На Донеччині відбувся семінар-практикум старших майстрів ЗП(ПТ)О

23 квітня 2019 року Навчально-методичним центром професійної освіти у Донецькій області на базі ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» було проведено семінар-практикум старших майстрів за темою: «Упровадження в професійно-практичну підготовку сучасних виробничих технологій, як умова забезпечення відповідності рівня кваліфікації випускника потребам ринку праці» на якому були присутні старші майстри Покровського, Бахмутського та Краматорсько-Слов’янського методичних об’єднань. Старші майстри Маріупольського методичного об’єднання приєдналися до засідання в Оn-line.

Засідання відкрила Тетяна Долініна,завідуюча кабінетом професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області, яка привітавши учасників засідання побажала їм плідної роботи та ознайомила з програмою роботи.

Оксана Захарова, заступник директора з НВР ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти», презентуючи досвід роботи навчально-практичного центру з професії «Швачка» акцентувала увагу присутніх на тому, що створення навчально-практичного центру на базі закладу професійної (професійно-технічної) освіти створює нові перспективи в реалізації завдань щодо впровадження в освітньо-виробничий процес сучасних методик професійного навчання із застосуванням новітніх педагогічних та виробничих технологій, техніки, обладнання, інструментів і матеріалів.

Старший майстер Маріупольського вищого металургійного професійного училища Микола Шпак поділився планами щодо роботи Навчально-практичного центруза професією «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та устаткування», який створено на базі навчального закладу та зазначив, що для підготовки конкурентоспроможного на ринку праці робітника потрібно максимально наблизити освітній процес у ЗП(ПТ)О до умов виробництва. Зв’язок між підприємствами-виробниками та освітніми закладами сприяє прискоренню впровадженняновітніх прогресивних технологій у освітній процес підготовки кваліфікованих робітників та в подальшому у сферу майбутньої трудової діяльності випускника.

Інна Лісівненко, викладач спеціальних дисциплін ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» поділилася досвідом роботи з організації гуртків технічної творчості підкресливши, що заняття здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти в гуртках технічної творчості сприяє розвитку в них інженерних задатків та більш поширеному ознайомленню з сучасними виробничими технологіями.

Ольга Падалко, старший майстер Маріупольського професійного ліцею будівництва зазначила, що головним завданням НПЦ є реалізація завдань щодо вдосконалення професійно-практичної підготовки здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, впровадження в освітній процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, здійснення шляхом співробітництва, взаємодії та постійного зв’язку між підприємствами та іншими ЗП(ПТ)О.

 

 

Старший майстер Курахівського професійного ліцею Геревенко Андрій Михайлович підготував цікавий презентаційний та відеоматеріал щодо участі та перемоги навчального закладу в конкурсній програмі грантів від ДТЕК при підтримці Курахівської міської ради та Громадської організації "Курахівський центр місцевого економічного розвитку", а також поділився досвідом участі у конкурсах міні-грантів. В своєму виступі підкреслив, що участь у конкурсних програмах сприяє залученню позабюджетних коштів, які спрямовуються навчальним закладом на придбання сучасного обладнання зварювального виробництва, що сприяє впровадженню сучасних виробничих технологій в освітній процес та підготовці кваліфікованих робітників відповідно до вимог Курахівської ТЕЦ – замовника робітничих кадрів.

Практична частина семінару практикуму розпочалася зпоказу дефіле дитячого та підліткового колекційного одягу за участю учнів навчального закладу та дітей співробітників, який виготовлено в умовах Навчально-практичного центру під керівництвом майстра виробничого навчання ДНЗ "Бахмутський ЦПТО" Вікторії Хмєлєвої на уроках професійно-практичної підготовки спільно з учнями. По завершенню дефіле Вікторія Хмєлєва та старший майстерМаріупольського вищого металургійного професійного училища Микола Шпак ознайомили присутніх з матеріально-технічною базою навчально-практичних центрів.

Тетяна Долініна, завідуюча кабінетом професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області, в своєму виступі зазначила, що Навчально-практичні центри на базі ЗП(ПТ)О можуть створюватися як за кошти державного бюджету так і за кошти соціальних партнерів та бізнесу. Надала рекомендації, щодо порядку створення НПЦ за кошти соціальних партнерів та бізнесу, переліку необхідної документації, яка має бути в Навчально-практичному центрі та методиці її розробки.

Звернула увагу присутніх на нові Стандарти П(ПТ)О, затверджені в 2018-2019 році, за якими ЗП(ПТ)О будуть здійснювати підготовку кваліфікованих робітників з вересня місяця та на розробку Робочих навчальних планів з первинної професійної підготовки за новими стандартами і порядок їх погодження та затвердження.

Присутні обговорили Постанову Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року №281, якою внесено зміни до Постанови КМУ від 07.06. 1999 р. № 992 «Про затвердження Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики» та підсумки обласних і ІІ етапів Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти ЗП(ПТ)О Донецької області.

   Наприкінці засідання учасники висловили подяку організаторам та адміністрації ДНЗ "Бахмутський ЦПТО" за гостинність та створені гарні умови для роботи. 

 

      В рамках проведення Дня відкритих дверей 24 квітня 2019 року в Торецькому професійному ліцеї відбулась зустріч керівництва ліцею з представниками військово-цивільної адміністрації та малого і середнього підприємництва м.Торецьк: заступниками керівника ВЦА Кульбачною Оленою Геннадіївною  та Євсіковим Юрієм Миколайовичем, Тинкован Наталією Олексіївною – заступником начальника міського відділу освіти, Євстигнеєвою Вікторією Олексіївною – в.о. начальника відділу розвитку малого бізнесу та підприємництва, Кулик Наталією Миколаївною – фізичною особою-підприємцем, Головою Об’єднання громадян «Спілка підприємців м.Торецька», ВласовимОлександр Сергійовичем – директором ТОВ «Автотранс АТП-11407», а також фізичними особами-підприємцями міста. Зустріч проводилась у формі круглого столу.

          Заступник керівника ВЦА м.Торецьк Кульбачна О.Г. та Євстигнеєва Вікторія Олексіївна – в.о. начальника відділу розвитку малого бізнесу та підприємництва, виступили з доповідями про виконання Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року у місті Торецьк.

          Від Торецького професійного ліцею заслухали доповідь заступника директора з навчально-виробничої роботи Злобіної О.В. за темою «Соціальне партнерство як складова упровадження елементів дуальної форми навчання».

          На засіданні круглого столу всі учасники активно обговорювали питання щодо налагодження співпраці з ліцеєм, внесено пропозиції щодо проходження виробничої практики учнями випускних груп на підприємствах міста.

          Після закінчення засідання круглого столу директор ліцею Чернобровкіна Інна Вікторівна ознайомила гостей з матеріально-технічною базою ліцею. Гості були запрошені на глінтвейн-брейк з шоколадним фонданом, а також прийняли активну участь в майстер-класах: «Складання серветок», «Сучасне опорядження будівель», «Комп’ютерне діагностування автомобілів». Наприкінці зустрічі гості побажали всім учасникам освітнього процесу натхнення, процвітання.

          Із вітальним словом до школярів, які завітали на День відкритих дверей, звернулась директор Торецького професійного ліцею Чернобровкіна Інна Вікторівна: "Я рада усіх вас бачити і запевняю, що у нашому ліцеї  здобувають важливі і затребувані у суспільстві професії, які не втрачають своєї актуальності ніколи".

    На ринку праці стрімко росте тенденція популярності робітничих професій, які є актуальними в наш час, і роботодавці залюбки приймають на роботу майстрів із «золотими руками».

      Саме таких висококваліфікованих робітників готують у нашому ліцеї, який має гарну матеріально-технічну базу, сучасно обладнані кабінети, майстерні, а педагогічний склад ліцею є справжньою гордістю.

      Для майбутніх учнів були підготовані інформаційні стенди, на яких вони могли знайти відповіді на питання, що виникали стосовно обраної професії, профорієнтаційні папки та буклети, в яких детально описується кожна професія, її особливості та переваги.

      Найбільше захоплення в гостей викликала виставка учнівських робіт з професій, за якими проводиться підготовка в навчальному закладі. Ознайомившись із творчими роботами учнів ліцею, школярі переконались, яких талановитих майстрів тут готують. Окрім цього, гостям надали можливість оглянути територію, навчальні кабінети, майстерні, їдальню, спортивний зал, побувати в світлиці закладу освіти.

          А скільки позитивних емоцій викликала виставка кухарів в майстерні, які проводили майстер-класи по виготовленню різноманітної смакоти. Майбутні випускники шкіл були просто у захваті від кулінарних шедеврів, залюбки брали участь у майстер-класах.

  Юнаки з уважністю слухали про справжні чоловічі професії: «Електрогазозварник», «Газозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, рихтувальник кузовів», які презентували учні, викладачі та майстри виробничого навчання, надаючи повну інформацію як про самі професії, так і про можливості успішного майбутнього працевлаштування.

          Важливість такої професій як «Штукатур, лицювальник-плиточник», її актуальність та перспективність була продемонстрована представниками даної професії. Будівельна професія настільки цікава, що її опановують навіть дівчата.

       Майбутні продавці завзято запрошували зробити покупку на виставці-продажу товарів, яку оформили творчо та майстерно. Під час обслуговування учні демонстрували свої професійні здібності та високий рівень культури спілкування з покупцями.

     День відкритих дверей в Торецькому професійному ліцеї пройшов у дружній доброзичливій атмосфері, залишивши приємні враження як в гостей, так і в господарів свята.

     Маємо надію на те, що учні шкіл, які були присутні на заході, взяли для себе багато корисного та зробили правильний висновок: обираючи професію, людина планує усе своє подальше життя, а також, щоб стати висококваліфікованим спеціалістом, добитися кар’єрного росту, потрібно спочатку оволодіти робітничою професією.

Представники Маріупольського вищого металургійного професійного училища в Бухаресті!

Як повідомлялося раніше, учень МВМПУ Дятлов Максим (ІІ курс з професії «Помічник машиніста тепловоза») брав участь в національному турі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2019» зі своїм фільмом «Нездійснена мрія» і став Переможцем (І місце!!!) в категорії «Короткометражний фільм».

Фінал проходить у столиці Румунії м. Бухарест з 20 по 24 квітня 2019 р. Участь у Міжнародному конкурсі беруть 36 країн світу. Вчора, 21 квітня, відбувалось урочисте відкриття, посли низки країн брали участь у відкритті свята інформаційних технологій та урочисто перерізали стрічку. Нашу країну представляють 16 учасників – це переможці національного етапу конкурсу у Києві. Кращі з них борються за честь країни у 9 номінаціях.

Максим Дятлов разом зі своїми керівниками та наставниками - викладачем спецтехнологій Дерев’яшкіною Мариною Миколаївною та майстром виробничого навчання Мар’єнко Людмилою Володимирівною - зі своїм фільмом «Нездійснена мрія» в номінації «Короткометражний фільм» буде захищати свій проект у два етапи: перший – це представлення проекту на постерній площадці, а другий – індивідуальний виступ перед суддями конкурсу.

Репортажі з конкурсу транслюються по всьому світу, за подіями можна стежити за посиланням https://www.youtube.com/channel/UCPBL1YyTD7oLYOJ0aGkRuyg

Підбиття підсумків та нагородження відбудеться 23 квітня 2019 року. Від всього серця бажаємо нашим учасникам перемоги! Ви - великі молодці, віримо в вас, пишаємося!!!

Середа, 24 квітня 2019 15:50

«Життя без сміття»

Про існування Дня Землі знають якщо не всі, то більшість з нас. В честь свята проводяться найрізноманітніші заходи – як місцевого, так і глобального масштабу, лунають заклики і гасла, організовуються виступи і лекції. «Життя без сміття» - під таким гаслом у Торецькому професійному ліцеї пройшли виховні заходи, присвячені Дню Землі.

Учні ознайомилися з історією виникнення та святкування цього свята, обговорили глобальні проблеми людства щодо збереження природних ресурсів та ознайомилися з основними правилами сортування сміття, одже від формування нового екологічного мислення підлітка залежить майбутній етап нашої планети й природного середовище.

Зустріч здобувачів освіти Маріупольського професійного машинобудівного ліцею з працівниками управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції

16.04.2019 р. до учнів нашого ліцею для проведення тематичного уроку по Правилам дорожнього руху були запрошені працівники управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції: сержант поліції, поліцейський роти 3-го батальйону Крумплевська Анастасія Ігорівна та старший лейтенант, інспектор із зв’язків з громадськістю Харакоз Вадим Костянтинович.

Під час зустрічі наші гості розповіли учням ліцею, як правильно переходити проїжджу частину дороги та про наслідки, до яких призводить нехтування Правилами дорожнього руху.

Під час бесіди підлітки задавали різноманітні питання: про розмір штрафів за порушення правил дорожнього руху, як отримати водійські права та які засоби індивідуального захисту використовують інспектори патрульної поліції під час несення служби.

Зустріч була змістовною, корисною та пізнавальною, наприкінці її учні подякували спеціалістів за проведений захід.

Перемога на Всеукраїнському конкурсі

   Учень Маріупольського вищого металургійного професійного училища Афонін Дмитро – переможець (ІІІ місце) Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» .

  Перемогу у Всеукраїнському конкурсі зумовила серйозна попередня теоретична і практична підготовка під наставництвом майстрів виробничого навчання Акімченкова Андрія В’ячеславовича, Мошинського Анатолія Івановича, Кушніренка Петра Івановича та викладача спеціальної технології Зиновченко Тетяни Григорівни. А впевненості перед Всеукраїнським конкурсом додала першокурснику Дмитрові Афоніну перемога в обласному етапі конкурсу. І ще – вдало вибрана професія, прагнення юнака до високого рівня фахової майстерності та хороше методичне та матеріально-технічне забезпечення професійної підготовки в Маріупольському вищому металургійному професійному училищі.

Педагогічна рада у Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї

11 квітня 2019 року у ліцеї відбулося засідання педагогічної ради, на якому були висвітлені наступні питання:

  1. Підсумки атестації педагогічних працівників у 2018-2019 навчальному році. Допуск здобувачів освіти випускних груп до державної підсумкової атестації. Доповідала в.о. заступника директора з навчальної роботи Солопко Г.Я.
  2. Затвердження списку здобувачів освіти випускних груп на отримання дипломів з відзнакою. Затвердження Акту атестаційної експертизи Маріупольського професійного машинобудівного ліцею на здійснення освітньої діяльності у галузі професійно-технічної освіти з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Доповідала заступник директора з навчально-виробничої роботи Сафановська І.В.
  3. Аналіз впровадження в освітній процес ліцею відновних практик та медіації, як одного із способів  розв’язання конфліктних ситуацій мирним шляхом в рамках проекту «Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом рівний-рівному та вирішення конфліктів мирним шляхом в закладах освіти Донецької та Луганської областей» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Доповідали заступник директора з навчально-виховної роботи Гакєєва Н.О. та практичний психолог Богословська Н.І.

Також на педраді виступив головний державний інспектор відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у м. Маріуполь Федоров Сергій Вікторович.

       Директор ліцею Бурлаков А.С. підвів підсумки засідання педагогічної ради та націлив педагогічний колектив на подальшу успішну роботу.

Повна перемога профтехосвітян Донеччини в міжобласному конкурсі фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти «Кращій за професією «Електрослюсар підземний»

За ініціативою Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області та Білозерського професійного гірничого ліцею минулого 2018 року було започатковано традицію щорічного проведення конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти ЗП(ПТ)О гірничого профілю України з професії «Електрослюсар підземний». Так, в травні 2018 року на базі Білозерського професійного ліцею відбувся перший міжобласний конкурс.

З метою виявлення кращих за професійною компетентністю учнів, підвищення престижу професії «Електрослюсар підземний» 18 квітня 2019 року відбувся другий такий конкурс. Цьогоріч конкурсантів гостинно зустрів Тернівський професійний гірничий ліцей Дніпропетровської області. У конкурсі брали участь представники Донецької, Дніпропетровської, Луганської та Львівської областей. Делегація Донецької області була найбільш численна і представлена учасниками:

- Білозерського професійного гірничого ліцею;

- Покровського професійного ліцею;

- Родинського професійного ліцею;

- Селидівського професійного ліцею;

- ДНЗ «Білицький професійний ліцей»;

- ДНЗ «Мирноградський професійний гірничий ліцей».

На урочистому відкритті конкурсу з напутнім словом до учасників звернувся голова міської ради м. Тернівка Віталій Тарелкін, народний депутат України Артур Мартовицький, генеральний директор «ДЕТЕК Павлоградвугілля» Сергій Воронін.

 

До складу журі конкурсу входили фахівці-професіонали гірничої галузі Дніпропетровщини і Донеччини. Журі оцінювало теоретичні знання й професійні навички майбутніх гірників у двох турах: теоретичному та практичному.

Під час проведення теоретичного туру, який тривав 60 хвилин, супроводжуючи і гості заходу зібрались у методичному кабінеті ліцею і мали змогу послухати виступ Віктора Василиненка, директора НМЦ ПТО у Дніпропетровській області з презентацією промисловості й закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, а також Олександра Сайфієва, директора Тернівського професійного гірничого ліцею з презентацією закладу. За програмою заходу, гості також мали змогу екскурсійно оглянути матеріально-технічну базу ліцею під час проведення практичного туру.

З особливим задоволенням, гордістю і переживаннями супроводжуючі та гості спостерігали, як молоді хлопці-конкурсанти в однаковому зеленого кольору спецодязі, в яскраво помаранчевих касках і з валізами інструментів заходили до електромонтажної майстерні на змагання в практичному турі. Довгими здавались 90 хвилин змагань. І, ось, нарешті звук першого відремонтованого і підключеного магнітного шахтного пускача. Радісно було дізнатися, що першим закінчив роботу учасник з Донеччини. Потім другий і третій звук пускача і знову учасники Донеччини.

Урочисте нагородження переможців і учасників відбулося в святковій актовій залі. Дипломи, цінні призи і подарунки вручав голова журі конкурсу. Донецька область на цих змаганнях мала найкращі показники рівня професійно-теоретичної й особливо професійно-практичної підготовки кваліфікованих робітників, це – прояв високого рівня і професіоналізму майстрів виробничого навчання та викладачів спеціальних дисциплін з підготовки фахівців гірничого профілю. За результатами конкурсу і рішенням професійного журі всі перші три місця посіли учні Білозерського професійного гірничого ліцею:

І місце і диплом І ступеню отримав Коршиков Андрій;

ІІ місце і диплом ІІ ступеню отримав Пилипенко Микола;

ІІІ місце і диплом ІІІ ступеню отримав Ражкевич Олександр.

Всі інші конкурсанти отримали дипломи учасника. Педпрацівники, які вклали свій досвід, знання і професіоналізм в підготовку учасників отримали подяки від журі і організаторів конкурсу.

Від імені Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області особливо хотілось би відмітити в.о. директора Білозерського професійного гірничого ліцею Миколу Чубченко за організацію роботи педколективу ліцею на високому рівні, а також педагогічних працівників Білозерського професійного гірничого ліцею, таких, як майстер виробничого навчання Володимир Штихнов і Олександр Гришкевич, викладач спецдисциплін Олексій Штихнов, які своєю сумлінною працею і досягненнями своїх вихованців кожного дня і кожного конкурсу доводять потрібність професійної (професійно-технічної) освіти для підготовки робітничих професій, таких необхідних для зростання економіки нашої країни і вугільної промисловості зокрема.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області висловлює слова вдячності за теплий прийом та дружню атмосферу перебування супроводжуючих педпрацівників нашої області під час проведення конкурсу педагогічному колективу й адміністрації Тернівського професійного гірничого ліцею, а саме директору ТПГЛ Олександру Сайфієву, заступнику директора з НВР Надії Мушкатовій, заступнику директора з НР Оксані Загорській.

Вітаємо учнів-переможців конкурсу! Всім учасникам конкурсу Донецької області бажаємо нових звершень і нових змагань, адже змагання, не залежно від результату, це придбаний досвід, це – обмін досвідом, це - нові друзі і крок вперед до вершин обраної професії!

ТИЖДЕНЬ ПРОФЕСІЇ «ВЕРСТАТНИК ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ» У КРАМАТОРСЬКОМУ ВПУ

З 15 по 19 квітня 2019 року в Краматорському вищому професійному училищі був проведений тиждень, присвячений професії «Верстатник широкого профілю». 

Розпочався тиждень з конкурсу учнівських стіннівок, присвячених професії.

16 квітня 2019 р. на тематично – інформаційній лінійці учні з професії «Верстатник широкого профілю» під керівництвом викладача спеціальних предметів Кульмінської Ю.М. ознайомили всіх присутніх з сучасними тенденціями у машинобудівній галузі.

17 квітня 2019 р. викладач спеціальних дисциплін Білик Н.О., майстер виробничого навчання Синиця Т.В. організували та провели захист проектів, в якому приймали участь учні груп ОМ 18-1 та ОМ 18-2. Всі проекти були присвячені темі «Впровадження новітніх виробничих технологій в механообробці». Робочі групи підготували та презентували багато цікавої інформації з актуальних для механообробки тем. Так, презентуючи проект «Розвиток технологій в механообробці Новокраматорського машинобудівного заводу», учні використали інформацію про сучасне обладнання імпортного виробництва та можливі види робіт, з якими вони ознайомилися під час проходження виробничої практики у цехах ПрАТ НКМЗ . Також учні доповідали про сучасний ріжучий інструмент, історію розвитку SandvikCoromant, види фрезерування, новітні координатно – вимірювальни машини.

18 квітня 2019 р. викладач спецдисциплін Білик Н.О. провела відкритий урок «Інструменти для обробки отворів. Розгортки. Призначення та основні типи» з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Головною подією тижня був конкурс фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Верстатник широкого профілю». У конкурсі взяли участь учні І, ІІ, ІІІ та ІVкурсів. Конкурс проводився у два етапи, які проходили в навчальному центрі програмування верстатів з ПК та токарній майстерні-лабораторії. Всі учасники конкурсу вдало впоралися з завданням. Члени журі оцінювали організацію робочого місця, якість виготовлення виробу, дотримання правил безпеки та технологічного процесу, враховували витрачений час. За підсумками балів, які учні отримали за виконання теоретичної та практичної частин, призові місця розподілилися наступним чином:

 І місце – Міроненко Микола, учень гр. ОМ18-2;

ІІ місце – Волошин Максим, учень гр. ВМП 16-1;

ІІІ місце – Дунь Віктор, учень гр. ОМ 18-1.

      Вітаємо переможців з перемогою та бажаємо всім подальшого професійного зростання!

 

Сторінка 1 із 305

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa