Відбулося чергове засідання школи перспективного педагогічного досвіду  «Інформаційно-комунікаційні технології на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури» для викладачів Краматорсько-Слов’янського і Бахмутського методичних об’єднань

На засіданні педагоги приділили значну увагу проблемам підготовки учнів до складання державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Завідувач кабінетом загальноосвітньої підготовки Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області Тетяна Васюхно окреслила основні задачі викладачів, їхні першочергові дії при підготовці до ДПА у формі ЗНО, загострила увагу колег на психологічних аспектах і особливу увагу звернула на мотивацію учнів до складання атестації, бажання отримати гідний атестат з високими оцінками.

Любов Роман – керівник школи, викладач ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО» підготувала і продемонструвала широкі можливості мережі Інтернет для використання матеріалів при підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання, поділилася власним досвідом використання Інтернет-ресурсів безпосередньо на уроках.

 

Всі присутні на заході взяли активну участь у обговоренні проблемних питань у навчанні, звернули увагу на особливий підхід до організації роботи учнів на уроках, вічній задачі викладачів – мотивування і активізація розумової діяльності.

Цікавими формами роботи в стимулюванні діяльності учнів та підтримці їхнього інтересу до навчання української мови протягом всього уроку поділилася викладач ДНЗ «Краматорське вище професійне металургійне училище», керівник методичного об’єднання Любов Коваленко та викладач Слов’янського професійного машинобудівного ліцею Світлана Мороз.

     Щиру вдячність організаторам, господарям ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО» висловили викладачі за вагому роботу та створені відмінні умови для спілкування. 

Перший етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченко в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

18 жовтня 2018 року в Маріупольському центрі професійно-технічної освіти відбулися заходи, присвячені відкриттю ІХ Міжнародному мовно-літературному конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Викладачі української мови та літератури Кондрючек Р.Ф. та Ларіонова Н.М. разом із бібліотекарем Андреєвою З.В. провели урок-бесіду за темою: «Шевченко дужий був не силою, а словом мудрим». Під час уроку учні мали змогу згадати тематику та головні образи поетичних творів Кобзаря;осягнути значення його творчості для наступних поколінь; усвідомити думку, чому саме Тараса Шевченка називають пророком української нації.

Після уроку бібліотекар Андреєва З.В. провела з учнями вікторину «Тарасів «Кобзар» – для народу великий дар», під час якої учні мали змогу продемонструвати наскільки добре вони обізнані з поезією Тараса Шевченка.

До відкриття Конкурсу учні І – ІІІ курсів підготували плакати та ілюстрації до творів Т.Г. Шевченка.

Українська вишивка - етнічний бренд, перевірений історією. Проте в останні десятиліття з'являються нові варіації на тему вишивки, такі як: вишивка бісером та вишивка стрічками, які теж стають популярними серед українських майстринь.

З метою виховання учнів у національно-патріотичному русі, з метою творчого розвинення підростаючого покоління та задля розвинення кругозору, учні Лиманського професійно-технічного училища відвідали відкриття виставки «Вишивка стрічками», яка проходила у Лиманському народному краєзнавчому музеї. На заході учні дізнались про історію вишивки взагалі та зокрема вишивки стрічками, послухали вірші та музичні композиції, пов'язані з такою яскравою порою року, як ОСІНЬ. Майстрині, які представляли сусіднє місто Слов'янськ, розповіли про основні прийоми та показали їх на практиці.

Учні задавали питання майстриням, які радо відповідали на них. Захід пройшов у дружній, веселій атмосфері.

Тренінгове заняття до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми «Поїздка за кордон: як убезпечити себе» у Маріупольському професійному ліцеї

         18 жовтня 2018 р. у Маріупольському професійному ліцеї до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми практичним психологом Малакуцькою О.Г. проведено тренінгове заняття «Поїздка за кордон: як убезпечити себе для учнів І та ІІ курсів.

Метою заняття було узагальнити існуючі знання та уявлення про проблему торгівлі людьми, поїздки за кордон з метою працевлаштування, навчання, про легальне та нелегальне перебування в іншій країні, наслідки нелегального та нелегального перебування в іншій країні.

Під час заняття учні працювали в групах «Працевлаштування за кордоном: «за» і «проти». Після цього кожна група висловила всі свої думки на користь тієї чи іншої точки зору, члени іншої групи ставили питання та намагалися переконати протилежному.

   Згідно плану заходів у Лиманському ПТУ було проведено урочисту лінійку, присвячену Т.Г.Шевченку («Нас єднає Шевченко!»); у бібліотеці організована для учнів тематична виставка; у групах пройшли виховні години на тему «Шевченко-геній» та перегляди фільмів про Тараса Григоровича; випущена учнями гуртка «Дивослово» стіннівка «Учітеся, брати мої, думайте, читайте…» ; оголошений загально училищний Конкурс творчих робіт (твір - роздум у жанрі есе) на тему: «Кобзар»- най волелюбніша книга усіх часів» (до 28.10).

   Виконавці: викладач української мови та літератури Полєтаєва С.М.; бібліотекар Довгейко Ю.В.; учні, класні керівники та майстри виробничого навчання.  

19 жовтня 2018 року

Заходи, присвячені відкриттю ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в Маріупольському професійному ліцеї

 

Свою Україну любіть.

Любіть її… Во врем’я люте.

В останню тяжку хвилину, минуту

За неї господа моліть.

                         Т. Шевченко

18 жовтня відбулися святкові заходи, присвячені відкриттю ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в Маріупольському професійному ліцеї.

Учні підготували матеріали з біографії та творчості Кобзаря. Також декламували вірші та прослухали пісні, які написані на слова Т.Г. Шевченка.

А найобдарованіші та найталановитіші учні взяли участь в І етапі конкурсу.

За підсумками конкурсу перше місце посіла Чередниченко Єлизавета (учениця І курсу гр. 25), друге – учень І курсу Малік Роман (гр. 21), а третє – учень ІІ курсу Острий Максим (гр. 5)

Адже проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка сприяє піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

17 жовтня 2018 року згідно з планом роботи НМЦ ПТО у Донецькій області на 2018 р. на базі Слов’янського БРЦПО імені П.Ф. Кривоноса відбулося засідання обласного методичного об’єднання педагогічних працівників торгово-кулінарного профілю.

Відкрила засідання завідувач кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій обл. Тетяна Долініна, яка привітавши учасників засідання ознайомила їх з основними положеннями нормативно-правових документів, що стосуються організації та проведення освітнього процесу в ЗП(ПТ)О

Самандар Гусейнов, директор СБРЦПО імені П.Ф. Кривоноса привітав учасників засідання з початком навчального року та побажав всім плідної роботи.

З підсумками роботи методичного об’єднання педагогічних працівників торгово-кулінарного профілю за 2017-2018 р. ознайомила присутніх Ольга Костюченко, голова методичногооб’єднання, викладач спецдисциплін Краматорського вищого професійного училища.

Методист кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Анна Опанасенко надала рекомендації щодо впровадження стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на модульно-компетентнісній основі в освітній процес при підготовці кваліфікованих робітників за професією «Кондитер».

На обласному засіданні педагогічні працівники обмінялись досвідом роботи з впровадження в освітній процессучасних інноваційних технологій.

Олексій Тіхонов, майстер виробничого навчання ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище»,презентував досвід роботи щодо впровадження STEM технології у освітній процес при підготовці майбутніх кваліфікованих робітників з професії «Кухар.Кондитер».

Викладач спецдисциплін ДНЗ «Мирноградський професійний гірничий ліцей» Людмила Саприкіна поділилась досвідом роботи з  формування загальнолюдських та професійних компетентностей учнів через використання педагогічної технології інтегрованого навчання.

Віра Гуменна, викладач спецдисциплін Краматорського вищого професійного училища розповіла про впровадження нестандартних форм навчання на уроках спеціальних предметів при підготовці фахівців з професії «Кухар. Кондитер».

Голова Маріупольського методичного об’єднання, майстер виробничого навчання Маріупольського вищого металургійного професійного училища Тетяна Чупир поділилася досвідом щодо впровадження загальнолюдських та професійних компетентностей дистанційно, з використанням Інтернет-простору.

Людмила Павленко, викладач Слов’янського БРЦПО імені П. Ф. Кривоноса розповіла про досвід роботи з активізації творчої та розумової діяльності учнів в процесі застосування інтерактивних методів та допоміжних інформаційних ресурсів на уроках теоретичного навчання спецдисциплін.

Марина Мясоєдова, майстер виробничого навчання СБРЦПО імені П. Ф. Кривоноса поділилася досвідом роботи з організації та проведення занять гуртка "Кондитер".

Доповіді всіх виступаючих супроводжувались змістовними презентаціями та відео, які отримали учасники засідання після завершення заходу.

     Наприкінці засідання учасники заходу обговорили питання щодо планування роботи методичного об’єднання на наступний календарний рік, визначилися з керівниками регіональних методичних об’єднань, побажалиодин одному творчого натхнення в улюбленій справі та подякували господарям закладу за гостинність та створені умови для проведення засідання.

П'ятниця, 19 жовтня 2018 16:13

Протидія торгівлі людьми

Протидія торгівлі людьми

З 16.10.2018 р. по 18.10.2018 р. в Лиманському професійно-технічному училищі з приводу дня «Протидії торгівлі людьми» було проведено ряд заходів.

1. Виховна година з переглядом документального фільму «Протидія торгівлі людьми».

2. Круглий стіл: «Як не потрапити до рук злочинців».

3. Інформаційна вулична акція «Хода за свободу» за участю представників Лиманського виконкому та Лиманського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

4. Зустріч з представниками правоохоронних органів та бесіда: «Безпечне працевлаштування за кордоном».

На Донеччині відбувся обласнийкруглий стіл педпрацівників з професії «Оператор комп’ютерного набору» (в тому числі й інтегрованих)

18 жовтня 2018 р. на базі ДПТНЗ «Краматорський центр-професійно-технічної освіти» Навчально-методичним центром ПТО у Донецькій області було проведено засідання круглого столу за темою: «Модульно-компетентнісний підхід при підготовці кваліфікованих робітників».

Захід відкрила фаховий методист центру Світлана Ревякіна, ознайомила присутніх з програмою заходу та акцентувала увагу на необхідність переходу на компетентнісну основу в зв’язку з впровадженням нових стандартів професійної освіти, обумовлена вимогами сучасного ринку праці, який пред'являє високі вимоги до кваліфікації робітників. Суть модульно-компетентнісного підходу полягає в тому, що в процесі навчання у учня повинна бути сформована цілісна соціально-професійна якість, що дозволяє йому успішно вирішувати виробничі завдання і взаємодіяти з іншими людьми. Також були успішно обговорені наступні питання: розробка навчально-плануючої документації на МКО, заповнення журналів теоретичного та виробничого навчання, проведення уроків у відповідності до компетенцій стандарту.

На завершенні, всі присутні відвідали виставку «Дари осені», подякували за набутий досвід представлений на круглому столі, а також висловили слова подяки господарям та організаторам заходу ДПТНЗ «Краматорський центр-професійно технічної освіти» за теплий та гостинний прийом.

Урочисті заходи до Дня захисника України в Краматорському ВПУ

 

Хай змилостивиться над нами доля. 

Хай майбутнє буде без війни. 

Щоб не з фронту, а з заводу, з поля

батька виглядали всі сини.

 

     Тихі, мрійливі, сонячні й теплі стоять ці осінні дні. Земля переливається всіма відтінками золота, а над нею синє, чисте, бездонне небо. І здається, ніби це знову, вже вкотре, прийшла до нас Прекрасна Діва Марія і знову розкинула над нами свій небесно-синій омофор-покров, щоб захистити нас.

14 жовтня – величний і багатий на свята день. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. 14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

Свято мужніх та хоробрих захисників Вітчизни за нинішніх обставин потребує особливої уваги, тому в Краматорському ВПУ (№14) 11.10.2018р. пройшла тематична лінійка, присвячена Дню захисника України «Подвиг славний здійснили вони – Батьківщини дочки й сини». Педагогічний та учнівський колективи вшанували пам'ять всіх загиблих воїнів та випускників училища, загиблих у воєнні часи нашої країни. Завершилась лінійка покладанням квітів до меморіальної дошки Євгена Пагуліча, який загинув під час проведення АТО на Донбасі.

Напередодні Дня захисника України викладачі Краматорського вищого професійного училища Віннік Володимир Сергійович та Рябенко Валентина Валеріївна взяли участь у всеукраїнському вебінарі «Золотий розсип цікавих ідей» з досвіду відзначення в ЗПТО Дня захисника України, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Власним досвідом, щодо заходів, які формують почуття гідності та патріотизму, любові до Батьківщини, поділилися учасники не тільки з Донецької області, а й колеги з Сумської, Дніпропетровської, Закарпатської, Волинської, Чернігівської областей. Загалом семінар налічував 93 учасники з різних куточків нашої країни.

Викладачі нашого навчального закладу акцентували увагу на тому, що пріоритетним завданням для адміністрації та інженерно-педагогічного колективу є національно-патріотичне виховання, яке спрямоване на виховання національно свідомих громадян, справжніх патріотів, відданих рідному училищу, рідному місту, Батьківщині. Вони наголосили, що на базі Краматорського вищого професійного училища працює творча група національно-патріотичного виховання, яка займається вихованням почуття патріотизму, любові до рідної землі, свого народу, культури та національної пам’яті.

11.10.2018 року команда учнів Краматорського ВПУ прийняла активну участь в обласному турі масового патріотичного заходу «Козацькі розваги» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, організований Палацом молоді «Юність» під патронатом Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації. Дівчата з вокального ансамблю «Світанок» Краматорського ВПУ вітали учасників українськими піснями. Команда нашого училища була нагороджена Грамотою Палацу молоді «Юність».

14 жовтня учні Краматорського ВПУ прийняли участь у святковому флешмобі, присвяченому Дню захисника України, який пройшов в парку імені А.С.Пушкіна. Біля стадіону «Блюмінг» пройшло урочисте шикування усіх підрозділів, що розташовані на території Краматорська. Святковий парад під оплески усіх присутніх на знак вдячності захисникам пройшов повз виставку військової техніки, наприкінці параду учні на честь празника запустили у небо повітряні кульки та вручили військовим солодкі подарунки.

Також 14 жовтня на свято Дня захисника України пройшов обласний патріотичний захід «Теренова гра», в якому приймали участь команди з місць Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Миколаївка, Лиман, Костянтинівка. Краматорське ВПУ представляла команда «Юність Донбасу». Для цього заходу команда обрала гасло нашого навчального закладу «Бути кращими серед рівних».

      Для проведення гри всі команди поділили за віковим критерієм, тобто в кожній команді були присутні учасники з всіх місць. Це було зроблено з метою більш тісних взаємодій підлітків з різних міст, згуртовану гру команд, націлених на перемогу. Учні Краматорського ВПУ Каліновська Валерія та Литвин Максим отримали грамоти за зайняте І місце в змаганнях. Всі діти були нагороджені солодощами та пам`ятними призами.

     В житті ми часто спостерігаємо, як сьогодення перекликається зі старовиною, адже ми повинні бути гідними спадкоємцями духовних цінностей і продовжувачами багатих традицій і славних справ предків. Приймаючи активну участь у таких заходах, учні Краматорського ВПУдоводять любов до своєї Батьківщини та свого народу.


Сторінка 1 із 268

MONnillcomsieneducnillnapnunillprofua bnillptoinuanillpedpressa