26 лютого 2021 р. відбулася онлайн нарада директорату професійної освіти МОН України та керівників регіональних Навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти
 
Вікторія Карбишева, керівник експертної групи з питань змісту та забезпечення якості освіти ДПО МОНУ, відкрила онлайн нараду та освітила питання щодо організації освітнього процесу в закладах професійної освіти на період адаптивного карантину, атестації педпрацівників регіональних НМЦ ПТО у 2021 році та організації Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine і Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності у 2021 році.
Юрій Кравець, державний експерт експертної групи зпитань змісту та забезпечення якості освіти ДПО МОНУ, надав учасникам інформацію щодо розробки СП(ПТ)О за затвердженим МОНУ списком професій у 2021 році та анонсував проведення Всеукраїнського вебінару з розробки СП(ПТ)О для керівників робочих груп від регіональних НМЦ ПТО.
 
 
Людмила Гармаш, начальник відділу змісту освіти та організації освітнього процесу, акцентувала увагу учасників наради на організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О та дотримання ст. 7 Закону України "Про освіту" співробітниками закладів освіти.
Сергій Коваленко, державний експерт експертної групи з питань управління та державного приватного партнерства ДПО МОНУ, у своєму виступі освітив питання подання заявок від регіонів щодо відкриття Навчально-практичних центрів на базі ЗП(ПТ)О у 2021 році та стан затвердження МОНУ списку заявлених на конкурс НПЦ.
Валерія Шматова, державний експерт експертної групи з питань змісту та забезпечення якості освіти ДПО МОНУ, звернулась до керівників регіональних НМЦ ПТО з проханням активізувати подання інформації про актуальні новини та змістовні заходи в областях.
Учасники онлайн засідання обговорили також і інші робочі питання, ставили запитання та висловлювали свої думки.
 
 

Виставка технічної та декоративно-прикладної творчості Маріупольському професійному ліцеї

25 лютого 2021р. в Маріупольському професійному ліцеї відбулась виставка технічної та декоративно- прикладної творчості. Виставка - це щорічний традиційний захід, до якого із задоволенням та заздалегідь готуються і під час виробничого навчання і в позаурочний час, це демонстрація технічного та творчого потенціалу здобувачів освіти. Всі представлені експонати вражають своєю неповторністю, високим рівнем виконавської майстерності та оригінальністю.

 

Конкурси професійної майстерності у Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї

Продовження декади професійної майстерності у Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї відзначилося проведенням 24.02.2021 року конкурсів за професіями «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» та «Верстатник широкого профілю».

Конкурс «Кращий за професією «Електромонтер» проходив на базі промислового полігону ТОВ «Метінвест-Промсервіс», яке є соціальним партнером нашого ліцею. Конкурс проводився з метою підвищення якості професійної підготовки кваліфікованих робітничих кадрів саме для ТОВ «Метінвест-Промсервіс». Експерти, що складалися з інженерно-технічних працівників підприємства, Володимир Міщенко та Геннадій Онищенко гідно оцінили наших учнів. Перемога дісталася найсильнішим, але отриманий досвід буде корисний всім його учасникам. За підсумками конкурсу переможцями стали: Калінчук Микита – 1 місце, Воронцов Роман – 2 місце, Мінін Олексій – 3 місце.

На базі токарної майстерні ліцею відбувся конкурс за професією «Верстатник широкого профілю», який складався з теоретичної та практичної частин. На конкурсі здобувачі освіти виконали токарну обробку деталі, що за складністю відповідає ІІІ кваліфікаційному розряду. Члени журі відзначили достатній рівень підготовки учасників до проведення конкурсів, їх знання та фахову майстерність. Результатом конкурсу стали зайняті призові місця: Конотопенко Олександр – 1 місце, Пономаренко Дмитро – 2 місце, Олійник Богдан – 3 місце.

         Вітаємо переможців конкурсів та бажаємо нашим учням подальших перемог!

Обласні онлайн заходи в рамках атестації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донеччини

Атестація педагогічних працівників — це важливий етап діяльності закладу освіти. За результатами атестації визначаються відповідність педпрацівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, підтверджуються або присвоюються кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Атестація — це система заходів, спрямованих на всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області завершує роботу з вивчення педагогічної діяльності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області, які атестуються в 2021 році в комісії ІІІ рівня, у складі експертних груп.

Так, 23 та 25 лютого 2021 року НМЦ ПТО у Донецькій області за допомогою платформи Google Meet проведено обласні методичні онлайн заходи, в рамках яких педагоги області мали змогу ознайомитись з досвідом роботи вміжатестаційний період педпрацівників одного з найпотужніших закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донеччини - Маріупольського вищого металургійного професійного училища.

 23 лютого викладач предмета «Креслення» МВМПУ Ірина Московченко під час семінару-практикуму представила відкритий урок-гру на тему «Проеціювання», який при обговоренні високо оцінили учасники заходу. Педагогічна діяльність Ірини Олександрівни, її знання, вміння, здатність до саморозвитку, досягнення її учнів у конкурсах обласного, Всеукраїнського й Міжнародного рівнів заслуговують на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії».

25 лютого, під час проведення методичного заходу «Професійна майстерня», відбулась презентація творчої майстерності педагогічних працівників МВМПУ:

- Марини Дерев’яшкіної, викладача спеціальних дисциплін машинобудівного профілю з доповіддю «П'ять кроків до успіху»;

- Ірини Московченко, викладача предмета «Креслення» з доповіддю «Використання сучасних засобів навчання на уроках технічного креслення»;

- Лариси Сирцової, майстра виробничого навчання з підготовки професії «Верстатник широкого профілю» з доповіддю «Технічний простір для мислення в режимі реального часу»;

- Олексія Сиром’ятникова, майстра виробничого навчання з підготовки професії «Верстатник широкого профілю» з презентацією досвіду роботи з учнями під час дистанційного та змішаного навчання.

Слово також мала викладач спецдисциплін машинобудівного профілю Маріупольського професійного машинобудівного ліцею Ірина Войтовська, яка розповіла про співпрацю з колегами МВМПУ, як членами методичної секції, дала оцінку професіоналізму педагогів, а також поділилася своїми ідеями стосовно сумісних проєктів щодо покращення освітнього процесу.

     Модератор заходів, профільний методист Тетяна Солодун, від імені Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області побажала педагогам-атестантам успішного проходження атестації в комісії ІІІ рівня, успіхів на освітянській ниві та творчих злетів.

Є люди, як свічки,-
Згоряють і відходять у небуття.
Є люди, як свічки,-
Горять і світять все життя.
 
    25 лютого у ДНЗ "Маріупольський центр професійно-технічної освіти" викладачем Ларіоновою Н.М. був проведений відкритий позакласний захід "Нехай мої співи літають по рідній моїй стороні", присвячений 150-річчю з Дня народження Лесі Українки. Під час заходу здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з життям, творчістю, здобутками видатної української поетеси, послухали її вірші.
 
Ти себе Українкою звала,
І чи краще знайти ім"я
Тій, що радістю в муках сіяла,
Як Вітчизна велика твоя.
 

ДО 150-ТИ РІЧЧА З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФТЕХІВЦІ ДОНЕЧЧИНИ ВІТАЮТЬ

ЛЕСЮ УКРАЇНКУ!

 

Відеовітання колективів ЗП(ПТ)О Донеччини: 

https://www.youtube.com/watch?v=qUI4ryb_758&feature

Майстер-клас «Готуй як шеф» у Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї

               

23.02.2021 року у рамках декади професійної майстерності майстер виробничого навчання кухарів Катерина Попова підготувала та провела майстер-клас «Готуй як шеф».

На заході були презентовані страви Гордон Джеймс Рамзі «Яйця Бенедикт» та «Салат з манго та копченою куркою», а також надана інформація про фірмовий ресторан «Restaurant Gordon Ramsay», що знаходиться в Лондоні та має три зірки Мішлен.

Катерина Вікторівна перенесла учнів у французьку школу кухарів Le Cordon Blue, в якій учні ознайомились зі стравами і інших кращих кухарів світу: Йотама Оттоленгі, Маріо Бата, Джулії Чайлд, Джада де Лаурентіс.

Хлопці та дівчата взяли активну участь майстер-класі, із великим задоволенням готували страву «Яйця Бенедикт» та наприкінці заходу презентували це блюдо, за що отримали фірмові Сертифікати.

Після проведеного майстер-класу учні побажали ознайомитися з іншими кулінарними школами світу та ще більше переконалися в тому, які безмежні можливості відкриває професія «Кухар».

Сторінка 1 із 383

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa