24 листопада 2020 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено онлайн засідання обласного круглого столу з колективами закладів професійної освіти Донецької області, які ведуть підготовку кваліфікованих робітників будівельного профілю за темою: «Організація професійної підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі в сучасних умовах: досвід роботи, проблеми та шляхи їх вирішення».

Відкрив онлайн засідання та привітав учасників засідання Едуард Гончаров, директор НМЦ ПТО у Донецькій області.

Про стан будівельної галузі в Донецькій області, попит на ринку праці з будівельних професій, новітні будівельні технології та матеріали, а також професійну підготовку кваліфікованих робітників будівельного напрямку ЗП(ПТ)О Донецької області розповіла профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області Ірина Філяєва.

В онлайн спілкуванні взяли участь педагогічні працівники всіх 11 закладів П(ПТ)О Донецької області з підготовки професій будівельного профілю. Колеги ділились своїм досвідом роботи з організації професійної підготовки в карантинних умовах.Протягом засідання були обговорені питання організації освітнього процесу в умовах карантину, проблемні питання проведення теоретичних та практичних занять, а також моменти контролю та оцінювання здобувачів професійної освіти.

 

Спікерами онлайн засідання були:

- Тетяна Дехтяр, методист Торецького професійного ліцею;

- Інна Красова, майстер виробничого навчання за професією «Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків» Білозерського професійного гірничого ліцею;

- Ольга Боєва, методист ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м. Краматорська» МВПБУ;

- Василь Шубчинський, викладач спецдисциплін ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м. Краматорська» МВПБУ;

- Надія Григорян, викладач спецдисциплін Костянтинівського професійного будівельного ліцею;

- Ольга Боєва, методист ДНЗ "Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м. Краматорська";

- Оксана Захарова, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» та інші.

Учасники висловили слова вдячності організаторам за проведений відкритий захід та можливість познайомитись з досвідом колег області.

 

20 листопада 2020 року в рамках роботи Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар'єра – 2020» відбулась Студія корпоративного тимбілдингу з теми: «ОСОБИСТІСНИЙ БРЕНД ПЕДАГОГА-ПРОФЕСІОНАЛА В ОСВІТІ»

Ініціаторами та модераторами заходу стали науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти. Ця форма мережевої, кластерної взаємодії із замовниками освітніх послуг та командоутворення започаткована у БІНПО із січня 2020 року.
Студія об’єднала освітян, науковців, менеджерів освіти, методичні служби всіх рівнів, педагогів професійної і фахової передвищої освіти та охопив міста та регіони України: Біла Церква – Київ – Дніпро – Харків – Одеса – Кропивницький - Івано-Франківськ – Миколаїв – Полтава – Чернігів – Рівне – Черкаси – Суми тощо. Доєднались студенти БІНПО та Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Понад 210 точок підключення, більше 400 коментарів під час виконання інтерактивних вправ і технік, обговорення доповідей, понад 100 визначень ознак сучасного бренду педагога-професіонала в освіті під час інтерактивів – такі результати тригодинного жвавого та емоційно забарвленого обговорення цієї актуальної та сучасної теми.
 
 
 
Активну участь в обговоренні теми взяли ключові стейкхолдери Інституту: Мірошніченко Катерина Борисівна, президент Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти (ВАПП), Гончаров Едуард В’ячеславович, директор НМЦ ПТО у Донецькій області, Василиненко Віктор Михайлович, директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області, Стасюк Володимир Васильович, директор Івано-Франківського базового медичного коледжу, Юденкова Олена Петрівна, директорка ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій», Харітоненко Леся Анатоліївна, директор ТОВ «ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Міжнародна школа «M'Andryk», переможниця обласного етапу конкурсу педагогічної майстерності «Учитель року - 2020» у номінації «Зарубіжна література», експертка з інституційного аудиту та сертифікації вчителів.
Роботу студії було розпочато вітальним словом та майстер-класом директорки БІНПО, докторки педагогічних наук, професорки кафедри педагогіки, психології та менеджменту Сидоренко Вікторії Вікторівни, яка описала формулу персонального бренду педагога-акмепрофесіонала, стратегію і тактику його формування, розмежувала поняття «бренд», «брендінг», «імідж», «репутація», запропонувала вправи і техніки для створення бренду сучасного педагога.
Модераторами студії виступили науково-педагогічні працівники БІНПО: в. о. заступника директора з навчальної роботи Денисова Анастасія Володимирівна, кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри методики професійної освіти і соціально-гуманітарних дисциплін Єрмоленко Андрій Борисович, в. о. завідувача кафедри педагогіки, психології та менеджменту Харагірло Віра Єгорівна, доктор історичних наук, професор кафедри методики професійної освіти і соціально-гуманітарних дисциплін Студінський Володимир Аркадійович окреслили різні грані у формуванні та розвитку особистісного бренду педагога-професіонала в освіті.
Упродовж роботи Студії корпоративного тимбілдингу було запропоновано заповнити інтерактивне дерево «Персональний бренд педагога», визначивши основу характеристику педагога-бренда.
 
 

Перемога здобувача професійної освіти ДНЗ "Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м. Краматорська" Євгена Заболотнікова у Всеукраїнському науково-технічному конкурсі «Еко-Техно Україна 2021»!

 

У рамках ІХ Фестивалю інноваційних проєктів SikorskyChallenge 2020 відбувся національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості ISEF 2021. Організаторами конкурсу традиційно виступили Національний еколого-натуралістичний центр та Фізико-технічний інститут КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Директор Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського Олексій Новіков сказав: «Конкурс проходить у КПІ вже вдванадцяте. Це національний етап всесвітнього конкурсу науково-технічних проєктів для школярів ISEF. Організують його США. Щороку в травні фінал конкурсу відбувається в одному з американських міст. У фіналі можуть зібратися до 2 000 учасників. Підготовка до фіналу проходить у багатьох країнах світу, Україна свого часу приєдналась до цього міжнародного заходу. Велику увагу під час оцінювання робіт журі приділяє знанню англійської мови.Значну частину журі становлять лінгвісти, які виставляють окремі бали за рівень опанування мови, які у підсумку відіграють важливу роль. Адже конкурсанти потенційно представлятимуть свої роботи у фіналі, що проходить у США».

Щороку представники «Еко-Техно Україна» знаходять цікаві розробки, які згодом часто здобувають визнання й на міжнародних конкурсах. Одним із тих, хто зацікавив членів журі та пройшов до фіналу,став здобувач освіти нашого училища Євген Заболотніков. Під чуйним керівництвом викладача спеціальних дисциплін будівельного профілю Шубчинського Василя Дмитровича він розробив наукову роботу у категорії «Енергетика» на тему «Мінімізація енергоспоживання за допомогою геоконтура для односімейного будинку».

Приклад Євгена (який у минулому році також вийшов до фіналу) є стимулом для багатьох здобувачів освіти працювати над своїми ідеями, а такі конкурси, як «Еко-Техно Україна», допомагають молодим науковцям розробляти креативні винаходи та проєкти, що згодом можуть стати відомими на весь світ.

Заходи до Дня Гідності та Свободив ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

-        19 листопада знято відеоролик на тему: «Уявна екскурсія місцями Революції Гідності»;

-        20 листопада було проведено годину вшанування пам’яті до Дня Гідності та Свободи. Захід розпочався Гімном України. Здобувачі освіти переглянули презентацію та документальний фільму «П'ять портретів Майдану»; заслухали вірші про страшні та трагічні події 2013 – 2014 років, переглянули відеоролик на пісню «Піккардійської терції» «Пливе кача».

 

Усі присутні на заході вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.

       Метою заходів було утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття.

Заходи до Міжнародного дня толерантності у Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї

Щороку 16 листопада по всій планеті відзначається Міжнародний день терпимості (толерантності), який був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації. 16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. Толерантність є нормою сучасного цивілізованого світу. На жаль, останнє десятиліття принесло людству багато зла, агресії та випадків нетерпимості по відношенню до представників інших релігій, інших рас, інших держав. Цей день нагадує всім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування — це ті явища, яким не повинно бути місця в 21 столітті.

17 та 18 листопада 2020р. у нашому ліцеї медіатори Служби порозуміння «Меридіан» Надія Богословська (практичний психолог), Ільїна Тамара, Олійник Богдан, Колмичек Ольга, Бацина Анастасія, Волкова Анастасія та Гуржи Анастасія(здобувачі освіти) провели класні години та години спілкування за темами: «Толерантність і мистецтво жити у світі несхожих людей», «Простір толерантності – мистецтво співжиття». Мета заходів – ознайомити ліцеїстів з поняттям «толерантність», основними рисами толерантної особистості, розвивати здібності адекватно пізнавати себе та інших людей. Під час спілкування здобувачі освіти виконували різноманітні вправи: «Як вирішувати конфліктні ситуації з позиції толерантної особи», «Сніжинка», «Асоціації», «Риси толерантної особи», «П’ять добрих слів» та інші.

Наприкінці заходів всі його учасники дійшли висновку про те, що бути толерантною людиною – це бути сучасною і цивілізованою людиною, а також зрозуміли, що можна вирішувати конфлікти мирним шляхом і дуже важливо попереджувати прояви насильства і булінгу у закладі освіти та дотримуватися ненасильницьких моделей поведінки.

      19 листопада 2020 року у Маріупольському професійному ліцеї сфери послуг і торгівлі було проведено Урок демократії в дистанційному форматі за допомогою платформиZoom — сервісу для проведення відео конференцій, під назвою "Свобода - це вміння сказати «так» своїм мріям. Гідність - це вміння сказати «ні» своїм страхам." Он-лайн виховна година проводилась згідно рекомендацій Листа Департаменту освіти і науки Донецької обласної Державної адміністрації  № 2939/0/161-20/01-22 від 12.11.2020 року.

        Метою та завданням виховного заходу із відзначення «Дня гідності та свободи» було вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Нетерпимість до приниження честі і гідності особистості, фізичного або психологічного насильства, дискримінації за будь – якою ознакою; виховання патріотизму, усвідомленого обов’язку захищати свою Батьківщину – основні направлення у вихованні молодих громадян України. Щоб молоде покоління було спроможним завтра успішно, ефективно вирішувати непрості для нації питання, бо гідна молодь – сильна держава.

      Виховний захід було організовано та проведено заступником директора з НВхР Лисенко О.А., майстрами виробничого навчання Кислою М.В., Зарянкіною Н.Н., Євдокімовою  О.О., бібліотекарем ліцею Барською Г.А.

    Під час Уроку було використано матеріали ГО « ЕдКемп Україна», Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної  освіти, відеоролик « 21 листопада - Свобода та Гідність».

 

Сторінка 1 із 364

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa