Субота, 08 грудня 2018 07:53

Ми близькі до Європи

Ми близькі до Європи

 В Маріупольському професійному ліцеї сфери послуг і торгівлі традиційно щорічно згідно робочого плану проводяться конкурси фахової майстерності.

       6 грудня 2018 року відбувся відкритий конкурс серед учнів ІІ курсу навчання з професії «Кухар» на тему: «Європейські страви очима молоді»

           Цей захід длямолодих, талановитих, майбутніх фахівців та майстрів своєї справи.

         На конкурсі були присутні: методист НМЦ ПТО у Донецькій області Глобіна Н.С. та представники з усіх ліцеїв нашого міста.

Мета конкурсу :

- підвищення професійної майстерності учнів;

- розвиток творчої активності учнів;

Завдання конкурсу:

- стимулювання до самостійного пошуку знань та виявлення творчих ідей з приготування страв європейської кухні, інноваційного підходу до оформлення та презентації страв;

- узагальнення та поширення позитивного досвіду проведення конкурсів фахової майстерності, як одного з факторів формування професійної компетентності учнів з професії «Кухар».

Конкурс складався з трьох турів:

1 – теоретичний: учасники конкурсу виконували підготовлені тестові завдання, які складались з 12 питань з предметів «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Устаткування підприємств громадського харчування», «Санітарія і гігієна», «Охорона праці».

2 – практичний: приготування гарячих закусок «Жульєн з птиці та грибами», «Яйця з беконом та сиром запечені у млинці» та домашнього завдання - «Салати європейської кухні».

3 – презентація виготовлених страв.

Я всіх вітаю , мої друзі!

Моє ім’я Віталій

Я ще не кухар-тільки вчуся готувати

Та дуже люблю експериментувати.

«Очима молоді Європа»

Завдання в нас сьогодні

Та це не привід жартувати

На кухні опа-опа.

Шкварчить пательня на плиті

Млинці рум’яні пахнуть

Гриби у білому вині

Зустрілися з вершками.

І на святковому столі

Шалено вибухнуть смаками

Креветки пахнуть часником

Знайдете їх в бокалі.

Не залишайте на «потом»

Скуштуйте їх у началі

Ось ці сюжети цього дня

Зібравши пропоную

Не логіку шукати

А просто смакувати!

Та я не кухар-тільки вчусь

І вчитимусь до скону

Бо зупинившись один раз

Ми падаємо до долу.

(автор віршів майстер в/н Зарянкіна Н.М.)

За підсумками конкурсу призові місця посіли:

І місце - гр. № 2Мостовий Віталій.

ІІ місце - гр. № 1 Аверкіна Аліна.

ІІІ місце - гр. № 4 Вільчевський Веніамін.

 

 

На Донеччині продовжується робота з вивчення досвіду й оцінки якості професійної діяльності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О, що атестуються у 2019 році

Вже традиційним стало наприкінці року Навчально-методичним центром ПТО у Донецькій області проведення заходів, присвячених праці колег-педагогів, які крок за кроком на протязі п’яти років йшли до головної події в своїй професійній діяльності – атестації.

Так, 5 грудня 2018 року у місті Слов’янську на базі Слов’янського професійного машинобудівного ліцею відбувся семінар-практикум «Новітні педагогічні технології та впровадження їх в освітній процес» для педагогічних працівників Краматорсько-Слов’янського методичного об’єднання. Керівники майже всіх ЗП(ПТ)О цього методичного об’єднання сприяли участі колег за напрямком «Зварювальне виробництво» та викладачів предмета «Креслення» («Технічне креслення», «Читання креслень»).

На початку роботи семінару Тетяна Солодун, профільний методист НМЦ ПТО у Донецькій області, привітала учасників семінару і повідомила, що метою заходу є презентація педагогічного досвіду в міжатестаційний період педагогів Слов’янського ПМЛ: Ірини Філяєвої, викладача предмета «Креслення», яка атестується у 2019 році на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та Дмитра Токара, майстра виробничого навчання, який атестуються у 2019 році на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «майстер виробничого навчання І категорії» й наголосила, що атестація - це підсумок професійної майстерності педагога, демонстрація найкращих професійних умінь, це новий етап на шляху до підняття авторитету педагога серед колег та учнів, змога проявити свої здібності.Атестація підвищує статус педагогічної професії, стимулює діяльність педагога до поповнення свого досвіду.

Валерій Манзела, директор Слов’янського професійного машинобудівного ліцею, розповів про сьогодення навчального закладу, про тримання позитивного настрою в роботі колективу не дивлячись на складні політичні й економічні умови, про стан матеріально-технічного оснащення комплексу майстерень й велике бажання оновити його новітнім обладнанням, що полегшить працю педагогів ліцею з підготовки висококваліфікованих робітників.

Марина Дерев’янко, заступник директора з НВР надала позитивну професійну характеристику педагогам-атестантам, розповіла про їх працездатність, активність і творчість в педагогічній роботі, швидку адаптацію в мінливих умовах змін в економіці й оновленні змісту професійної освіти, про любов до професії й повагу до них колег і вихованців, педагогів, що багато працюють над вдосконаленням своєї професійної особистості, не зупиняються на досягнутому.На таких педагогах тримається робота навчального закладу.

В рамках семінару-практикуму учасники ознайомились з досвідом роботи та творчими надбаннями Ірини Філяєвої. Вона виступила з доповіддю, яка супроводжувалась змістовною презентацією. Педагог розповіла про новітні технології навчання, які використовує в своїй педагогічній практиці для кращого засвоєння учнями матеріалу з предмета й провела майстер-клас для учасників семінару-практикуму з використання технології «Кроссенсів».

Дмитро Токар презентував свій досвід роботи доповіддю і проведеним майстер-класом в виробничий майстерні «Ручне та напівавтоматичне зварювання з’єднань у вертикальному положенні». Роботу зі зварювання майстер в/н виконав майстерськи та відмінно, підтвердивши свій високий рівень і кваліфікацію, професійно й компетентно пояснивши свої дії.

Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу, під час якого учасники ділилися враженнями, обмінювались думками від почутого та побаченого. Присутні педагоги відзначили високий рівень професійної майстерності колег-атестантів.

Наприкінці учасники подякували НМЦ ПТО у Донецькій області за організацію, практичність і доцільність проведення такого методичного заходу й висловили слова вдячності адміністрації й колективу СПМЛ за теплий прийом, гостинність, зручні умови для проведення заходу й побажали закладу подальшого розвитку.

Заходи з нагоди Дня Збройних Сил України

в Гірницькому професійно-технічному училищі

 5 грудня, з метою виховання патріотичних почуттів до рідної землі, дружби і взаємодопомоги, розвитку розумових і фізичних здібностей, кмітливості й спритності відбулося спортивне свято «Славимо Збройні Сили України» серед учнів І-ІІІ курсів.

   День Збройних Сил України – це свято, яке поєднує українські військові традиції княжих і козацьких часів, Української державності 1917-1921 років, боротьби з нацизмом у роки Другої світової війни, визвольних змагань УПА та проведення антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.

Учні з задоволенням демонстрували сміливість і кмітливість у цікавих, насичених великим патріотичним підґрунтям конкурсах. Втому знімали музичними паузами. Звучали українські пісні про добро, яке має бути сильніше зла, про щасливе майбутнє Вітчизни.

Об’єктивний підсумок протистоянню команд підбило уважне журі.

За підсумками проведених конкурсів у результаті перемогла дружба. Відзначені кращі учасники, та нагороджені подяками.

Урок мужності у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

     06.12.2018 р. у нашому Центрі відбувся «Урок мужності» для учнів І, ІІ курсу на тему: «Спритні і завзяті» до Дня Збройних сил України. На уроці мужності були присутні молодший лейтенант Беленко Євген Леонідович, старший солдат Фурин Ігор Миколайович.

     Ця подія присвячена Дню Збройних сил України, бо саме сьогодні наша країна святкує День Збройних сил України. Наші воїни наголосили, що потрібно справжньому захиснику Батьківщини – любов до держави України та відмінна фізична підготовка. Військові запевнили, що наші Збройні сили мають всі можливості і ресурси щоб вигнати окупанта з нашої землі.

    Наші гості відвідали музей Центру, де є куточок слави нашим випускникам, які служать у Збройних силах України.

     Хочемо подякувати нашим захисникам за цей патріотичний захід!

    6 грудня відзначається День Збройних сил України – це всенародне свято захисників рідної землі, стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України.

        На наших військових покладена священна місія - боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу. Історія української держави, і її Збройних Сил свідчіть про те, що вони з честю виконують її й надалі своєю важливою справою нагадують всьому світові про те, що Україна у надійних руках.

   З нагоди Дня Збройних сил України у Торецькому професійному ліцеї було проведено наступні заходи:

- спортивні змагання у вигляді силового багатоборства, які проходили серед учнів І-ІІІ курсів . Змагання сприяли згуртуванню колективу, розвитку фізичних здібностей , сили та витривалості.

       За результатами змагань перемогу здобула команда 1курс- І місце, 3-курс ІІ-місце, 2-курс ІІІ-місце.

   Дипломами були нагороджені учні: Єгоренков Микита, Бондаренко Іван, Бірюков Ілля. У змаганнях хлопці показали справжню силу і витривалість.

- Виховні години по групах «Патріотичний борг громадянина» в яких розповідалось про те, як сьогодні військовослужбовці виявляють глибокий патріотизм, стійкість, витримку й відповідальність, роблять усе можливе для зміцнення обороноздатності нашої держави.

- зустріч випускних груп з представниками Торецького військового комісаріату рядовим Міхальовим Р.Р. та капітаном Житник О.В. яка пройшла як жвава бесіда про особливості військової служби, порядок її проходження по контракту, про можливість навчання у вищих військових закладах освіти.

    Дорогі захисники Вітчизни! Сердечно вітаємо із Днем збройних Сил України. Бажаємо Вам добра, родинної злагоди, здоров’я, щастя, благополуччя й нових звершень у благородній справи служіння України та її народові.

Відбувся семінар-практикум за темою: «Позаурочні заходи, як шлях розвитку творчих здібностей та формування професійних ключових компетентностей»

04 грудня 2018 р. на виконання річного плану роботи Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області на базі Державного навчального закладу «Мирноградський професійний гірничий ліцей» в межах атестації був проведений семінар-практикум за темою: «Позаурочні заходи, як шлях розвитку творчих здібностей та формування професійних ключових компетентностей».

Відкрила виховний захід завідуюча кабінетом професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Тетяна Долініна, яка нагадала вимоги нормативно - правової документації до педагогічних працівників, які атестуються на підтвердження або підвищення кваліфікаційного розряду та на отримання педагогічного звання.

Учасників засідання вітала директор Олена Дубинець. Досвід роботи презентували педагогічні працівники ДНЗ «Мирноградський професійний гірничий ліцей» Алла Воронежська, майстер виробничого навчання; Людмила Саприкіна, викладач - методист вищої категорії; Тамара Іванова, викладач спецдисциплін.

По завершенню презентації досвіду роботи педагогічні працівники спільно з учнями провели виховний захід професійного спрямування «Фестиваль борщів».

Виховний захід розкриває багатство та красу українських звичаїв та традицій, розкриває у здобувачів освіти уміння бачити та шанувати красу, зміцнювати почуття національної гордості, патріотизм, повагу до свого народу та його історичного минулого; виховує любов до національної культури, до обраної професії.

При обговоренні фестивалю учасники семінару відмітили високий методичний педагогічний рівень його підготовки та проведення, надали високу оцінку як педагогам так і учням, які були учасниками даного заходу.

       На завершенні методист НМЦ ПТО у Донецькій області Анна Опанасенко підвела підсумки з учасниками семінару, обговорили питання щодо роботи методичної комісії торгово - кулінарного профілю на наступний календарний рік, побажали один одному творчого натхнення в улюбленій справі та подякували господарям закладу за гостинність та створені гарні умови для проведення семінару. 

 

Сторінка 1 із 281

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa