здоров'я та сили, привітав ветеранів і побажав їм здоров'я, благополуччя й
тільки всього найкращого.

На святі пролунали спогади історичних подій, вірші та пісні у виконанні педагогічних
працівників та учнів нашого колективу. Ведучі висловили слова подяки воїнам –
інтернаціоналістам за відвагу, честь, за вірність переконанням.

В свою чергу, Олександр Мілентєєв та Олександр Зибко від усіх ветеранів афганської
війни висловили слова подяки колективу училища та особисто М.Г. Купрікову за плідну
співпрацю, чуйне ставлення до них та патріотичне виховання молодого покоління.
На честь 30-ої річниці виводу військ з Афганістану М.Г. Купрікову та воїнам -
інтернаціоналістам були вручені пам`ятні медалі.

На знак вшанування світлої пам`яті тих, хто віддав своє життя, увійшовши в
безсмертя, всі присутні схилили голови і вшанували їх хвилиною мовчання. Традиційно
свято завершилось покладанням квітів до пам`ятника випускникам училища,
загиблим в афганській війні: Володимиру Цимбалу, Олегу Ляшевичу, Володимиру Бухті.

Незважаючи на переоцінку військових подій, подвиг українських солдатів залишається
гідним. Вони морально бездоганні. Подвиг воїна - це подвиг віри, боргу, присяги. Наші
хлопці, які повернулися з війни, принесли з собою оновлену любов до Батьківщини.
Вони, в якійсь мірі, повернули нам високе поняття патріотизму і мужності.

Пройдуть роки. Багато що з часом забудеться. Підуть у небуття дискусії про війни,
але вони назавжди залишаться в народі нічим незгладимою трагічної міткою.
Залишаться вірші й пісні, народжені на війні, які будуть розповідати про силу духу та
мужність солдата. І залишиться наша пам'ять.

Понеділок, 18 лютого 2019 17:05

Ти – вічний біль, Афганістан!

Ти – вічний біль, Афганістан!

Найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна. Не злічити страшного невимовного горя у тих сім`ях, до яких прилетіла чорна звістка про загибель батька, сина, брата, коханого, чоловіка.

Афганістан… Він став синонімом людського лиха, справжнього пекла.

15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Тридцята річниця – важлива подія в житті усіх, а особливо для тих, хто був причетний до неї.

В ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» кожного року шанують пам'ять тих, хто поліг в афганських ущелинах та кланяються тим хто прийшов з війни живим, хоча з пораненою душею. 

7 лютого 2019 року в Музеї історії міста пройшло урочисте відкриття виставки-пам’яті, присвяченій 30-ій річниці виводу військ із Афганістану, яка стала вже традиційною. Унікальні фотодокументальні матеріали виставки розповідають про краматорських хлопців, які пройшли шляхами не об’явленої Афганської війни. Вони - приклад патріотизму, героїзму та самовідданого служіння Батьківщині, що сьогодні особливо актуально.

 

На відкриття виставки були запрошені ветерани афганської війни та учні нашого Центру. «Мальчишки», як їх по-материнські називає директор музею Волошина Н.Є., згадували про військову дружбу, людську честь, мужність побратимів. Попри смерть, втрату друзів, пролиту кров, вони по-доброму пам’ятають Афганістан, який багато чого навчив їх. Молодому поколінню вони побажали миру, добра, а хлопцям бути мужніми, дисциплінованими, завжди готовими захистити свою Батьківщину. Відеокадри, реквієм, хвилина мовчання і 16 запалених свічок в пам'ять про загиблих і померлих від ран краматорських хлопців, нікого не залишили байдужими. В.о. директора ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» Александрова Д.С. висловила слова подяки всім працівникам музею, ветеранам-афганцям за збереження пам’яті, за допомогу у вихованні молодого покоління в дусі національної свідомості, патріотизму.

 

12 лютого 2019 року зранку в нашому Центрі відбулася урочиста лінійка, присвячена вшануванню пам’яті воїнів-афганців. Були показані кадри з документальних фільмів, наведена страшна статистика афганської війни, звучали пісні, вірші про війну. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих. Лінійка не залишила байдужим жодного учня.

Того ж дня в бібліотеці навчального Центру відбулася тепла, зворушлива зустріч з воїнами-афганцями: головою Краматорської міської громадської організації ветеранів Афганської війни, Мілентєєвим Олександром, Груненко Олексієм, Шкурко Володимиром.

Ветерани афганської війни розповіли учням про бойові будні, як втрачали бойових товаришів, як сумували за рідними. Розповіді були зворушливими, душевними, щирими та відкритими. Вони були майже одного віку з учнями, коли «заглянули у вічі» війні. Але пройшовши через смерть, кров, жорстокість, не втратили доброти, щирості людяності.

Там, в Афганістані, Мілентєєв Олександр Євгенович почав писати вірші, музику. На зустріч з учням він приніс із собою гітару. І наповнили бібліотеку Центру звуки бойових афганських пісень. Учні, затамувавши подих, уважно слухали і просили заспівати ще. Шкурко Володимир Борисович - випускник нашого навчального Центру. Він був приємно вражений змінами, які відбулися в навчальному закладі, і дуже пишається тим, що саме тут він отримав робітничу професію!

Зустріч закінчилася зворушливими словами: «Нехай же ніколи не зазнають війни ваші діти і онуки! Довгих років життя вам! Ми – молоде покоління не забудемо вас і ці жахливі сторінки Афгану!»

А вже 15.02.2019 року учні Краматорського Центру взяли участь у міському мітингу, присвяченому вшануванню учасників бойових дій на території інших держав. Хвилиною мовчання та покладанням квітів юнаки вшанували пам’ять тих, хто не повернувся з чужої війни, бо поки жива пам'ять про подвиг, жива і свідомість нації. А також відвідали урочистий захід, присвячений 30-тій річниці виведення військ з Афганістану.

Наша молодь має знати і пам’ятати своє історичне минуле заради майбутнього!

Сторінка 1 із 294

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa